Sayfa 806/898 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856 ... SonSon
Arama sonucu : 7180 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: YGYO-Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. MADDE 9) Türk Ticaret Kanunu'nun 376/1 maddesi kapsamında, son bilanço genel kurula sunularak şirketin finansal yönden bulunduğu durum açıklanmıştır.

TTK madde 376 (1) kapsamında yönetim kurulu genel kurulumuzu toplantıya çağırmaya ve uygun gördüğü iyileştirici önlemleri sunmaya karar vermiştir.

Bu bağlamda şirket taşınmazlarının ve iştiraklerin satışı iyileştirici önlem olarak değerlendirilmiş olup,

inşaatı tamamlanmış taşınmazların hızlı bir şekilde satışı için gerekli çalışmalara başlanılmasına ve ilaveten şirketimizin iştirak ettiği firmalarda bulunan hisselerin/payların satışı hususlarının değerlendirilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Özkaynak yönetimi ile değerlenen finansal yatırımlar hesabında takip edilen iştirakimiz Zincir Yapı A.Ş.'deki paylarımızın satışının gerçekleşmesi durumunda Yıl sonu mali tablolarında yazılmış olan yazılmış olan zararlar telafi edilecek olup satışın gerçekleşmesi durumunda muhtemel olası satış karı da öz kaynakları arttıracaktır.

Tam konsolidasyona tabi olan Bağlı ortaklığımız Yeşil Globaldeki paylarımızın satışı ile alakalı süreç başlatılacaktır. Bugüne kadar konsolidasyon kapsamında yazılmış olan zararlar telafi edilecektir. Ayrıca olası satış karı da öz kaynakları artıracaktır.

Alıntı Originally Posted by alimisoglu Yazıyı Oku
    MADDE 9) Türk Ticaret Kanunu'nun 376/1 maddesi kapsamında, son bilanço genel kurula sunularak şirketin finansal yönden bulunduğu durum açıklanmıştır.

TTK madde 376 (1) kapsamında yönetim kurulu genel kurulumuzu toplantıya çağırmaya ve uygun gördüğü iyileştirici önlemleri sunmaya karar vermiştir.

Bu bağlamda şirket taşınmazlarının ve iştiraklerin satışı iyileştirici önlem olarak değerlendirilmiş olup,

inşaatı tamamlanmış taşınmazların hızlı bir şekilde satışı için gerekli çalışmalara başlanılmasına ve ilaveten şirketimizin iştirak ettiği firmalarda bulunan hisselerin/payların satışı hususlarının değerlendirilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Özkaynak yönetimi ile değerlenen finansal yatırımlar hesabında takip edilen iştirakimiz Zincir Yapı A.Ş.'deki paylarımızın satışının gerçekleşmesi durumunda Yıl sonu mali tablolarında yazılmış olan yazılmış olan zararlar telafi edilecek olup satışın gerçekleşmesi durumunda muhtemel olası satış karı da öz kaynakları arttıracaktır.

Tam konsolidasyona tabi olan Bağlı ortaklığımız Yeşil Globaldeki paylarımızın satışı ile alakalı süreç başlatılacaktır. Bugüne kadar konsolidasyon kapsamında yazılmış olan zararlar telafi edilecektir. Ayrıca olası satış karı da öz kaynakları artıracaktır.
    Bu güzel bir haber gibi.
    hayat seni güldürmüyorsa , espiriyi anlamadın demektir...

3. Sevgili spek gene dut gibiyim. Yurdumun devlet havayollarinin kesesinden dolayisiyla sizin vergilerden cilaladim hakkinizi helal edin gari. Iki hafta once uc bes kurus alaydin kagitlarimi sorunum cozukecekti lakin almadin bende sorunumu kendi kendime cozdum. Yani artik sorunum yok sana maliyetim daha da yukseldi. Dolayisiyla satmayacagim 1.00 larda gorusmeyi diliyorum. Daha once seni guzel yoldum du. Ama bu sozum herkese sulun osman in son zamanlarinda bir roportaji vardi. Diyordu ki beni kaziklamak istemiyen hic kimseyi kaziklamadim.bunun icinde verdigi en guzel ornek suydu. Kuyumcu kapandiktan sonra hastam var vs 1 milyarlik sahte altini 300 milyona satmak isterdim ,yani yarin bir milyardan ayni kuyumcuda bu altini satmayi hayal eden uyaniklara satardim. Ozunde alan, zaten beni kaziklamaya calisan sozum ona uyanik di derdi. Borsa da buna benzer aslinda.vicdanlarimizi boyle temize cekiyoruz...aslinda ulkemizin en buyuk bankalarinin bir yatirim uzmani beni arayip gecen yil .70 deyken bir iki haftaya 1 e satarsiniz demeseydi bu kadar gommezdim. Ama gomdum artik elime gecen her kurusla aliyorum. Butun kusuratlar buraya...ama bu isinde bir matematik modeli var. Ve ben matematigi iyi biliyorum.

4. En azındaN poşetten pahalısın...!!!

KarakterSİZSİNİZ kan emiciler.

Lafa gelince borçlarımın 5/6 katı maL varlığım var dersiniz ama insanların dairelerini teslim etmezsiniz...!

Zenginlerin tek yaptiği iş fakirlerin cebine el etmaktır...!
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Twitter Adres : @okan_dr

5. Uluhan Grup iflas etti
    ŞİRKET HABERLERİ - 07 Temmuz 2019, 11:20

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde satışını yaptığı binlerce dairesi yarım kalan Uluhan Grup için mahkeme iflas kararı verdi.

Dokuz yıl önce temeli atılan projesini tamamlayamayan Uluhan Grup için tasfiye süreci başladı. İflasına karar verilen şirketin 2 bine yakın daire ve dükkan inşa etme planı söz konusuydu.

Uluhan Grup’un ortağı Taha Aktülün için 2016 yılında 404 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Diken'den Ali Çiçek'in haberine göre; Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Uluhan Grup Enerji İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şti. için iflas kararı verdi. İflas kararı 26 Haziran olarak kayıtlara yansıdı.

Ticaret sicil gazetesi kayıtlarına göre iflasına karar verilen şirket üç ortaklı görünüyor. 3 milyon TL sermayeli şirketin ortakları arasında Süleyman Demirhan, Taha Aktülün ve Mustafa Memiş yer alıyor. Demirhan ve Memiş yüzde 25’er, Aktülün ise yüzde 50 hissenin sahibiydi.

2 bine yakın daire

İflasına karar verilen Uluhan Grup iki büyük projeyle gündemdeydi. Biri Acunkent, diğeri ise Babil Kuleleri. Babil Kuleleri projesinde 1050 konut 151 de ticari birim bulunuyordu. Acunkent’te ise 670 konut 185 de ticari birimin yapılması planlanıyordu.

Mağdurlar ortada kaldı

Ancak, projeler tamamlanamadığı gibi çok sayıda daire de ikinci kişilere satıldı. Mağdurlar, kurdukları derneklerle seslerini duyurmaya çalışıyor.

https://m.borsagundem.com/haber/uluh...s-etti/1419286

6. bu yazinin ygyo ne alakasi var..

7. Engin yeşil diğer tarafta nasil hesap vereceksin sen hiç düşünmüyorsun

bol kazançlar...

8. Yeşil grubu, Halkbank ve Vakıfbanktan alınacak kredilerle inşaatların bitirileceği söylenmişti. Biri ile sözleşme yapılmış diğerinin haberi bekleniyordu. Şu anda baktığımda sektörde genel hava devletten kurtarılmayı bekliyorlar gibi...Süreç uzamaz inşallah, çok zor durumdayız...

Sayfa 806/898 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •