Sayfa 159/803 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon
Arama sonucu : 6424 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: NUGYO nurol gmyo

1.  Alıntı Originally Posted by Meteometeo Yazıyı Oku
    Bu forumda yeni yazanların kaçı Galibin tayfası onu merak ediyorum.Yine başladılar tank muhabbetine.
    Tamamı diyebiliriz. Nurol'un tank işini aldığı yok ki. İhale olacak. İhaleyi alması çok düşük bir olasılık. Alsa bile Altay gibi bir tankı sıfırdan geliştirip teslim etmesi en az 10 sene sürer. O iş dönüp dolaşıp yine Otokar'da kalacaktır. En kötü ihtimal Otokar'ın yanına bir iki yerli partner gelir.

2. RSI patlayacak adeta. Böyle uzun yeşil bardan hemen sonra başka uzun yeşil bar çizmişliği yok. Sadece 1m lot 5,05 ile net mal alımı yapmış olması, yatırım ortaklıkları için 200000 4,54 den alım yaptığı günü anımsatıyor. Kafada bir milyon soru. Son takası paylaşabilecek üstadımız var mı acaba?

3.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Tamamı diyebiliriz. Nurol'un tank işini aldığı yok ki. İhale olacak. İhaleyi alması çok düşük bir olasılık. Alsa bile Altay gibi bir tankı sıfırdan geliştirip teslim etmesi en az 10 sene sürer. O iş dönüp dolaşıp yine Otokar'da kalacaktır. En kötü ihtimal Otokar'ın yanına bir iki yerli partner gelir.
    Dostum,
    Dediğin gibi Nurol tank işini almadı, ihale olacak. Yankız unutmayalım ki, Nurol gyo nun FNSS ile ortaklığı yok.
    Yanlız tank geliştirme işindeki söylemlerin tamamen hatalı. Altay tankının fikri mülkü hakları Savunma Sanayi Müşteşarlığına aittir. Yani sadece hazır proje üretilecektir. Zaten akıllı olan biri Türkiye de kaç tane tank üretebilecek firma var ise hepsine sipariş geçer.
    Son düzenleme : mmm; 10-06-2017 saat: 14:41.

4. Tank ihalesi en az 1 sene daha sürer, onuda geziciler değil, BMC alır, biz ky'ler dakikada pozisyon değiştirdiğimizden portföy kuşa dönmeden temeli sağlam firmalarda pozisyon almakta fayda var.

5.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    OtokarBeklentiyle40dan130cikti.SonuctaNuroldaGirec ekIhaleyeBeklentiOluştu.ytd

6. Biz küçük yatırımcılar metro yatırıma gore hareket edenler whatsap grubu kurarak anlık bilgi paylaşımı ve galip grubunun girdiği hisseleri takip eder daha hızlı hareket şansı yakalayabiliriz siz neler düşünüyorsunuz bu.konuda

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by mmm Yazıyı Oku
    Dostum,
    Dediğin gibi Nurol tank işini almadı, ihale olacak. Yankız unutmayalım ki, Nurol gyo nun FNSS ile ortaklığı yok.
    Yanlız tank geliştirme işindeki söylemlerin tamamen hatalı. Altay tankının fikri mülkü hakları Savunma Sanayi Müşteşarlığına aittir. Yani sadece hazır proje üretilecektir. Zaten akıllı olan biri Türkiye de kaç tane tank üretebilecek firma var ise hepsine sipariş geçer.
    Fikri mülkü hakların Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nda olması bir şeyi değiştirmez ki. Bir arge çalışmasında çıkan prototip ürününün seri üretime dönecek üretim alt yapısının kurulması bile yıllar alır. Türkiye'de Otokar harici hiçbir firmada böyle komplike bir ürünü çıkarabilecek üretim altyapısı yok. İhaleyi yabancı firmalara veya yabancı ortaklı yerli firmalara vereceklerse durum değişebilir. Bu işi Otokar harici başka bir firmaya verirlerse, ya tümosanın motor geliştirmesi gibi yüzlerini gözlerine bulaştıran bir durumla karşılaşacaz ya da uzun yıllara yayılan bir süreç yeniden başlayacak. Bu da Altay'ın demode olması anlamına gelecek. Yazdıklarımda herhangi bir hata yok. Şahsi fikrimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by basari69 Yazıyı Oku
    OtokarBeklentiyle40dan130cikti.SonuctaNuroldaGirec ekIhaleyeBeklentiOluştu.ytd
    Her şeyi geçtim. Nurol, tank işini alsa bile ana faaliyet konusu gayrimenkul yatırımı olan gyo ya etkisi sadece prestij ve grubun reklamı anlamında olabilir. Onun haricinde herhangi bir finansal katkı söz konusu olamaz. Gyo bu tip spekülatif atakları çok gördü ve her seferinde arkasında malesef enkaz bıraktı.

Sayfa 159/803 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •