Sayfa 37/45 İlkİlk ... 273536373839 ... SonSon
Arama sonucu : 356 madde; 289 - 296 arası.

Konu: BİST 100 EN AZ 50 DOLAR OLUR bir gün beyaaa!

EW işine pek aklım ermez. Ancak inananları var.
    Mesela sn. JAS..

dün akşam vıop topiğinde 6785 iletide paylaşmış.

Ben hemen olacak demedin Sv Dostum. Ve yazdığım BIST ile ilgili değildi. Bir yöne saplandığım da yok. Şöyle ki:
    Bu sermaye el değişimi her halükarda olacak. Yani Grand Cycle düzeltmesi gelecek. Şu anda iki olasılık var. Çok yüksek olasılıkla 4. dalga yapıyoruz. 4. dalgaların ne kadar komplex olduğunu da yazmıştım. Düzeltme alt sınırı da 11xxx de Dow'da. (Ama illa oraya gelecek değil, o sınıra kadar PYnin karar vereceği bir yerde taban bulacak). Bana göre 4. dalga krizin öncü ciddi sarsıntısıdır. Bundan sonra 5. dalga ile kriz öncesi son bahar yaşanır, sonra da kaçınılmaz küresel kriz ile sermaye ciddi oranda el değiştirir.
    Yani demem o ki, küresel krizin hafif öncü sarsıntılarını 2008 de yaşadık. Deli gibi para basıldı. Ama bu paralar sadece borsaları şişirmekte kullanıldı. Borçlar deli gibi arttı. Balonlar oluştu. Balonları kontrollü indirme düşünüldü ama bu da siyasete takıldı. Şimdi öncü ciddi sarsıntıları yaşamaya başladık. ABD 10 yıllıkları hayal edilemeyecek seviyelere geldi, binde 5 gibi. Yarın daha ciddi bir durumda ne olacak, elde hangi müdahale yöntemi kaldı. Balon daha ne kadar şişirilecek. Dow'u getirdik diyelim 36000 e.
    Sonra.
    Yani düşüncemde aslında ciddi bir değişiklik yok, ben sürecin ABD seçimlerine kadar devam edeceğini, öncesinde ciddi bir düzeltme olmasını beklemiyordum, seçim sonrası çöküş diyordum, şimdi belki daha önce olabilir diyorum.
    Süreç uzayabilir, kısalabilir ama sonuç değişmez. Bu balonlarla, bu borçluluk oranları ile uzun süre devam edilemez. Yeni bir dünya düzeni kurulacaktır. Bu süreçte gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkeler ciddi acılar çekecektir. Bir kısmı ilk kez açlık ve savaş ile tanışacaktır. İktidarlar ve ülke sınırları değişecektir.
    Yaşayarak göreceğiz.

Son olarak, lütfen EW konusunda bilgisi olmayan saçma sapan şeyler yazmasın, kendini komik duruma düşürmesin.

Bu da sn.kentufn akıllı para topiğinde sn JASın paylaştığı grafik..

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Nowa üstat ALARKO TOPİĞİNDE yazmış.
    2008-2009 yıllarından yaşadıkları..

Bugün Sasanın bilançosu gelmiş. Sermayesinden %25-30 daha fazla kar etmiş ve 2018 e göre 2'ye katlamış neden? Patron engel olmamış da ondan. Üstelik onca yatırım yaparken. İstemese bizim gibi gerekirse karşılık ayırır, başka hesaplarda gösterir..İştiraklerinin kasalarında saklardı falan.

Sabancıgil de şirketi 125 milyon Dolara Erdemoğluna hediye etmeden pardon satmadan önce göstermiyordu ve ben dahil birçok yatırımcı topikte (burada olduğu gibi) eleştiriyor ve gerçekleri sergiliyorduk..Bir ara (2008 krizi sürecindeydi galiba) Piyasa değersizliği 50 milyon Dolara düşmüştü. İşin ilginci Fransadaki iştirakini 90 milyon Avroya satmıştı, kasada para boldu yani Algyo da olduğu gibi bir durum vardı... REST nam bir ortağımız vardı o zaman ve yalnızca Adanadaki depolama tesislerini(arsasıyla birlikte tabii) vermezler 50 milyon Dolara diye yazmıştı.
    Doğru dürüst borcu yokken, 90 milyon Avroya (O zaman 120 milyon Dolar) iştirak satmışken PD= 50 milyon Dolar ediyor ve Sabancıgil utanmıyordu. Kar göstermiyordu.

Alark 150 milyon Dolar PD gördüğünde yazmıştım sanırım bu anımı, yeni ortaklar için yineledim.

İbret olsun derim.

Sasa bugün de geri alım açıklaması yapmış. Yetmemiş Bossa da aynen öyle yapmış. O da Sabancıgilin sattıklarından. Yani önemli olan niyet. Hisseyi düşürüp toplamak mı, çıkarıp satmak mı amaç? Tabii bu arada hissesini hak ettiği değerler civarında görmek isteyenlerin de hakkını yemeyelim.

NOT: Yanlış anlaşılmasın, geri alım yanlısı değilim. Herşey doğal mecrasında olsun isterim. Fakat belli ki Sasaya geçmişte Alarka da uzun yıllardır yapılan özel baskının serbest fiyat oluşumuna engel olduğuna dikkat çekmek istedim. Dünün 50 milyon Dolarlık Sasası bugün Erdemoğlu elinde bu piyasa şartlarında bile halen 1 milyar Dolar ederken bizimki 294 milyon ediyorsa bizimkinde özel baskı olduğundandır. Bu durum işlem hacminin düşüşü teyit etmeyişinden de belli zaten.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Trump:

Trump, “Bu finansal bir kriz değil. Bu sadece ulusça ve dünyaca beraber üstesinden geleceğimiz geçici bir durum.†dedi.
    Ancak vadeli borsaları pek beğenmedi. Vadeli dow şu an %-4.77

Ankara Savaşından sonra Yıldırım Bâyezîd Timur'a esir düşer.
    Timur, Yıldırım Bâyezîdi esir aldıktan sonra kesinlikle ona kötü muamele yapmaz.

Bir gün Yıldırım Bâyezîd, Timur'a der ki: "İki ordu da denk güçte idi, fakat nasıl oldu da sen bizi yendin?"
    Timur gülümser ve der ki: "Yıldırım işaret parmağını ağzıma koy," Yıldırım da işaret parmağını Timur'un ağzına sokar.
    Sonra Timur kendi parmağını Yıldırım Bâyezîd'in ağzına sokarak der ki: "Yıldırım ısır." İkisi de birbirlerinin parmağını ısırmaya başlarlar.
    Bir müddet sonra Yıldırım Bâyezîd dayanamaz ve bırakır. Timur sorar: Neden bıraktın?" . Yıldırım: "Dayanacak gücüm kalmadı.

Timur gülümseyerek der ki: İşte, az daha sabretseydin ben pes edecektim. Savaş alanında da aynı şekilde az daha gayret etseydin sen kazanacaktın der.

BORSA PSİKOLOJİDİR.
    HELE TEMEL ANALİZİ YAPILMIŞ HİSSEDE.

TABİİ BİLANÇO ŞEFFAF OLMAYINCA.....insanın kafası karışıyor.
    Beaaaaa...!

Nurettin Akçay (@akcay_nuri) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/akcay_nuri?s=08

[/url]

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    konsenüs 10 ocakta yazmış, cevap vermişim.
    1 dolar imiş, 85 sente düşmüş.

bu arada 1,06 dolara da çıkmış idi.

Bugün güniçi 3,30/6,4947 hesabı 0.50 Dolar gördü mesela 1,06'dan.. 21 i$günü süre..

Zirvesine mesafe %95,15'..

Sayfa 37/45 İlkİlk ... 273536373839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •