Sayfa 586/670 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 4,681 - 4,688 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Hamsi Yazıyı Oku
    İnsanlar doğru olanı yapıyor,25 tl ve altında maliyeti olanlar ellerinde ki malların yarısını satarak diğer yarısının maliyetini "0" olarak beklemeye çalışıyorlar bu sayede tahtada olası sert geri çekilmeler de kendilerini korumaya alıyorlar ve sert yükselişler de ise tahtayı rahat izliyorlar....

Borsa da genel kurallardan biridir,yatırımcı ciddi bir yükseliş yakaladığında elindeki malı eriyerek maliyetini sıfırlar bu sayede rahat mal taşınır aksi halde büyük stres altında hata yapma şansın çok artar...

Aynı zaman da başka güzel hisseler içinde fon oluşturmuş olursun...Tek kaat SERVET değil..

Zira SERVET varsayki 200 tl ye gidecek bu demek ki 4 kat potansiyel var.
    Ama X bir kaat 5 tl den 50 tl ye gitse 10 kat potansiyel demek...!
    Bu değişimi başaran,yakalaayan portföy büyütür.

Sana bu anlattıklarımı manitan bile anlatmaz,kıymetimi bil
    Allah razı olsun Ama benim zengin olmam lazım(göreceli) ve borsada ki genel kurallarla hareket etmeden ilerlemem gerekiyor. Ortaklarımız elinde 10 lira maliyetle 36dan elindekilerin yarısını satarken ben kredi ile 36dan girdim

Benim için ne maliyet ne ortalama önemli.

2.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Hikaye henüz yeni başlamışken neden çıkış yapıyorsunuz acaba? Yanlış anlamayın ben acemiyim bilmediğim bir durum vardır diye soruyorum.PD/DD ancak 1'i aştı. Yıllık açıklanacak bilanço ve yıldız pazar durumunu ben mi abartıyorum...
    benim maliyetim 8.50.neden vermeyeyim? hikaye yeni başlamış diye bişey yok bence hikayenin sonuna gelindi.Bu hissenin geçen yıl PD/DD değeri 0.4 iken kimse ucuz demiyordu şimdi 2.5 kat artmış ucuz deniyor anlamak mümkün değil.Gayrımenkul şirketlerinde bu değeri=.5 olan o kadar şirket var ki.Ayrıca yıldız pazarda işlem görmemiz o kadar önemli değil.bir mal ucuzsa ben gider onu mahalle pazarından bile alırım.ne yani buradan almak isteyen oldu da engel olan mı oldu? Ya da yıldız pazarda olanlar çok mu prim yapıyor.
    Benim aslında kalan senetleri de buradan satmam lazım ama ola ki bedelsiz verir ya da kalan yeri 300 milyon avroya satar da 70 lere gider diye hayal ediyorum.bu sadece varsayım tabi.yoksa bence hisse değerini aşağı yukarı bulmuştur.Bilanço beklentileri de zaten fiyatın içindedir.bunu anlamak için kahin olmaya gerek yok.şu andaki F/K oranı=51 PD/DD=4.5 bu normal mi sizce?
    Ha bu arada bazı hisseler ne fk ne pddd dinliyor uçup gidiyor belki bu da gider ama 30 yıllık borsa hayatımda ben böyle bir hisseye denk gelmedim.sonuçta bu hisse 16 ay öne 4 liraydı 13 kat artmış.dur demesini de bilmek lazım

3. Niçin devre kesti şimdi?

Alıntı Originally Posted by YelkanKafkas Yazıyı Oku
    Niçin devre kesti şimdi?
    hata oldu sanırım,hisse 53 den işlem görürken birden devre kesti,ben de anlamadım.

5.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    benim maliyetim 8.50.neden vermeyeyim? hikaye yeni başlamış diye bişey yok bence hikayenin sonuna gelindi.Bu hissenin geçen yıl PD/DD değeri 0.4 iken kimse ucuz demiyordu şimdi 2.5 kat artmış ucuz deniyor anlamak mümkün değil.Gayrımenkul şirketlerinde bu değeri=.5 olan o kadar şirket var ki.Ayrıca yıldız pazarda işlem görmemiz o kadar önemli değil.bir mal ucuzsa ben gider onu mahalle pazarından bile alırım.ne yani buradan almak isteyen oldu da engel olan mı oldu? Ya da yıldız pazarda olanlar çok mu prim yapıyor.
    Benim aslında kalan senetleri de buradan satmam lazım ama ola ki bedelsiz verir ya da kalan yeri 300 milyon avroya satar da 70 lere gider diye hayal ediyorum.bu sadece varsayım tabi.yoksa bence hisse değerini aşağı yukarı bulmuştur.Bilanço beklentileri de zaten fiyatın içindedir.bunu anlamak için kahin olmaya gerek yok.şu andaki F/K oranı=51 PD/DD=4.5 bu normal mi sizce
    Hocam Allah bereket versin. Dediğim gibi sorgulamıyorum sadece öğrenmek için soruyorum. Bu hikayeyi geçen yıl fark etseydim yine aynı şekilde hiç düşünmeden alırdım. Hikayenin bittiğine katılmıyorum. UV güzel yerlere gelme olasılığı da yüksek şirketimizin. Birlikte göreceğiz.

Şimdiki F/K ve PD/DD önemli değil zaten. Gelecek F/K PD/DD önemli olan. Servet satış ve kiralama gelirlerini sürekli arttıran bir şirket. Bu fiyatlara ucuz diyemem. Ama şirketin geleceğine yatırım yaptım. Umarım durmadan yoluna devam eder.

6. bakalım düzeltme hareketini nereden yapacak çok merak ediyorum.buradan da biraz daha verip elimdeki silahı hazır tutmam lazım

7.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Hocam Allah bereket versin. Dediğim gibi sorgulamıyorum sadece öğrenmek için soruyorum. Bu hikayeyi geçen yıl fark etseydim yine aynı şekilde hiç düşünmeden alırdım. Hikayenin bittiğine katılmıyorum. UV güzel yerlere gelme olasılığı da yüksek şirketimizin. Birlikte göreceğiz.

Şimdiki F/K ve PD/DD önemli değil zaten. Gelecek F/K PD/DD önemli olan. Servet satış ve kiralama gelirlerini sürekli arttıran bir şirket. Bu fiyatlara ucuz diyemem. Ama şirketin geleceğine yatırım yaptım. Umarım durmadan yoluna devam eder.
    kiralama gelirlerinden bişey olmaz onu unut.almanyadaki yerin yarısı gitti kiralar yarıya indi.buradaki yerlerdenpandemiden dolayı zaten kira gelirleri düştü.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,969
    Amca tahtada inenlerin kafi oldugunu düşünmüş sürmüş yukarı,
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 586/670 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri