Special Days Image
Sayfa 803/803 İlkİlk ... 303703753793801802803
Arama sonucu : 6424 madde; 6,417 - 6,424 arası.

Konu: NUGYO nurol gmyo

1. ölmüş eşşek kurttan korkmazmış....nugyo da o hesap işte...

2. Nurol yapılandırma istedi

Ülkemizin en eski ve en köklü gruplarından olan Nurol'un bu denli olumsuz bir haberle anılması iyi değil elbette.
    Ancak bu genel olarak inşaat sektörüne sıçrarsa ülkece mıçtık. Standart mevduat faizlerinin 50 ye dayandığı bir ortamda konuşulması fena tabi ki.

İnşaat sektöründen şok haber: Nurol yapılandırma istedi
    Bloomberg internet sitesinin bir haberi inşaat dünyasında adeta şok etkisi yarattı. Nurol İnşaat tahvilin vadesini uzatmak için yatırımcıları toplantıya çağırdı.

Bir süredir dillenen inşaat sektöründeki kriz haberleri netleşiyor. Bu akşam saatlerinde Bloomberg internet sitesine düşen bir haber sektörde yaşanan krizi ortaya çıkarttı. Söz konusu haberde Türkiyenin en büyük şirketlerinden Nurol İnşaat Tahvilin Vadesini Uzatmak İçin Yatırımcıları Toplantıya Çağırdı.

Nurol İnşaat ve Ticaret AŞ, önümüzdeki yıl vadesi dolacak olan 1,4 milyar liralık (51 milyon dolar) tahvillerin yatırımcılarını 20 Ekimde yeniden yapılandırma toplantısı yapmaya çağırdı.

Tahviller, getirisini 2019 yılında uygulanmaya başlanan Türk lirası gecelik referans faiz oranına (TLRef) bağlama taahhüdü ile yurt içi nitelikli yatırımcılara satıldı.

Bloomberg internet sitesinin Nurol İnşaat Tahvilin Vadesini Uzatmak İçin Yatırımcıları Toplantıya Çağırdı haberi şirketin KAPa gönderdiği açıklama ile doğrulandı.

İşte O Açıklama:
    Tedavülde bulunan TRSNRISA2412 ISIN kodlu tahvilimizin, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan İhraç Belgesi ve Eki asli hüküm ve şartlarında belirtilen, yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyecek nitelikteki değişikliklerden olan yeniden yapılandırma sebebiyle ilgili tertip borçlanma aracı sahiplerinin oluşturduğu tertip borçlanma aracı sahipleri kurulunun (Tertip BASK), Sermaye Piyasası Kurulu Borçlanma Aracı Sahipleri Kurulu Tebliğinde (II-31/A.1) yer alan ilgili maddelere uygun olarak toplanmasına ilişkin Şirketimiz yönetim kurulu tarafından karar alınmış olup söz konusu Tertip BASK toplantısı 20.10.2023 tarih ve saat 10:00da, Şirketimiz genel merkezi Büyükdere Caddesi N 255 Nurol Plaza Kat: 19 Maslak, Sarıyer/İstanbul adresinde gerçekleştirilecektir.

KRİZİN HABERCİSİ
    Öte yandan Nurolun bu ödemeyi yapamamasınınsın sektörde krizin en net habercisi olarak yorumlandı.
    Özellikle alt taşeron firmalarında sıkıntı yaratabileceği de dile getiriliyor. Son bir yıldır inşaat sektöründe satışlar düşük seyrediyordu.

https://www.istegundem.com/haber/ins...-istedi/278946

3.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Yaklaşık 10 yıl sonra bugün portföye almaya başladık.

İlk hedef 5.72
    Bol kazançlar dilerim
    Mart nisan ayı civarında 4.54 ortalama ile aldığım nugyoları 8. 30 ortalama ile sattım.
    Diğer hisselerim Tnztp ve segyo ya destek için kullanılacaktır.
    Satımdaki en büyük etken bir kap açıklamasını doğru dürüst yapamayan bir grup olduğu yöneticilerin basiretsizliği nedeniyledir.

Tüm hissedarlarına bol kazançlar dilerim.!
    2 Milyar Dolar

4. bende dün satış yapanlardanım...

yönetim sorunu olan şirketlerden uzak durmak en doğrusu....

7,54 maliyet ile almıştım....8,50 fiyattan kapattım pozisyonumu...

Sn. Acemşah 'a çok teşekkür ediyorum...

TNZTP düzeltme sürecinde, bende orada pozisyonumu arttırdım...

kalanlara bol kazançlar dilerim...

günlükleri saldım çayıra, mevlam kayıra... ancak haftalıklar bayır aşağı..7.99 daki direncıne çarpmış.. haftalıkta alacağı kırmızı bar sonrası yakın takip edilebilir.. malsız çulsuz izlemede.. 7.68 üzeri güzel altı üzer..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

6. 6.78 direncine kadar atak yapar yarın.Üstünde kalırsa hedef 6.91.Haftalıkta al vermeye yaklaşıyor.Şubatta 6.91 üstüne atarız.Yarın 6.40 dan portföye girer gibi.y.t.d.

hala sürünüyor..7.64 direnci önemli
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

Sayfa 803/803 İlkİlk ... 303703753793801802803

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •