Sayfa 526/670 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    Heg 90 milyon Euro 3.çeyrek bilançoda gözükecek mi
    satış işlemi son çeyrekte gerçekleşeceği için satış karı 2020 12 aylık bilançoda gözükecek.Bu bağlamda;ilk kısmın satış kar rakamının yaklaşık 85 milyon Euro olacağından bugünkü kur ile 790 milyon TL kar yazacak.Ayrıca kalan yerin de yeniden değerlendirmesi yapma zorunluluğu doğacak ve bu da yaklaşık 700 milyon TL olacağından;
    2020/12 aylık kar rakamı bilançoda 1.5 milyar TL yazacaktır.Sermayenin 30 katı kar rakamı defter değerinin yurtiçi dahil edildiğinde yaklaşık 35-40 Tl olacağını gösterir.

2.  Alıntı Originally Posted by kanepe Yazıyı Oku
    Heg senin sayende girdik hisseye
    Rabbim hayırlara vesile kılar inşallah
    Kusura bakmayın ben kimseye ne al dedim ne sat dedim..

Ben 17 Temmuz 2020 den beri Servet yazıyorum hisse.nette..incelemelerim ve paylaştığım haberlerin hepsi internette olan gerçek haberlerdir..(çoğunlukla alman gazetelerin haberlerini paylaşıyorum)

keza Twitterda da o tarihten beri zaman zaman Servet incelemesi yapiyorum.hepsi gerçek araştırmalardi ve hiç birinde fiyat lanse etmedim.

İnsanlar 17-18lirayken hisseye tuuuu kaka gözüyle bakıyordu 35 liradaysa kıymete bindik .

Simdiyse siz "senin sayende girdik" demissiniz hisse düşerse eğer (ki duser çıkar kim bilir ) kafanızda suclayacaginiz "Günah keçisini" bulmuşsunuz .

Bir kere yazdığınız "girdik" kelimesinden belli. Ben şahsen "yatirimciyim" burda da maliyetim nispeten düşük...

Şirketin hikayesini yaptiklarini ilerde olabilecek potansiyel hikâyeleri 1e 1000 katmadan gerçek haliyle paylaşan bir yatirimciyim.. hisse ne olur daha çıkar mı 3 hane olur mu vss bunları zamanla göreceğiz..

Zaten Srvgyo da benden çok daha tecrübeli yatirimcilarda var..
    Son düzenleme : HEG; 10-10-2020 saat: 10:18.

3.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın ben kimseye ne al dedim ne sat dedim..

Ben 17 Temmuz 2020 den beri Servet yazıyorum hisse.nette..incelemelerim ve paylaştığım haberlerin hepsi internette olan gerçek haberlerdir..(çoğunlukla alman gazetelerin haberlerini paylaşıyorum)

keza Twitterda da o tarihten beri zaman zaman Servet incelemesi yapiyorum.hepsi gerçek araştırmalardi ve hiç birinde fiyat lanse etmedim.

İnsanlar 17-18lirayken hisseye tuuuu kaka gözüyle bakıyordu 35 liradaysa kıymete bindik .

Simdiyse siz "senin sayende girdik" demissiniz hisse düşerse eğer (ki duser çıkar kim bilir ) kafanızda suclayacaginiz "Günah keçisini" bulmuşsunuz .

Bir kere yazdığınız "girdik" kelimesinden belli. Ben şahsen "yatirimciyim" burda da maliyetim nispeten düşük...

Şirketin hikayesini yaptiklarini ilerde olabilecek potansiyel hikâyeleri 1e 1000 katmadan gerçek haliyle paylaşan bir yatirimciyim.. hisse ne olur daha çıkar mı 3 hane olur mu vss bunları zamanla göreceğiz..

Zaten Srvgyo da benden çok daha tecrübeli yatirimcilarda var..

Sayın HEG,

Bende senin sayende girdim hisseye. Üstelik kredi çekerek. Ancak bu demek değil ki sen gir dedin de girdim. Sen potansiyelini ve hikayesini paylaşmışsın. Ne yazık ki ben geç fark ettim. Kar da benim zarar da benim. Bu bilgileri kendine de saklayabilirdin. Düşse de çıksa da teşekkür ederim kendi adıma. Mevcut hisselerimi satmaktansa ödeyebileceğim bir miktar kredi çekerek yatırımı mı gerçekleştirdim. Gerisi tahtacı ve yatırımcılara kalmış.

4. Şimdi tabi ki kendime bir hedef fiyat koymak istiyorum. ISGYO benim için bir örnek. mesela PD/DD 0,5 ile işlem görüyor.
    SRVGY nin de bu şekilde değerlemesi mümkün mü? SRVGY piyasa değeri 1.913,6 mnTL (09.10.2020) kapanış. Özkaynak 586.853.317.Gelecek para ise yaklaşık 1mlyr TL. Paranın tümünü aldığında Defter değeri 1.597 mn olacak.Buda ISGYO ile kıyaslarsak piyasa değerinin yaklaşık 800mnTL olabileceğini, yani hissenin fiyatının yarıya düşme ihtimalinin de olduğunu gösteriyor bana. Benim için bu dip noktası olacaktır. Yani 18 TL ye düşebilir. Ancak PD/DD 3 ile işlem görmeye devam ederse hisse fiyatı 36*3=108 TL ye yükselebilir. Bu şekilde sizlerin de fikirlerini almak isterim.

5. Benim fikrim bu hisse en iyi en güvenilir.
    Çıksada düşsede zabaha kadar hatta ömür olursa 2025'e kadar burdayız.
    Şuan bir daire alabilecek sermayemle 4 daire aldığımda bu sayfada yazacağım.
    Ben 2017'den beri birdayim sayın hayek sayın bayben beni bilir..
    Tevekeltül Alallah e sabıru minerrahman..
    Size tavsiyem her sene lotlarınızın %2.5'ini bozup fakirlere zekat vermenizdir bu sabrınızı artırır stresinizide azaltir ve kazancınız berekete kavuşur..
    Y.t.d

6.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Şimdi tabi ki kendime bir hedef fiyat koymak istiyorum. ISGYO benim için bir örnek. mesela PD/DD 0,5 ile işlem görüyor.
    SRVGY nin de bu şekilde değerlemesi mümkün mü? SRVGY piyasa değeri 1.913,6 mnTL (09.10.2020) kapanış. Özkaynak 586.853.317.Gelecek para ise yaklaşık 1mlyr TL. Paranın tümünü aldığında Defter değeri 1.597 mn olacak.Buda ISGYO ile kıyaslarsak piyasa değerinin yaklaşık 800mnTL olabileceğini, yani hissenin fiyatının yarıya düşme ihtimalinin de olduğunu gösteriyor bana. Benim için bu dip noktası olacaktır. Yani 18 TL ye düşebilir. Ancak PD/DD 3 ile işlem görmeye devam ederse hisse fiyatı 36*3=108 TL ye yükselebilir. Bu şekilde sizlerin de fikirlerini almak isterim.
    gelecek para 1 milyar değil 800 milyon TL.Kalan yerden de yaklaşık o kadar gelirse 1.6 milyar eder.o da hisse başı defter değeri 30 lira eder.yurtiçi yatırımlarının defter değeri 8 tl ilave edilirse yaklaşık 40 TL defter değeri olur.
    buradan elde edilen gelirden 5 tl temettü verirse hisse 50 olur.Yüzde 500 bedelsiz verirse hisse 60-70 olur.Bunlar normal olması gereken değerlerdir.
    Ancak hisseyi tahta yapıcı 5 hatta 10 kat defter değerine de götürebilir o başka.o zaman hisse 400 olur.kent gıda defter değerinin 120 katını,Tkuru 3800 katını marshalın 35 migrosun 150 katını gördüğü(Bu örnekleri çoğaltabiliriz) bir borsada bu hisse 2 bin Tl olursa da şaşırmam 20 bin TL olursa da

7.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    gelecek para 1 milyar değil 800 milyon TL.Kalan yerden de yaklaşık o kadar gelirse 1.6 milyar eder.o da hisse başı defter değeri 30 lira eder.yurtiçi yatırımlarının defter değeri 8 tl ilave edilirse yaklaşık 40 TL defter değeri olur.
    buradan elde edilen gelirden 5 tl temettü verirse hisse 50 olur.Yüzde 500 bedelsiz verirse hisse 60-70 olur.Bunlar normal olması gereken değerlerdir.
    Ancak hisseyi tahta yapıcı 5 hatta 10 kat defter değerine de götürebilir o başka.o zaman hisse 400 olur.kent gıda defter değerinin 120 katını,Tkuru 3800 katını marshalın 35 migrosun 150 katını gördüğü(Bu örnekleri çoğaltabiliriz) bir borsada bu hisse 2 bin Tl olursa da şaşırmam 20 bin TL olursa da
    Hocam nasıl 800 milyon.. 177*0.72*0.85*EURkur(9,30) = 1.007 mlnTL. Özsermaye =586.853.317.
    Hissenin olması gereken min defter değeri 586.853.317/52.000.000 =11,28TL.
    Gelen paranın etkisi 1.007.000.000/52.000.000 =19,36
    Hissenin olacağı beklenen min defter değeri = 11,28+19,36 =30,64
    pd/dd=0,5 ile 15,32
    pd/dd=1,0 ile 30,64
    pd/dd=2,0 ile 61,28
    pd/dd=3,0 ile 91,92
    Ocak ayında aldığı paranın ve kurda ki olası artışı hesaba katmıyorum.

Hatam varsa düzeltin lütfen..Geri kalan araziyi hiç hesaba katmıyorum...

Sektör oranlarına bakalım.
    Kod PD/DD
    AGYO 1,2
    ALGYO 0,7
    AVGYO 0,9
    DGGYO 3,8
    DZGYO 1,9
    EKGYO 0,5
    HLGYO 0,9
    IDGYO 12,9(hesaba katmıyorum)
    ISGYO 0,5
    KLGYO 2
    KRGYO 3,1
    MRGYO 0,7
    MSGYO 2,1
    NUGYO 10,3(hesaba katmıyorum)
    OZGYO 1,5
    PAGYO 0,6
    PEGYO 2
    RYGYO 0,7
    SNGYO 18(hesaba katmıyorum)
    TDGYO 3,9
    TRGYO 0,5
    TSGYO 5,8(hesaba katmıyorum)
    VKGYO 1,3
    YGGYO 1
    YKGYO 2,4

4 ve üzeri PD/DD hesaba katmaz isem ortalama PD/DD=1,5

Tabi ki hissenin fiyatı 15 e düşebilir ama ortalama PD/DD üzerinde bir performans gösterirse şimdiki fiyatlarında kalmaz.
    Beklenti alınır gerçekler satılır. Unutmamak lazım

8. 1)şirket çok primlenmiş olduğunu düşünmüyorum 550 tane borsadaki şirketten bankalar ve büyük sanayi yani 50 şirketi çıkartın kalan 500 ün 400 tanesi yılbaşından beri en az yüzde 300 getiri sağlamış zaten bu hisse özelinde asıl yükseliş hareketi 24 liradan başlamış yani şuanda o fiyattan baz alırsak yüzde 100 bile getiri sağlamış değil
    2)hala forumdaki diğer arkadaşlar ile gelecek para üzerinden defter değeri olması gereken fiyat üzerinden anlaşamadığımız noktalar var ben kendi özelimde çok yüksek buluyorum
    3)halka açıklık oranının çok az olması ve cuma günkü yapmış olduğu hareket 20 yıldır borsa tecrübeme göre takasın toplu olduğu ve uzay moduna çıkma potansiyeli olduğu hissiyatı veriyor.
    Not:3.maddeyi biraz açayım gün içi hareketine yüzde 9 ile başladı alt kademeler bomboştu üstte ise bir çok lot satışa koyuldu ilk 10 dakika sessizce bekledi satanlar 35-36 dan sattıkça tahtayı bozmadan sakince bekledi 12-15 arası 35.20 35.30 a 5.000 er lot koydu yine tahtayı bekletti satışları almadı tavan olmadağını gören takas bakmayan ve karı gören yatırımcının mallarını ufak ufak alarak tavana kadar getirdi toplamda satılan lot çok azdı eğer isteseydi direk tavan açıp kimseye mal aldırmazdı ama bunu yapsa nasıl olsa tavan açtı diye kimse malını satmazdı o yüzden hala sağda solda kalan küçük yatırımcının elinde kalan son lotlarıda toplamak istiyor tahtacı tahta tamamen onun elinde isterse uzaya götürür tavanı hiç bozmadığı sabahtan akşama kadar kilitli kalacağı günlerde gelecek hemde bu günler çok yakında tamamen benim hissiyatımdır son madde

Sayfa 526/670 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •