Sayfa 234/494 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. ortakların 2 yıl içinde başvurması vs. o ifadeye rastlamadım burda..deştikçe yeni maddeler türüyor..

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    https://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/12/0/8

Kanun kapsamındaki çıkarılma ..

2. çok güzel..çok güzel düşünmüşler..başka türlü nasıl rahat mal alır şirket..
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.karaduman
    Şirketlerin kendi hisselerini almaları eskiden önceden bildirme durumları vardı.
    Ancak sonradan SPK.buna sınır ve şart koymadan hatta ödenmiş sermayenin yüzde 10 undan fazlasını bile almalarına müsaade etti.
    Şu andaki alımlarında bir usulsüzlük yok
    Keşke bunlarla 98 bulsada proplem çözülse.
    Yalnız bugün enterasan olan vakıf alımı var bunlar neden aldı acaba.
    Yy.tv.degildur

3. yalnız şöyle bir durum aklıma geldi..
    kanun kapsamından çıkarılma diyor ama bu borsada olmayanlar için geçerli bu durum..
    biz ise borsadayız şu an..ve ortak sayısı da 500 den fazla..
    hani bize özgü madde..

yani ortaklara hak verilmiş ve borsaya alınmış bir şirket, hangi nedenle bu hak elinden alınsın..
    dışarda bu kanun kapsamından çıkarılmak için mi..
    çok komik olur o zaman..

https://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/12/0/8

Kanun kapsamındaki çıkarılma ..

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    yalnız şöyle bir durum aklıma geldi..
    kanun kapsamından çıkarılma diyor ama bu borsada olmayanlar için geçerli bu durum..
    biz ise borsadayız şu an..ve ortak sayısı da 500 den fazla..
    Linke baksanıza ... " Halka açık ortaklıkların Sermaye Piyasası Kanunu kapsamından çıkarılmasına ilişkin esaslar II-16.1 sayılı Ortaklıkların Kanun Kapsamından Çıkarılması ve Paylarının Borsada İşlem Görmesi Zorunluluğuna İlişkin Esaslar Tebliği (II-16.1 sayılı Tebliğ) ile düzenlenmiştir. Bu kapsamda ortaklıkların;

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by JAN72 Yazıyı Oku
    cinali kardeşim vakıf işlemleri bana ait, hatırı sayılır miktarda lot topladım son yirmi gündür, şirketi, sahiplerini anlayabilmek çok güç, adamlar teb üzerinden mal alıyor ama ben bu tahtada iki hafta önce 20.06 dan bile on bin civarında mal alabildim, bugün 17 bin lot almama izin verdi 20.12 den, bir yandan 98 bulmak istese bu kadar rahat aldırırmıydı diyorum, bir yandan bu şekilde borsadan çıkması kendileri açısından çok saçma ve dezavantajlı diyorum, sonuçta bu aşamada kaybedecek tek şey, bağlanan paranın günlük faizi oluyor, bu kadarcık kaybıda, gıcık şirket sahiplerine karşı, bu oyunda olabilmek için değer buluyorum.
    Sayın Jan sizi taktir ediyorum.Bu adamlar beklediği yaprak dökümünü bulamadı kendileride şaşkın az kaldı bakalım ne olacak.

6. bu durum ilk kez ya da halka açık konumda iken veya borsa dışında iken, borsaya girme şartları oluşmuş şirketler için..
    biz ise borsadayız..
    bu şartların üzerindeyiz..

Linke baksanıza ... " Halka açık ortaklıkların Sermaye Piyasası Kanunu kapsamından çıkarılmasına ilişkin esaslar II-16.1 sayılı Ortaklıkların Kanun Kapsamından Çıkarılması ve Paylarının Borsada İşlem Görmesi Zorunluluğuna İlişkin Esaslar Tebliği (II-16.1 sayılı Tebliğ) ile düzenlenmiştir. Bu kapsamda ortaklıkların;

Benim söylemek istediğim komplo teorisi üretmeyelim.. 500 ortaklıyız bu yüzden spk'ya dilekçe verelim gibi şeyler çok mantıklı değil.. SPK onayı verip Bist'den çıktıktan sonra bu tür şeyler olmaz. Bana sorarsanız bu 500 ortaklı şirketlerin halka arz olayı halka arz edilip çıkan şirketleri kapsamıyordur(tümüyle şahsi fikrim doğrudan bir bilgi içermez) . Kottan çıkma kararı almış ve çıkmış şirkete 500 ortaktan fazlasın geri gel denilmez böyle bir durum varsa zaten spk tamam demez.. Sakin olarak neler oluyor bekleyip görmek lazım. Komplo teorisi üretildimi insanların aklı karışıyor bu da yanlış sonuçlar doğurmasına sebep olur..

Şirket şuan %98'e ulaşmak için hisse topluyor izlenimi var, bu fiyatlardan bu alımla %98'e kolay ulaşması bana göre zor(tabiiki amaçları buysa) . Bana mantıksız gelen şey yukarıda da yazdığım gibi sadece bu fiyatlardan şirketin hisse toplamasına tahtadakilerin izin vermesi.. Şirket doğrudan alım yapıyor o zaman tahtadakiler kağıdı yukarı götürür şirketin yukarıdan almasını sağlardı ama öyle olmuyor nedense.. Bu arada bu yapılan yasal değil filan demiyorum sadece çok enteresan geliyor..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    bu durum ilk kez ya da halka açık konumda iken veya borsa dışında iken, borsaya girme şartları oluşmuş şirketler için..
    biz ise borsadayız..
    bu şartların üzerindeyiz..
    Bunu daha nasıl açıklayayım bilmiyorum.. Neyse siz öyle düşünüyorsanız yapacak bir şey yok.. Bir şirket borsadayken ortaklıktan çıktıktan sonra sen 500 ortaktan fazlasın diye geri alınabileceği aklınıza yatıyorsa yapacak bir şey yok..
    S O N U Ç : Bekleyip göreceğiz..

Sayfa 234/494 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •