Sayfa 897/898 İlkİlk ... 397797847887895896897898 SonSon
Arama sonucu : 7181 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: YGYO-Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Ben bilmem , rakamlar bana ait değil sadece bi arkadaşın görmesi için bulup attım, ayrıca bahsettiğin parayı ödemeyecek, ygyo dan alacağı parasına mahsuben hisse alacak, patronun eline %200 hisse daha geçecek alacaklarına karşılık para ödemeden ve onlarida em kısa sürede satacakki parasını alıp kaçsın
     Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    162 Milyon lot patrondaysa , % 200 bedelli parası olan 320 Milyon TL. yi , patron nasıl karşılayacak ?
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. https://www.kap.org.tr/tr/BildirimPdf/1188576

5. Maddeye göre alacağına mahsup edilmesi kabul görürse

3. Yeşil yapı ve düzenleme birleşmeden dolayı alınan paylar kime ait.

Esas Sözleşme’nin “Sermaye ve Paylar†başlıklı altıncı maddesine göre;
    Şirket’in, kayıtlı sermaye tavanı 1.000.000.000,00 TL (BirmilyarTürkLirası) olup, her biri
    1 TL itibari değerde 1.000.000.000 (Birmilyar) adet paya bölünmüştür. Sermaye Piyasası
    Kurulu’nca verilen kayıtlı sermaye tavanı izni, 2020-2024 yılları (5 yıl) için geçerlidir.
    2024 yılı sonunda izin verilen kayıtlı sermaye tavanına ulaşılamamış olsa dahi, 2024
    yılından sonra Yönetim Kurulu’nun sermaye artırım kararı alabilmesi için; daha önce izin
    verilen tavan ya da yeni bir tavan tutarı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan izin almak
    suretiyle Genel Kurul’dan yeni bir süre için yetki alması zorunludur. Şirketin çıkarılmış ve
    tamamen ödenmiş sermayesi 235.115.706,01 TL
    (İkiyüzotuzbeşmilyonyüzonbeşbinyediyüzaltı Türk Lirası bir Kuruş) olup 619.863,26
    TL’lık kısmı hamiline A grubu, 234.495.842,75 TL’lık kısmı ise hamiline B grubu paylardır. Bu sermaye 1 TL itibari değerde 235.115.706,01 adet paya ayrılmıştır. Şirketin
    eski sermayesini teşkil eden 24.151.319,01 TL tamamen ödenmiştir. Bu defa arttırılan
    210.964.387,00 TL Yeşil İnşaat Yapı Düzenleme ve Pazarlama Tic. A.Ş.’nin 30.06.2010
    tarihindeki aktif ve pasifinin bir kül halinde 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 19-
    20 maddeleri, Türk Ticaret Kanunu’nun ilgili hükümlerine göre devralınması sureti ile
    gerçekleştirilen birleşme sonucunda intikal eden ve Kadıköy 1. Asliye Ticaret
    Mahkemesi’nin 05.11.2010 tarih ve 2010/725 esas no’lu kararı kapsamında tanzim olunan
    02.11.2010 tarihli bilirkişi raporu ve 21.09.2010 tarihli Pricewaterhouse Coopers
    Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından hazırlanan uzman kuruluş raporu ve Sermaye
    Piyasası mevzuatı hükümlerine uygun olarak hazırlanan Birleşme Sözleşmesi çerçevesinde
    devir alınması suretiyle gerçekleştirilen birleşme sonucunda karşılanmıştır. Birleşme
    nedeniyle ihraç olunacak beheri 1 TL nominal değerde 210.964.387 adet pay senedi
    birleşme oranı esas alınarak birleşme ile infisah eden Yeşil İnşaat Yapı Düzenleme ve
    Pazarlama Tic. A.Ş. ortaklarına dağıtılmıştır. A grubu payların yönetim kurulu üyelerinin
    seçiminde aday gösterme imtiyazı vardır. Yönetim kurulu üyelerinin 5 adedi A Grubu pay
    sahiplerinin gösterdiği adaylar arasından olmak üzere, genel kurul tarafından seçilir.
    Yönetim kurulu, 2020-2024 yılları arasında Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine ve
    Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine uygun olarak, kayıtlı sermaye tavanına kadar
    yeni paylar ihraç ederek çıkarılmış sermayeyi arttırmaya ve pay sahiplerinin yeni pay alma
    hakkının sınırlandırılması ile sermaye piyasası mevzuatı hükümleri dahilinde imtiyazlı
    veya nominal değerinin üzerinde veya altında pay çıkarılması konusunda karar almaya
    yetkilidir. Yeni pay alma kısıtlama yetkisi pay sahipleri arasında eşitsizliğe yol açacak
    şekilde kullanılamaz. 4/14 Sermaye artırımlarında; sadece B Grubundan pay ihraç edilir.
    Yeni paylar üzerinde, yönetim kurulu işbu maddenin 6. fıkrası uyarınca aksine karar
    almadıkça, bütün pay sahiplerinin rüçhan hakları vardır. Çıkarılmış sermaye miktarının
    şirket unvanının kullanıldığı belgelerde gösterilmesi zorunludur. Sermaye artırımlarında
    çıkarılmış sermayenin nakden ödenen kısmının Sermaye Piyasası Kurulu tarafından
    belirlenmiş oranın/tutarın altına düşmemesi şartıyla, üzerinde ipotek bulunmayan veya
    gayrimenkulün değerinin doğrudan ve önemli ölçüde etkileyecek nitelikte herhangi bir
    takyidat şerhi olmayan gayrimenkuller ve gayrimenkule dayalı ayni haklar Türk Ticaret
    Kanunu’nun 342. ve 343. Maddeleri çerçevesinde ayni sermaye olarak konulabilir. Ayni
    sermaye artırımı kararı sadece genel kurulda alınabilir. Ayni sermaye karşılığı ihraç
    edilecek payların satışı yapılabilir. Sermayeyi temsil eden paylar kaydileştirme esasları
    çerçevesinde kayden izlenir. Şirket’in kendi paylarını iktisabına ilişkin Türk Ticaret
    Kanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatı hükümleri saklıdır.

4. Tüzel veya bireysel bu paylar kimlerin elinde

5. Çok karışık işler . Ben birşey anlamadım. Bende yyapı var , ama , bundaki gelişmeler yyapıyı da etkiliyor sanırım.
    O nedenle YGYO nun topiği ve fiyatı ile de mecburen ilgilenmek durumundayım.

Bu arada , bugünkü tavanınız hayırlı olsun. Devamı gelir , inşallah.

6. Tebrikler , bugün , kötü düşen borsada 3,71 den tavan kapadınız.

Niye yazan yok ?
    Yoksa , herkes satıp hisseden çıktı , hisse sadece patronda kaldı da , ondan mı hisse yükseliyor ?

Bende , YGYO nun abisi YYAPI (Bugün , kardeş abiyi geçti ) var da ondan YGYO yu takipteyim.
    Son düzenleme : By Akıl; 18-12-2023 saat: 19:13.

7. Borsada şirketin varsa yaşadın, önce bedelli açıkla tabanlardan topla sonra hisseyi yukarı sinsi sinsi sür sonra bedelliyi iptal et tavanlardan sat

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Kağıt tavan serilierine başlamış
    Topik bomboş eskiden olsa buralar dolardı eski ortam eski neşe eski kalabalık yok

Sayfa 897/898 İlkİlk ... 397797847887895896897898 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •