Sayfa 706/803 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon
Arama sonucu : 6424 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: NUGYO nurol gmyo

1.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    200.000.000 - 80.000.000= 120.000.000 ADET

300.000.000 TL / 120.000.000 ADET = 2.50 TL

bence tabi, ne olacak göreceğiz....
    -

önceki tahsisliyle hesap;

bedelsizden sonra 40 mio hisseyi 200 milyona tahsislilerle çıkardı.

300 mio + 140 mio = 440 mio tl.- sermaye arttırımı yaptı

karşılığında 160 mio hisse aldı

440 mio / 160 mio = 2.75 tl.-

daha önceki 40 mio adet sermaye arttırımı 3.5 tl.- maliyetini ( 140 mio idi ) ciddi düşürdü ( 2.75 tl.- ) ye ve tüm sermaye tavanını da kullanmış oldu.

sevgili NMB,
    bu yeni hisseleri de borsada satılabilir hisse haline getirince elinde tutsa dahi şirket halka açıklık %sini etkilemiyor sanırım değil mi ?
    yani tüm hisseler bunlarda ama halka açıkmış gibi görünmeye devam, hatta daha ağırlıklı şekilde.
    değil mi ?
    kurtlar sofrasındayız, acaip bir düzenin içinde

2. Ama şunu da söylemeliyim ki, dev bir grubun arkasında olmuş olması bu şirketin, iyiydi.
    bir masa bir kasa bir şirkete yatırım yapmamış olmuş olmak da bir şey bu ülkede.
    cidden.. çok acayip tezgahlar açıldı son 15 senedir borsada.

bu mali durum ile batabilirdi...
    zaten ufak bir şirket olsaydı batmıştı.
    Ama nurol inşaat diyor ki, borçlarının arkasındayım, bunu demişlerdi,
    nitekim şimdi de külliyen şirketi satın aldı.
    120 + 40 = 160 milyon hisse inşaatın olacak ama halka açık da işte işlem görmeden inşaatın kasasında..

300 şimdi, öncesinde 140 toplam 440 mio tl.- sermaye koydu şirkete,
    vay anasını sayın seyirciler... paraya bak. 440 milyon !!!

E, yani, patron düşünsün derler ya, bu kadar para koyulduktan sonra
    batmayacağız da keçi boku gibi ne akacağız ne kokacağız sanırım.

Ben hisselerimi vermem, çok ucuz teklif bu... uyanıklığın artık şımarıklığı ama tabii yasa var.. yerse.

Elbet bu günler de geçecektir ya sabır.

3. adamlar şirkete sermaye koyarak guçlendiriyor bunuda hayrına yapacak değil tabiyki karşılığında hisse alacak, burada önemli olan bence kaç tl den alacağı ve bu durmunun borsada nasıl fiyatanalacağı.

Kısa ve uzun vadede olumlu bir durum oalcaktır, inşaat sektörü sonusuza kadar boyle durgun gitemyecektir, faizler düştüğünde sektör öne çıkacaktır, sermaye yapısı ile güçlü karlılığı ıyı olanlar önce parlayacaktır. Bu durumda ben bir sorun görmüyorum hakkaniyet anlamındada. küçük yatırımcıyı magdur etmemek için bizden de para istemiyorlar bu durumdan benım anladığım bu arkaşdaşlar

4.  Alıntı Originally Posted by jorçhoroz Yazıyı Oku
    -

önceki tahsisliyle hesap;

bedelsizden sonra 40 mio hisseyi 200 milyona tahsislilerle çıkardı.

300 mio + 140 mio = 440 mio tl.- sermaye arttırımı yaptı

karşılığında 160 mio hisse aldı

440 mio / 160 mio = 2.75 tl.-

daha önceki 40 mio adet sermaye arttırımı 3.5 tl.- maliyetini ( 140 mio idi ) ciddi düşürdü ( 2.75 tl.- ) ye ve tüm sermaye tavanını da kullanmış oldu.

sevgili NMB,
    bu yeni hisseleri de borsada satılabilir hisse haline getirince elinde tutsa dahi şirket halka açıklık %sini etkilemiyor sanırım değil mi ?
    yani tüm hisseler bunlarda ama halka açıkmış gibi görünmeye devam, hatta daha ağırlıklı şekilde.
    değil mi ?
    kurtlar sofrasındayız, acaip bir düzenin içinde
    halka açıklığı etkileyeceğini sanmıyorum, onu bir şekilde ayarlarlar, burdaki olay kendi paraları ile kendi alacaklarını kapatıyorlar karşılığında bizim payların % si azalıyor. Artık yatırım harcamaları bitti, bundan sonra kira satış proje allah ne verdiyse gelir yazacak, hala kur riski var, hala borçlu, ben bir hamle daha bekliyorum ama bu ekonomide nasıl olur bilmem...

daha önce söylemiştim hocam eskiden hisselerimi arttırmaya çalışırdım sonra paramı arttırmaya çalıştım bu şirkette, şimdi tekrar pozisyon alıyorum taşlar yeniden dağıtılıyor, büyük patron kendi payına yapacağını yaptı, kalan parçada herkes kendi stratejisini belirleyecek. Onlar kurt doğru ben de ateşin arkasında payıma ne düşer diye bekliyorum ürkek tavşanım bulaşmam kurda, kıyıda köşede kalanlar yeter bana

Not: Buradaki hiçbir ortaktan daha fazla bilgim yok sadece tahminimi yazdım..

5.  Alıntı Originally Posted by jorçhoroz Yazıyı Oku
    Ama şunu da söylemeliyim ki, dev bir grubun arkasında olmuş olması bu şirketin, iyiydi.
    bir masa bir kasa bir şirkete yatırım yapmamış olmuş olmak da bir şey bu ülkede.
    cidden.. çok acayip tezgahlar açıldı son 15 senedir borsada.

bu mali durum ile batabilirdi...
    zaten ufak bir şirket olsaydı batmıştı.
    Ama nurol inşaat diyor ki, borçlarının arkasındayım, bunu demişlerdi,
    nitekim şimdi de külliyen şirketi satın aldı.
    120 + 40 = 160 milyon hisse inşaatın olacak ama halka açık da işte işlem görmeden inşaatın kasasında..

300 şimdi, öncesinde 140 toplam 440 mio tl.- sermaye koydu şirkete,
    vay anasını sayın seyirciler... paraya bak. 440 milyon !!!

E, yani, patron düşünsün derler ya, bu kadar para koyulduktan sonra
    batmayacağız da keçi boku gibi ne akacağız ne kokacağız sanırım.

Ben hisselerimi vermem, çok ucuz teklif bu... uyanıklığın artık şımarıklığı ama tabii yasa var.. yerse.

Elbet bu günler de geçecektir ya sabır.
    pazarda elma fiyatı resmi olarak 5 tl ise ve biri aynı kalitede malı 4 e satıyorsa ne yapılırsa onu yapmak gerek. Tarih tekerrürden ibarettir hocam, bknz 3,15 TL-3,50 TL. (anladın hocam sen onu

6.  Alıntı Originally Posted by NoMoreBets Yazıyı Oku
    pazarda elma fiyatı resmi olarak 5 tl ise ve biri aynı kalitede malı 4 e satıyorsa ne yapılırsa onu yapmak gerek. Tarih tekerrürden ibarettir hocam, bknz 3,15 TL-3,50 TL. (anladın hocam sen onu
    Ne demek istediniz alalım mı satalım mı anlayamadım

7.  Alıntı Originally Posted by Vinvin Yazıyı Oku
    Ne demek istediniz alalım mı satalım mı anlayamadım
    Al sat ile ilgili bir durum değil, kaldı ki öyle bir tavsiyem olamaz. Eskiden kalan bir anektod sadece yanlış anlaşılma olmasın..

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

8. 18/06/2015 tarinhide tahsisli sermaye artımı için kapa haber düşer nugyo kapanış fiyatımız o gün 3,06-TL

23/06/2015 tarihinde ise nugyo gun içi en yuksek 4,50-TL görüp 4,18-tl ile kapatıyor.

endekse baktım hani bir ralli olduda nugyo peşinemi takıldı diye.

18/06/2015 tarihi bıst kapanış 81.932
    23/06/2015 tarihi kapanış 83.068

bıst te yukseliş yaklaşık %2 civarı ama nugyo ayrışmış endeksten 3 liradan 4,50-TL kısa bır surede gıderek %50 artış sağlamış darısı bu tahsisli sermaye artışına diyelim umut edelim.

Sayfa 706/803 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •