Sayfa 479/670 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579 ... SonSon
Arama sonucu : 5358 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    vergi yüzde 20 dir
    vergi oranı %15 değil mi Almanya'da ?
    hesabı bir daha yapalım

177*0,72*0,85*8,7: 940 milyon gibi bir para etmesi gerek.

vergiyi dediğiniz gibi %20 alırsak 886 milyon tl eder.

ki şunu da bilmiyorum, yönetimin vermiş olduğu %22lik emanet hisseler ilk etapta bilançoya nasıl yansır?

,

2.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    vergi oranı %15 değil mi Almanya'da ?
    hesabı bir daha yapalım

177*0,72*0,85*8,7: 940 milyon gibi bir para etmesi gerek.

vergiyi dediğiniz gibi %20 alırsak 886 milyon tl eder.

ki şunu da bilmiyorum, yönetimin vermiş olduğu %22lik emanet hisseler ilk etapta bilançoya nasıl yansır?

,
    Anlaşıldı size bu hesabı tane tane yapmam lazım.30 defa dedik ama ne yazık ki anlamadığınız çok şey var.
    1) 177 milyonun %72 si 127.4 milyon eder.
    2)Bu satılan kısmın maliyeti 22 milyon avro olduğuna göre 127.4-22=105.4 milyon avro vergi matrahıdır.
    Bunun %20 si 21 milyon vergi çıkar.
    105.4-21=84.4 milyon net kar olur.
    84.4X8.6= 725 milyon TL .........(9 aylık bilançoda çıkacak olan kar olup kasaya giren para budur.NOKTAAAAAA)

3.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    Anlaşıldı size bu hesabı tane tane yapmam lazım.30 defa dedik ama ne yazık ki anlamadığınız çok şey var.
    1) 177 milyonun %72 si 127.4 milyon eder.
    2)Bu satılan kısmın maliyeti 22 milyon avro olduğuna göre 127.4-22=105.4 milyon avro vergi matrahıdır.
    Bunun %20 si 21 milyon vergi çıkar.
    105.4-21=84.4 milyon net kar olur.
    84.4X8.6= 725 milyon TL .........(9 aylık bilançoda çıkacak olan kar olup kasaya giren para budur.NOKTAAAAAA)
    size kalsa para haziran sonu kesin geliyordu.

olmadı temmuz başın da geliyordu.

olmadı temmuzun son haftası geliyordu. aç bak yazılarına duyumlarına istersen..

oyle oyle gider tahminleriniz.

ben sadece basit bir soru sordum Almanaya 'da vergi oranı %15 değil mi diye sordum?

%20se koyarsın link adresini.. hee tamam %20ymiş ben yanlış hatırlıyormuşum derim.olabilir insanlık hali yanlış hatırlayabiliriz.

çok bilmişçe üst perdeden konuşmanıza gerek yok.

zaten Frankfurt belediyesi Digital Realty firmasıyla zaman zaman iletişim halindeyim.

vergi oranlarını da bu linkten inceleyebilirsiniz vergi oranı yüzde 15,825 yazmakta..

ben siizm gibi üst perdeden konuşmayacağım linki inceleyebilirsiniz.

https://www.dlapiperrealworld.com/la....825%20percent

4. Tahminimce 3. Çeyrekte para kasaya girer. Hayırlısı olsun bakalım. Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    size kalsa para haziran sonu kesin geliyordu.

olmadı temmuz başın da geliyordu.

olmadı temmuzun son haftası geliyordu. aç bak yazılarına duyumlarına istersen..

oyle oyle gider tahminleriniz.

ben sadece basit bir soru sordum Almanaya 'da vergi oranı %15 değil mi diye sordum?

%20se koyarsın link adresini.. hee tamam %20ymiş ben yanlış hatırlıyormuşum derim.olabilir insanlık hali yanlış hatırlayabiliriz.

çok bilmişçe üst perdeden konuşmanıza gerek yok.

zaten Frankfurt belediyesi Digital Realty firmasıyla zaman zaman iletişim halindeyim.

vergi oranlarını da bu linkten inceleyebilirsiniz vergi oranı yüzde 15,825 yazmakta..

ben siizm gibi üst perdeden konuşmayacağım linki inceleyebilirsiniz.

https://www.dlapiperrealworld.com/la....825%20percent
    çok mu önemli paranın temmuz sonu ağustos sonu olması.vay beeee ne büyük açık yakaladınız tebrik ederim.

6. Haziran sonu gelmesiyle Ağustos sonu gelmesi
    arasinda fark tabiki var. Gerçi bu sefer geç
    gelmesi firma karina yaradı. .

ya da vergi oranı %20 diye yazmaniz size %15.825 olan linki yollamam tabiki bazı hesap farklılıklarina sebep olabilir.

Sizinle olan tartismami sonlandırıyorum kirdiysam kusura bakmayin.

Kar oranına gelecek olursak tartismalar ışığında ister 700 ister 800 ister 900 kar etsin:

Özetle
    2020nin hangi ayında goruruz bilemiyorum ama nerdeyse suanki piyasa değeri kadar kar yazacak , öz sermayesinden daha fazla kar edecek bir firma çıkacak karşımıza..

Servet GYO nun arsasını alan Digital Realty firmasına mail attim. Bu firmada borsaya açık bir firma. Bilindiği üzere Digital Realty(İnterxionu satin alan firma) 2021 başında Oswe ye yerleşecek.

Yorumsuz aktarıyorum...

Sorum şuydu:
    Oswe ye 2020 de yerlesmemenizin nedeni İfraz(parsellere ayırma) sürecinin henüz bitmemiş olması mı yoksa Servet GYO ile yapılan anlasmalar ve sizin planlarınız dan dolayı mı dedim?

Gelen cevap:

I’m not 100% certain, but I believe it is entirely due to the structure of the transaction – in other words, I believe the staged closing is entirely due to the agreement b/w the buyer and seller, not because of the parceling process.

Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    çok mu önemli paranın temmuz sonu ağustos sonu olması.vay beeee ne büyük açık yakaladınız tebrik ederim.

7. Milleti gazlayıp gazlayıp basıyorlar ... Sizin vereceğiniz haberin de sizin de ...

8. Alman ekonomi yazarlarından biri oswe real estate'nin yerini satın alan firmanın oraya yeni yeni yerleşmenin nedeni ifraz onayı değil servet gayrimenkul daks ortak girisiminden kalan yerin pazarlığını nihayete erdirmektir diye yazmış.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 479/670 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •