Sayfa 34/45 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
Arama sonucu : 356 madde; 265 - 272 arası.

Konu: BİST 100 EN AZ 50 DOLAR OLUR bir gün beyaaa!

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    ABD veya Rusya fark yok.
    Kendi ayağımızın üstünde duracağız.
    Yoksa sonumuz kötü.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Dünya "altta kalanın canı çıksın" dünyası.
    Her zaman böyle olmuş.
    "Et yiyenler ot yiyenleri yener" sözü eskilerin tesbiti.
    Yörük, manava göre daha fazla ve techizatı yeterli asker çıkarabilir demektir acıklaması.

Teknolojini geliştirmen önemli.
    Eskilerden bir söz: Hazır ol cenge, ister isen sulh u salah....

Tavuktan pist, Rus'tan dost olmaz.
    Bizi her an arkadan vuracak gibi hazırlıklı olmalı Idlib'deki askerimiz.

Suriye ordusunun tamamen tahrip edilmesi turkiyenin istediği bir şey değil. Diye düşünmekteyim.

Ancak orada iktidar olan BAAS son gücünü kullanmadan havlu atar mı?
    Hür bir anayasa ile hür bir seçim sonrasında iktidarı kaybettiklerinde hesabını veremeyecekleri pek çok işleri var.

Ombusman otekoyde narsist ihtiyar için yazmış.

Ben takip sirasinda birşeylerimi kacirdim?
    Bilen birisi yazarsa sevinirim.
    Şimdi bu topikde kuzu uzun zaman şortda kaldı ve sanırım kallavi bir zararla kolu kesip attı ve kurtuldu.
    Akabinde piyasa yani viop bir mikdar daha gitti tepe rakam 152000 ni gördü ve buradan piyasa döndü.
    Kuzunun bu dönemden sonra tekrar sort actıgını okumadım.
    Zaten piyasada kolu kestikden sonra epeyce bir süre yazmadı.piyasa döndükden epeyce bir süre sonra ise subat sonu 110 bin endekse düşecek yazısinı okudum.ama yine tekrar sort olduguna dair hicbir yazisini görmedim okumadım.

Şimdi sayın kuzu tirları yükünü boşalttim dedi.
    Harika bir öngörü.tam isabet.
    Fakat kademeli poza giren sayın kuzunun poza girişleri nerede.?
    Bilen yazarsa sevinirim....

..
    Topigi biray öncesine dönerek tekrar okudum.
    Şort pozisyona girdiğine dair tek satır yazı yok.
    Buna dair ilk ilk belirti subat sonu kapanışi 110 bin endeks yazısı.
    Onuda bu ayın ortalarinda yazmış sayın kuzu.

Ombusman kardeş, bilmez misin ki o kırklardandır. Uçarken poz almıştır.
    Aldığı pozu müritleri ruyalarında görür ve hepsi "ey vallaaah.." der ve uygularlar (bitmez tukenmez paralarıyla, aslıyok yaylasındaki bin koyunu satıp elde ettikleri)
    Beaaaa....!

7. 2020 borsada kazanç yılı olarak görülüyordu, ama artık değil... Hisselerin 10 gün önceki fiyatlarına gelmesi aylar alır. Yani bir ralli artık hayal. Yükseliş ve düşüşlerden yararlanıp alım satım yapmaktan başka çare yok.
    2-3 hafta sonra havaların ısınmasıyla Corona olayı gündemden çıkmaya başlar. (İnşallah) En azından global piyasalar düzelir. Ekonomi normalleşmeye başlar.
    Ama bu Suriye olayı hiç kolay bir şey değil. Empati yapacak olursak, Esad ülkenin büyük çoğunluğunda kontrolü sağladı. Muhalifler ve aşırılar İdlip'te. Onlar oradayken huzurlu bir şekilde olabilir mi? Ayrıca, bizim oluşturduğumuz güvenli bölge de var. Orayı da o şekilde bırakmak istemeyecek, çünkü orada da muhalifler var. Siyasi çözüm de zor görünüyor. Zira Esad elde ettiği başarılardan sonra masaya oturmaz. Ancak ve ancak dayatma ile "oturtulabilir", ama Rusya bu girişimleri engeller. Umalım ki yanılalım ve siyasi bir çözümde uzlaşılsın.
    İnşallah olmaz ama şayet sonbaharda Corona olayı yeniden ortaya çıkarsa, bu sefer önümüzde uzun bir kış var. Bu kez yayılma daha çok olur. Burada yaz olacak, ama güney yarımküre kış mevsimine girerken orada yayılma olursa, kuzey yarımküre kışa girerken buraya da tekrar sıçrama ihtimali olabilir. Yani şu anda virüsün güney yarımkürede yayılmadan kontrol altına alınması ve yok olması önemli. Şayet bu yapılırsa, geçmişteki salgınlar gibi, yok olur gider. Ta ki yeni bir tür salgına kadar...

Yazınıza teşekkürler sn Amateur.
    Ufuk açıcı.
    Nazi Almanyası nasıl son anına kadar savaştıysa
    Suriye Baasçıları da savaşır diye zannediyorum.
    Hesabını veremeyecekleri kadar çok cürüm işlediler çünkü.

Sayfa 34/45 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •