Sayfa 603/670 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

Tşk sayın heg
    Ana pazar ne zaman olabilir
    Şartları nedir?

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ötüken06 Yazıyı Oku
    Tşk sayın heg
    Ana pazar ne zaman olabilir
    Şartları nedir?

Forumda yenisiniz sanırım..
    Daha önce yazmıştim tekrar yazayım..

Bizim için En önemli madde halka açıklık oranının %10dan büyük olması gerekiyordu..

Diğer maddeler şirketin piyasa değeri falandı. Zaten onlari sağlıyoruz..
    Bizim Eylül'de halka açıklığımiz %9du. şirket onu çözdü..Şuan halka açıklık %10.66.

BIST Ocak ayında güncelleme yaptığında biz de Ana pazarda olacağız İnşallah..

Tşk ederim
    Güzel bir bilgi ocak ayında olursa
     Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Forumda yenisiniz sanırım..
    Daha önce yazmıştim tekrar yazayım..

Bizim için En önemli madde halka açıklık oranının %10dan büyük olması gerekiyordu..

Diğer maddeler şirketin piyasa değeri falandı. Zaten onlari sağlıyoruz..
    Bizim Eylül'de halka açıklığımiz %9du. şirket onu çözdü..Şuan halka açıklık %10.66.

BIST Ocak ayında güncelleme yaptığında biz de Ana pazarda olacağız İnşallah..

4.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    işin gerçeğiyle yüzleşmemiz gerekirse;satılan ilk yer kadar ikinci yer de aynı paralelde bir fiyata satılırsa hisse başı kasaya hisse başı 35 tl para girer.geçen yıl hisse 5 tl idi.bu artışla 40 TL hisse başı normal değerdir.yukarısı bonus aşağısı zarar olur
     Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    evet adam bugün artıda kapatmazsam diye iddialı olunca 37.22 den aldım.ben 42 den sattıklarımı geri aldım.hepten çıkmamıştım hisseden.hedefim 55-60 dır .yeter bu kadar şükürler olsun
     Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    işin gerçeğiyle yüzleşmemiz gerekirse;satılan ilk yer kadar ikinci yer de aynı paralelde bir fiyata satılırsa hisse başı kasaya hisse başı 35 tl para girer.geçen yıl hisse 5 tl idi.bu artışla 40 TL hisse başı normal değerdir.yukarısı bonus aşağısı zarar olur
     Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Hocam benim maliyet 38. Ben köşeyi dönme hayali kurmayayım mı şimdi? Gelen para doğru yönetilirse 100ün de aşılacağına inanıyorum. 20bin liraya arsa alıp, yıllar sonra 3 daire alan adam nasıl varsa, bu yatırım da benim için öyle. madem 3 yıl daha buradasınız, 3 yıl daha ortak kalabiliriz. Benim için en önemli kriter, borçlarını ödedikten sonra kalan bir kaç yüz milyoncukla ne yapacağız, nereleri satın alacağız? İkinci yarının satılmasına daha çok var kanımca. O çok daha başka bir mevzu olacak.
    Başka bişey yazmaya gerek duymuyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    benim 100 hedefimin o kadar altyapısı var ki... ama bunu ben size nasıl izah edeceğim biemem.
    1-)Satılan arazinin toplamın %45 i olduğuna göre demek kalan yer de en az 200 milyon avroya satılır.Bu da kasada olan toplam meblağın 200 milyon avro yani yaklaşık 2 milyar eder.Bu da defter değerine 40 lira etkisi olur yurtiçi ile bu değer 48-50 lira olur.Defter değerinin bıark 3-7-10 katına,sana şimdi yüzden fazla hisse yazarım ki defter değerinin 10 katından fazla işlem görüyor.üstelik zarar etmiş,kasa tamtakır çoğunda.bırakın da bu da defter değerinin 2 katına işlem görsün.görür mü? şahsi kanaatim odur ki daha fazlasını hakediyor.mesela sinpaş aynı patronun,borç gırtlakta ama defter değerinin 36 katından işlem görüyor.
    2-)Yılsınu bilançosunda yeniden değerlendirme karı ile yıllık kar rakamı 1.8 milyar olunca ki sermayenin 36 aktı kar hisseyi uçurur.100 olursa F/K 3 olur çok mu yani.fk sı 20 den tut 200 kata kadar batık firmalar işlem görüyorsa 3 cılız kalır.
    3-)Tutun ki 10 tane bedelsiz verdi.bu olasılık tabi ama neden olmasın?
    4_)KALAN YERİN 300 MİLYON AVROYA SATILMASI HABERİ GELİRSE DE KİMSE SÜRPRİZ KARŞILAMASIN.
    Bu kadar beklentilerden bir tanesi de mi olmayacak.o zaman sana soruyorum 100 senin için hayal ise burda ne işin var?
    Mide bulandırma yeter.hissen yoksa da burada olumsuz algı yaratmana gerek yok.herkes kağıdın değerini biliyor.
    Hayatta en kızdığım şey elinde hisse olmayanların gelip burada hisseyi kötülemesidir.
    Bu işler artık prim yapmaz.amacın buysa boşuna çabalama.32 yıllık borsa hayatımda neler gördüm neler.
    Ama ben irademe sahip olduğum için asla etkilenmem.merak etme
    hissenin değerinin 100 olmayacağını sen de benim gibi madde madde yaz da belki ben değil ama başkaları ikna olur

Üstteki mesajı bu mesajınıza istinaden attım.

6.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Üstteki mesajı bu mesajınıza istinaden attım.
    yani hisse defter değerine geldi işlem bu kadar mı diyorsunuz yani.sen ne diyorsan o .sıraladığım maddelerin hiçbirine cevap yok.kopyala yapıştır oh ne ala.neyse boşver sana laf yetiştirecek durumda değilim.işine bak

7.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Sayın 2020 yazışma şekliniz biraz ağır değil mi?İnanın dışardan gören böbürlenmiş kibirlenmiş şekilde konuşduğunuzu sanıyor...Allah kibirli ve böbürlenen kimseleri sevmez...Rızkı veren parayı veren Allah dır...Çok kazanmış olabilirsiniz ama mütevaziliği elden bırakmazssak iyi olur.Veren de Alanda Yüce Rabbim...Kırıcı olmadan yazalım....
    ben asla kibirlenmem böbürlenmem de.ama saçma sapan şeyler yazılınca sigorta atıyor.bele bilen bilir.vaaz alacak durumda değilim.yorumlarım sizin için böyle algı yaratıyorsa engelle gitsin.ben olsam öyle yaparım

8.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    yani hisse defter değerine geldi işlem bu kadar mı diyorsunuz yani.sen ne diyorsan o .sıraladığım maddelerin hiçbirine cevap yok.kopyala yapıştır oh ne ala.neyse boşver sana laf yetiştirecek durumda değilim.işine bak
    Zaten diyeceğimi demişim. Beklentimi söylemişim. Benim hedefim belli. Alıntı yaptığım mesajı okuduysanız.. Ama siz önce 60 bana yeter diyorsunuz. 40üzeri bonus diyorsunuz. Sonra 100 koşuyorsunuz. Başka hissede kar edip burada ki ortalamanızı düşürdüğünüzü söylüyorsunuz. vs. vs. Bana tuhaf gelen bu.

Yoksa ben şirketin geleceğine ortak oldum. Hem de görece kelepir bir fiyattan. Hangi yatırımları yapacağına göre durur portföyümde. Kasada ki paraların bir yere gittiği yok..

Sadece yaptığınız şeyler ve söylediğiniz şeylerin tutarlı olmadığını söylüyorum. Görüyoruz... KY gelip ucuz olmadığını düşündüğünüz bir hissede yorumlarınıza bakıp alım yapabilir(bunu da siz söylüyorsunuz. 40üstü bonus diye) . Vebale girersiniz. Yoksa para sizin, ortaklık sizin. Verdiğiniz bilgilerden de forumda yararlanmışlığım var.

Sayfa 603/670 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •