Sayfa 845/898 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895 ... SonSon
Arama sonucu : 7181 madde; 6,753 - 6,760 arası.

Konu: YGYO-Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. 3. evrede bedelli haberi bekliyorum bir olumlu haber ve beklentiyle miktar mal pazarlandıktan sonra...tabi bunlar senaryo olurmu bilinmez ! spekülatif hisse risk taşır...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

2. bu gün için ! kısa görüntü...

...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

3.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    3. evrede bedelli haberi bekliyorum bir olumlu haber ve beklentiyle miktar mal pazarlandıktan sonra...tabi bunlar senaryo olurmu bilinmez ! spekülatif hisse risk taşır...

1 lira altında bedelli sermaye artırımı olmaz diye niliyorum.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

4.  Alıntı Originally Posted by trakyalı Yazıyı Oku
    1 lira altında bedelli sermaye artırımı olmaz diye niliyorum.
    evet üstad nominal altı tahta fiyatı varken spk bedelli başvurusunu kabul etmiyor, grafikteki 98 direncinin üstüne atar da orda oyalanıp mal pazarlayıp başvuru yaparsa ancak uygun görülür...

bir tane daha bedelli secenegi oluyor biraz çakal firmaların o da şu: yönetim kurulu kararı ile sermaye azaltım ve arttırım işlemi yapıyorlar eş zamanlı ve örnegin 50krş olan tahtanın erimiş sermayesinin %50 sini çıkartıp lotları yarı yarıya kırpıyorlar ve yeni tahta fiyatı 1tl oluyor bu şekilde bir yöntemde var çok kullanılmayan...örnegin memsanın patronu bu yolu denemek istedi yıllardır fakat hala başaramadı...bu ikinci yöntemi ben olası görmüyorum bu bakımdan...

sonuç olarak tahta fiyatını yükselterek nominale gitmeli patron...ordan sonra bedellisini yapar...fakat patronun tahtayı süpürecek parası yada buraya ayırdığı parası pek yok gibi...tahtayı bu nedenle silkeleye silkeleye merdiven çıkarken emanet yöntemiyle yükseltme çabasında...zaten belli bir seviyeden sonra ki bana göre 80 üstü varlık satışı bilanço verisi yada benzeri haberlerle yeni ky. çekme reklamlarıyla hızlanabilir tahta....şuan için kimse ygyo dan bahsetmiyor yani tahtayı uyutma yöntemiyle toplama egilimi hakim...bakalım neler olacak şuan için testereye devam...fakat bilançolar için süre yaklaşıyor 10 günlük sürecte hareket olası...

grafikte görüldüğü gibi son iki hafta çok baskılama mevcut...

5. Zor ama inşallah olur.
    1 lira oldu diyelim.
    %50 bedelli verse bedelliye kim girer.
    Ancak 2 lira olacak ki bedelliden kar edilsin.
    1 lira olsa kimse kalmaz zaten.
    YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    Burada paylaştıklarımdan dolayı trakyalı ve hissenet sorumlu tutulamaz.

6.  Alıntı Originally Posted by trakyalı Yazıyı Oku
    Zor ama inşallah olur.
    1 lira oldu diyelim.
    %50 bedelli verse bedelliye kim girer.
    Ancak 2 lira olacak ki bedelliden kar edilsin.
    1 lira olsa kimse kalmaz zaten.
    üstad genellikle kuruşlarda gezinen tahtalar için bedellinin ayrı bir hikayesi oluyor...yani bedelli yapmalarındaki amaç ky.den para toplamak gibi görünsede ucuz rünhanlarla yeni lot sahibi olup tekrar o lotları pazarlamak oluyor niyetleri...yani ygyo nun sahibininde bedelliden beklentisi ky.den katılım olmaz...o günleri görürde burda olurmuyum bilmem lakin o gün gelince ayrıntılı paylaşılım işin çakallığını...şuan için çok erken...

küçük bir örnekleme ile açıklayayım işin çakallığını:

diyelim 100m. luk bir firma %100 bedelliyle 200m lota çevirecek sermeyeyi; tahta 1.10 %100 bedelli yapıyor...ky.nin hiç biri bedelliye katılmaz...ruchan pazarında ruchanlar yok pahasına 5/10krsa satışa çıkar ve patron ruchanları toplar bu fiyattan;

patronun 100m. ruchanı toplaması sonucu elinde 5/10krs maliyetli yeni lotlar olur...şimdi diyceksiniz ki adam bir de her R için 1 tl yatıracak kasaya...

patronun sanal maliyeti : 5krs+1tl=1.05 tl görünür fakat kasaya yatıracağı 1tl yi de sonuçta patron şirket adına gerek borclanma gerek proje olarak kullanacağı için gine kendi parasını kendi kullanacaktır yani şirkete yatıracağı 100mtl cepto cep oluyor böylece... yani piyasaya pazarlayacağı yeni 100m luk lotun asıl maliyeti 5/10krs olur kendine...bilmiyorum anlatabildimmi

7. tahta bu gun hacimsiz...kucaklarini acmislar satan yok...aciga koyduklari lotu alan yok vesselam 10dklik islem komik

8. 69 a tezgah acmislar satis yazip yazip aliyorlar...bos hacim yapiyorlar

Sayfa 845/898 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •