Sayfa 608/803 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 6424 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: NUGYO nurol gmyo

1.  Alıntı Originally Posted by batak Yazıyı Oku
    Balıkesir’de altın madeni işletmesi temeli TÜMAD tarafından atılmış. Belki oradan buraya para gelir)
    -

evet okudum.
    altın gibi haber bu.

2. bin dimiştim bin bilmişim biy biy biy bin bin bin....
    garanti de 12 liraydı şimdi 6 lira.
    bu da 5.70 i gördü, e ne,
    millattan önce idi vahiy indi o zimin
    bin dimiştimm çik iyi bilinçi ikiyirimm bin çik iyi biliyirimm.

3.  Alıntı Originally Posted by jorçhoroz Yazıyı Oku
    temel - kötü
    teknik - iyi
    takas - harika
    tahta ile şirket ilgisi - berbat
    yatırımcının ilgisi - öldük, canımız çıktı

bir de alsatçılar, hisse kiralayanlar var... yolgeçen hanı...var oğlu var.

patron duy sesimizi,
    bu kadar da iktidarsız kalmayın daa..

sn. jorçhoroz takas harika demişsiniz son dönemde takasları görme fırsatım olmadı. Acaba tekrar yabancı girişi mi oldu?

Bu arada en son faaliyet raporunda halka açıklık oranı 26,06 görülüyor. Bu oranın günceli hakkında fikriniz var mı?

Selamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by daveyorke Yazıyı Oku
    sn. jorçhoroz takas harika demişsiniz son dönemde takasları görme fırsatım olmadı. Acaba tekrar yabancı girişi mi oldu?

Bu arada en son faaliyet raporunda halka açıklık oranı 26,06 görülüyor. Bu oranın günceli hakkında fikriniz var mı?

Selamlar..
    -

yok citibank'taki lotlar zaten patronundu ( nurol inşaatındı ) satılamaz şekilde duruyordu.
    o lotları da kote ettirdiler ama önceki patron lotları + bu yeni inşaatın 40 mio lotu vs hiçbirini citibankta tutmadılar akbank'a devrettiler.
    citibank devre dışı kaldı, bu yabancı çıkışı oldu gibi görüldü ( az bilgiden dolayı) ama zaten HİÇ BİR ZAMAN yabancı diye bir şey yoktu. her şey patrondaydı en başından beri.
    yabancı girişi yok. Ama takas aynı takas; satmıyor da... her şey patronda.

halka açık 26 görünmekte, evet, her gün bir takım lotlar al sat yapılıyor kurumdan kuruma,
    sermaye 80 mio ama hacim 40-50-100 bin adet / gün ?? lotlar kuzu kuzu yatıyor şirketin kasasında.

o % 26 açıklana kağıt üstünde halka açıklık; mecburi ( yasal olarak 25 üstünde olması lazım GYO ların )
    ama %26nın da en az bak en 16 sı yine patronun lotları o kurumda bu kurumda yine oradan oraya al gülüm ver gülüm.

mesela;
    2.5 mio ( galip mesela ) lot toplanınca bir kuruma ( metro ) durup dururken sıfırdan,
    ortada lot kalmayıp cart 3 tavan çektiğini gördüm bu hissenin.
    sonra yüzbinlerce lot ortaya çıktı önünü kestiler adamın kaç kez hem de

bu da demektir ki en fazla - patron lotu hariç - etrafta hatta kurumsal ( aracı kurumlara ait ) lotlar dahil 8-10 mio lot var demektir.
    %10 açıklık...
    2.5 mio adetle 3-4 tavan atabiliyorsa yani...
    yani, bunu tam söylemek zor, nurol daha iyi bilir,
    ama bence küçük yatırımcının elinde en fazla 4-5 mio lot falan vardır. %5.

yani, halka açıklığı ( asıl halka açıklığı ) %5 - %10 ve bu hep böyleydi - maximum o da.
    kontrol tamamen nurol'da. he halka çıkmış, %26.. hadi canım..

takaslara bakar dururum, galip gelmedikçe hiç bir şşey değişmez, o alır bu satar, hatta zararına satış görünür, he canım he...

isterlerse fiyatı 40 yaparlar, şaşırır kalırız.
    hiç bir bloke de olamaz, istediğin kadar mal sat toplar alırlar...
    açığa hele bi sat sonra yanar döner mal ararsın.
    oldu bunlar, bunlar da yaşandı burda... güzel günlerdi...
    bekliyoruz şimdi neyi bekliyoruz bilmiyorum.

5. aslında ben neyi beklediğimi biliyorum ve alacağım onu.
    %100 bedelli ile 40 mio lotu 3.5 liraya aldı patron tahsisliden.
    dolar o zaman 1.1 liraydı.
    sen 1 lira de.
    yani... gel zaman git zaman geçmiş döngüleri içinde de,
    patron ( nurol inşaat ) şu anki fiyattan çok daha fazla dolar bazında para koymuş durumda kendi şirketine,
    ve hisseler de elinde... dolar.. dolar mı dolmaz mı göreceğiz.

durum çok komik...
    gerçekten acınası bir durum.

yani şu iş Amerika'da falan olsa, 1 saniye tutmazsın yönetimi lan ne hale getirdiler şirketi / hisselerin değerini diye...
    ama kafa da ilginç sermayedarımızın, istese sermayedarımız holding, onun 1 emriyle, hisse caaart 1.5 dolar olur yeniden.
    yani, en azından 1-1.5 dolar olur, tapi noktasına gelir.
    gelmesi lazım.
    olması lazım.
    lan zamanında ben o kadar para koymuştum demez mi patron,
    demesi lazım

yoksa hakkaten, beceriksiz çavuşlar döner popolarını avuçlar lafı geliyor aklıma

6.  Alıntı Originally Posted by jorçhoroz Yazıyı Oku
    -

ama bence küçük yatırımcının elinde en fazla 4-5 mio lot falan vardır. %5.

yine yalanlarla dolu bir yazı, bende o kadar lot yooooooooooooookkk ispat edemezsen müfterisin hocam
    Son düzenleme : NoMoreBets; 02-11-2018 saat: 17:19. Sebep: de bitişik yazılır

7.  Alıntı Originally Posted by jorçhoroz Yazıyı Oku
    yoksa hakkaten, beceriksiz çavuşlar döner popolarını avuçlar lafı geliyor aklıma
    bunlar inşaatları nurol inşaata yaptırıp yeterince kar ettiler zaten, kur zararı da şirketin üstüne kaldı, hiç unutmam ismi lazım değil birileri 3,5 TL piyasa fiyatındaki hisselerin tanesini 1 TL den almak için SPK ya başvurmuştu, evet evet yanlış okumadın hocam 1 TL, hahahahhaahaha Karagöz-Hacivat orta oyunu, yersen.......

8.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    bunlar inşaatları nurol inşaata yaptırıp yeterince kar ettiler zaten, kur zararı da şirketin üstüne kaldı, hiç unutmam ismi lazım değil birileri 3,5 TL piyasa fiyatındaki hisselerin tanesini 1 TL den almak için SPK ya başvurmuştu, evet evet yanlış okumadın hocam 1 TL, hahahahhaahaha Karagöz-Hacivat orta oyunu, yersen.......
    -

bilmem mi ?
    yok canım yanlış anlama dedik de, diildi...

spk dakiler de başvuruyu alınca o gün "yok a.... ...mı !!" demişler midir ?

-))))

Sayfa 608/803 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •