Sayfa 528/670 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Evet Hocam. Twittr dan gördüğüm kadarıyla meslektaşız. Ben henüz çok acemiyim. Borsanın B si ile sene başında tanıştım. Bu hesapları yapmamın sebebi, gerçekten hisseye olması gerekenden fazla mı para ödedim, yoksa göze alınabilir bir risk ile mi bu hisseyi aldım. Açıkçası şimdilik için rahat. En azından paramın iflas etmeyeceğini biliyorum SNGYO PD/DD 18. Tahtacının ve yatırımcıların hisseyi üst tarafta nereye götüreceklerini bilemeyiz belki ama, alt tarafta nereye götüremeyeceklerini az çok biliyorum en azından
    Valla burda en tecrübeliler

Sayın Şakir bey
    Sayın Hayek
    ve Sayın By Ben dir..
    benim bile dediklerimden evvel ilk onları dikkate alınız..

2.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    1)şirket çok primlenmiş olduğunu düşünmüyorum 550 tane borsadaki şirketten bankalar ve büyük sanayi yani 50 şirketi çıkartın kalan 500 ün 400 tanesi yılbaşından beri en az yüzde 300 getiri sağlamış zaten bu hisse özelinde asıl yükseliş hareketi 24 liradan başlamış yani şuanda o fiyattan baz alırsak yüzde 100 bile getiri sağlamış değil
    2)hala forumdaki diğer arkadaşlar ile gelecek para üzerinden defter değeri olması gereken fiyat üzerinden anlaşamadığımız noktalar var ben kendi özelimde çok yüksek buluyorum
    3)halka açıklık oranının çok az olması ve cuma günkü yapmış olduğu hareket 20 yıldır borsa tecrübeme göre takasın toplu olduğu ve uzay moduna çıkma potansiyeli olduğu hissiyatı veriyor.
    Not:3.maddeyi biraz açayım gün içi hareketine yüzde 9 ile başladı alt kademeler bomboştu üstte ise bir çok lot satışa koyuldu ilk 10 dakika sessizce bekledi satanlar 35-36 dan sattıkça tahtayı bozmadan sakince bekledi 12-15 arası 35.20 35.30 a 5.000 er lot koydu yine tahtayı bekletti satışları almadı tavan olmadağını gören takas bakmayan ve karı gören yatırımcının mallarını ufak ufak alarak tavana kadar getirdi toplamda satılan lot çok azdı eğer isteseydi direk tavan açıp kimseye mal aldırmazdı ama bunu yapsa nasıl olsa tavan açtı diye kimse malını satmazdı o yüzden hala sağda solda kalan küçük yatırımcının elinde kalan son lotlarıda toplamak istiyor tahtacı tahta tamamen onun elinde isterse uzaya götürür tavanı hiç bozmadığı sabahtan akşama kadar kilitli kalacağı günlerde gelecek hemde bu günler çok yakında tamamen benim hissiyatımdır son madde
    Çok güzel değerlendirme

3. Degerli bilgileriniz için teşekürler sayın heg çok iyi mücadele ediyor sanırım alman makamlarına yazdıgı mailler süreci hızlandırdı.
    Bundan sonra bir düzeltme bekliyorum belki 44'ten sonra gelebilir.!
    Bazı arkadaşlar 18'e gelir demeleri pek inandırıcı degil..
    Grafikte 25'in altında boşluk kalmadı ki servette teknik arayan yanılır.
    3 ile 5 arasında tam 4 kere geldi gitti sonra 6.50'ye kitledi ve 6.50'den 14 .80'e kadar gitti sonra düzeltme yapmak zorunda kaldı ben şahsen buradan gelecek bir düzeltmeye olumlu bakarim bizimle beklemeye devam eden ekmek yer NOKTA
    Herkese selamlar saygılar..
    Y.t.d

4.  Alıntı Originally Posted by Şakir deniz Yazıyı Oku
    Degerli bilgileriniz için teşekürler sayın heg çok iyi mücadele ediyor sanırım alman makamlarına yazdıgı mailler süreci hızlandırdı.
    Bundan sonra bir düzeltme bekliyorum belki 44'ten sonra gelebilir.!
    Bazı arkadaşlar 18'e gelir demeleri pek inandırıcı degil..
    Grafikte 25'in altında boşluk kalmadı ki servette teknik arayan yanılır.
    3 ile 5 arasında tam 4 kere geldi gitti sonra 6.50'ye kitledi ve 6.50'den 14 .80'e kadar gitti sonra düzeltme yapmak zorunda kaldı ben şahsen buradan gelecek bir düzeltmeye olumlu bakarim bizimle beklemeye devam eden ekmek yer NOKTA
    Herkese selamlar saygılar..
    Y.t.d
    Kredi çekerek "salaklık yaptım" ve şirkete 36TL den yatırım yaptım. Geçmişe dönük okuduklarımdan sonra keşke 18TL ye düşse diyorum. İşin sonunda bu hikayeyi fark ettiğime gerçekte üzüldüm. Bel ki de yeni başlıyordur. Ancak geçmiş hareketlerinden bahsetmişsiniz eski mesajlarınızda. Dediğiniz gibi keskin düzeltme hareketlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Çektiğim kredi ile hisse fiyatının yarıya düşmesi umurumda bile olmayacak.

Buraya yeni gelen yatırımcılar lütfen beni dinlemesin. Yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen hislerim ve duygularım bunlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Kredi çekerek "salaklık yaptım" ve şirkete 36TL den yatırım yaptım. Geçmişe dönük okuduklarımdan sonra keşke 18TL ye düşse diyorum. İşin sonunda bu hikayeyi fark ettiğime gerçekte üzüldüm. Bel ki de yeni başlıyordur. Ancak geçmiş hareketlerinden bahsetmişsiniz eski mesajlarınızda. Dediğiniz gibi keskin düzeltme hareketlerini sabırsızlıkla bekliyorum. Çektiğim kredi ile hisse fiyatının yarıya düşmesi umurumda bile olmayacak.

Buraya yeni gelen yatırımcılar lütfen beni dinlemesin. Yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen hislerim ve duygularım bunlar.
    wallahi size bişey diyeyim mi;kredi çekerek buralardan bu hisseye yatırım yapmak her babayiğidin yapacağı hareket değildir.sizi tebrik ederim.inşallah bu cesaretinizin karşılığını kazanarak taçlandırırsınız.madalya sizin hakkınız

6.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    wallahi size bişey diyeyim mi;kredi çekerek buralardan bu hisseye yatırım yapmak her babayiğidin yapacağı hareket değildir.sizi tebrik ederim.inşallah bu cesaretinizin karşılığını kazanarak taçlandırırsınız.madalya sizin hakkınız
    Teşekkür ederim. Sizler gördüğüm kadarıyla çok önceden hisseye ortak olmuşsunuz. Potansiyeline inanmışsınız. Umarım yatırımcıların hepsi beklentilerine ve hedeflerine ulaşır. 8 adet şirkete ortağım. Zaten sene başından beri %30 net getirim vardı. Onları satmaya kıyamadığım için kredi çekmek makul geldi. Aynı zamanda aft fonu ve eurobond yatırımım da var.

Serveti neden aldığımı ve hedeflerimi biliyorum. Beklentim var. Sezgilerim var. Kaybım beni batırmayacak ama beklentim çok yüksek bir getiriye sebep olabilecek. Ben borsa ile ilgilenmeye başladığımda kesinlikle kredili işlem yapmayacağım demiştim kendime ama bu hikaye öyle böyle bir hikaye değildi. Dayanamadım. Ocak ayı bilançosundan sonra PD/DD =0,5 olursa %50 zarar ederim ve bir kredi daha çekmeye hazırım.

Cuma günü şirkete ortak oldum. Dikkatimi çeken şey Alış emri kısmi olarak eşleşti ve tüm alım emrimin eşleşmesi yarım saati buldu. Hisseyi satan yok ve kuvvetle ihtimal devre kestirmemek için satış yapılıyor. Sabah aldım ve sonraki kredili emrim neredeyse tavandandı. Devre kesmedi. Bu bile bir işaret bence. KAP a bilgi düşmesi istenmiyor. Çünkü dikkat çekilmemeye çalışılıyor. Tabi ki bu benim kendi düşüncem. Düşüncelerimi saçma da bulsanız çekinmeden söyleyin lütfen. Ben daha çok acemiyim ve bu forumdan öğreneceğim çok şey var.

7.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Sizler gördüğüm kadarıyla çok önceden hisseye ortak olmuşsunuz. Potansiyeline inanmışsınız. Umarım yatırımcıların hepsi beklentilerine ve hedeflerine ulaşır. 8 adet şirkete ortağım. Zaten sene başından beri %30 net getirim vardı. Onları satmaya kıyamadığım için kredi çekmek makul geldi. Aynı zamanda aft fonu ve eurobond yatırımım da var.

Serveti neden aldığımı ve hedeflerimi biliyorum. Beklentim var. Sezgilerim var. Kaybım beni batırmayacak ama beklentim çok yüksek bir getiriye sebep olabilecek. Ben borsa ile ilgilenmeye başladığımda kesinlikle kredili işlem yapmayacağım demiştim kendime ama bu hikaye öyle böyle bir hikaye değildi. Dayanamadım. Ocak ayı bilançosundan sonra PD/DD =0,5 olursa %50 zarar ederim ve bir kredi daha çekmeye hazırım.

Cuma günü şirkete ortak oldum. Dikkatimi çeken şey Alış emri kısmi olarak eşleşti ve tüm alım emrimin eşleşmesi yarım saati buldu. Hisseyi satan yok ve kuvvetle ihtimal devre kestirmemek için satış yapılıyor. Sabah aldım ve sonraki kredili emrim neredeyse tavandandı. Devre kesmedi. Bu bile bir işaret bence. KAP a bilgi düşmesi istenmiyor. Çünkü dikkat çekilmemeye çalışılıyor. Tabi ki bu benim kendi düşüncem. Düşüncelerimi saçma da bulsanız çekinmeden söyleyin lütfen. Ben daha çok acemiyim ve bu forumdan öğreneceğim çok şey var.
    bunun arsa satış hikayesi 2 yıldan beridir devam eden bir süreç.ben 1.5 yıl önce bunu 5 den alıp 4 den satmıştım.satış sürecinden olumlu bir haber gelmeyince bıktım sattım.ama ne zaman ki bu hisse oradan 3 e indi ve sonrasında 4-5-6-7-8 olunca ancak anladım ki bu satış süreci yakındır. 4 den sattığımı gittim 8 den aldım.şükür kasımda aldım iyi prim yaptı.50-60 lı fiyatlardan yarısını vermeyi düşünüyorum.duruma göre belki hepsini veririrm.ayrıca portföyünüzü 6 ya 7 ye bölmeniz çok saçma.ben 30 yıllık borsa kariyerimde en fazla 2 hissede pozisyon aldım.urobondmuş bilmemneymiş bu aklımın almadığı şeylere asla takılmam.

8.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    bunun arsa satış hikayesi 2 yıldan beridir devam eden bir süreç.ben 1.5 yıl önce bunu 5 den alıp 4 den satmıştım.satış sürecinden olumlu bir haber gelmeyince bıktım sattım.ama ne zaman ki bu hisse oradan 3 e indi ve sonrasında 4-5-6-7-8 olunca ancak anladım ki bu satış süreci yakındır. 4 den sattığımı gittim 8 den aldım.şükür kasımda aldım iyi prim yaptı.50-60 lı fiyatlardan yarısını vermeyi düşünüyorum.duruma göre belki hepsini veririrm.ayrıca portföyünüzü 6 ya 7 ye bölmeniz çok saçma.ben 30 yıllık borsa kariyerimde en fazla 2 hissede pozisyon aldım.urobondmuş bilmemneymiş bu aklımın almadığı şeylere asla takılmam.
    Siz 30 yıl diyorsunuz. Ben ise 9 ay Önce daha az riskli olarak kazanç elde etmeye çalışıyorum ve tecrübe kazanıyorum. Kuvvetle muhtemel ileride ben de doğrudan hedefe odaklı 1 yada 2 hisse ile pozisyon alacağım. Ama şimdilik sepetimi çeşitlendirmek riskimi azalttığı için bana daha uygun. Kazancım arttıkça, aldığım risk bu orantıda artacak.

Sayfa 528/670 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •