Sayfa 305/494 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

Arkadaşlar
    Yakında bunlar 98 i bulacak malum
    Değerleme raporu için itiraz hazırlığını şimdiden yapalım ki zamandan kazanalim.
    1.ben şirketin blancoyu eklerini incelerken şirketin tüm duran varlıkları için 579.000.000.tl.sigorta yapılmış
    Bu bedel elbette fabrikalar ve diğer varlıklar içindir.
    Arsaya birşey olmayacağına göre bu sigorta fabrika ve diğer varlıkların sigortasıdır.bu rakam bizim için ışık olacaktır.
    2.bu şirketin gayrimenkulleri için bir arkadaş birşeyler yazdı bunu somut delillerle destekliyelim.
    3.rapor yayınlanana kadar bir taslak hazırlamaya gayret edelim ve bunu SPK.ya iadeli taahhütlü veya noter aracılığı ile itiraz şeklinde iletelim 30 gün süresi var bunun için.
    4.dava açmak gerekirse herkes lotu oranında davaya katılırsa ben katılırım
    Sadece 1500 lotum var bir arkadaşta 3000 lot var sanırım oda katkı sağlar
    Ben İstanbul'da olmadığım için dava oradaki asliye ticaret mahkemesine açılması gerekiyor ama önce uzlaşma kuruluna başvurmak gerekir.
    Ordan sonuç alamazsak mahkemeye gideriz diye düşünüyorum.
    5.katki ve görüşlerinizi bekliyorum
    Sağlıkla kalın

Duhul
    May 2019
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    156
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    Değerleme raporu için itiraz hazırlığını şimdiden yapalım ki zamandan kazanalim.
    1.ben şirketin blancoyu eklerini incelerken şirketin tüm duran varlıkları için 579.000.000.tl.sigorta yapılmış
    Arsaya birşey olmayacağına göre bu sigorta fabrika ve diğer varlıkların sigortasıdır.bu rakam bizim için ışık olacaktır.
    2.bu şirketin gayrimenkulleri için bir arkadaş birşeyler yazdı bunu somut delillerle destekliyelim.
    3.rapor yayınlanana kadar bir taslak hazırlamaya gayret edelim ve bunu SPK.ya iadeli taahhütlü veya noter aracılığı ile itiraz şeklinde iletelim 30 gün süresi var bunun için.
    Ben İstanbul'da olmadığım için dava oradaki asliye ticaret mahkemesine açılması gerekiyor ama önce uzlaşma kuruluna başvurmak gerekir.
    Sağlıkla kalın
    Sayın arkadaşım bunu bulmak zor deil .benzer yerde satılık fabrika ve fabrika arazisi çok.gunumuzde internetten bu çok kolay bulunuyor.sahibinden comda Gebze ve dilovasinda izocama ait bulunan iki fabrikanin yürüme mesafesi kadar yakınlarında fabrika arsası ve kurulu fabrika olarak satılık ilan çok .bu kısımlarda fabrika boş arazileri 1500 TL ile 2500 TL civarı satılıyor.bitmis fabrika olarak ise 3000 TL ile 4500 TL civarı satılıyor .bu gerek sahibinden com da gerekse Gebkim yada Dilovası icradan satılık fabrika şeklinde yazarsanız çok rahat belli bir analize ulaşırsınız.hatta organize sanayi müdürlüğü en son 3 adet arsayi açık arttırma ile satışa çıkardı bu ilan internette mevcut 1000 TL ile 1250 TL ile başlangıç fiyat boş arazi.
    Birde dusununki izocam sanırım fabrika olarak en güzel konumlarda duruyor .
    Benim araştırmalarım sadece izocamin Gebkim ve dilovasindaki boş fabrika şeklinde ederi ikisi 150 bin M2 civarı en az 450 milyon TL olması gerekir en az .
    Tarsus'ta 130 bin M2 fabrika 100 milyon etse Eskişehir'de 20 bin M2 fabrika 20 milyon etse
    Sadece boş fabrika alanları 570 milyon eder . 4 fabrikanın firinlari alet edavat makinaları 130 milyon etse 700 milyon para eder .
    Daha benim bilmediğim dükkan ofis yada başka gayrimenkuller varmı acaba.
    700 milyona göre 28.5 TL bir hisse değeri olmalı.
    Ancak ben en düşük değerden hesapladım normalde sahibinden comda Gebkim ve dilovasinda satışta olan fabrika ilanlarında en altta o bölgenin emlak endeksi diye bir kısım var.oraya tıkladığımızda bu bölgelerin emlak endeksi 3980 TL yazıyor.ben fabrikaları 3000 TL den hesapladım.bu bile arada 150 milyon TL fark eder ben düşük hesapladım.
    Tarsus'ta 130 bin M2 lik fabrikayı 100 milyon hesapladım düşünün artık en dip fiyattır bence orası bile şehrin içinde gibi görünüyor
    Açıkçası bu fabrikaları satcak olsalar en az 1 milyar tl değerlerler halka accak olsalar 1.5 milyar TL değerlerler
    Ama ülkemizin sartlarinda malesef iş küçük yatırımcıdan almaya gelince muhakkak en düşük fiyatları bulacaklardır.
    İzocamin arsa arazi ve fabrikaları çok değerli böle devasa tesirleri sıfırdan kurmak milyar TL mal olur
    Bakalım hak yencekmi muhakkak yemeye yeltenceklerdir

önce sağlık mutluluk huzur sonra bol kazançlar

Duhul
    May 2019
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    156
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    Sağlıkla kalın
    Ne demiş 30 milyon Euro'ya aksaraya tesis kuracak izocam bu yatırımi planladılar ama gercrkkestirmediler.
    Aksaray gibi teşvikli arazisi ucuz bir yere ne kadar para gidecekmiş 30 milyon euro
    Bu iş Gebkim ve dilsvasinda 50 milyon Euro'ya olur.
    Gebkim Tarsus Dilovası 3 tesis 150 milyon Euro'ya kurulur bu kıyaslamaya göre
    Eskişehir deki tesis te 10 milyon euro olursa 160 milyon euro yani 1 milyar TL den fazla fabrikaları kurarsın.
    Aksaray sanayi bölgesi ile Kocaeli Dilovası ve gebkimde arazi fiyatalari çok farkli . En düşüğünde Farzedelim kafa kafaya imkansız ama çünkü araziler çok büyük Dilovası ve gebkim çok pahalı bir fabrika 30 milyon Euro diyelim habere göre hadi eşdeğer kabul edelim.4 fabrika 30 milyon eurodan 120 milyon Euro 750 milyon TL yapar .750 milyonu ödenmiş sermayeye bolersek heralde 30 TL den fazla çıkar .normalde hakkımızı verseler bir hisse en az 40 TL ile 60 TL arası olmalı

Son düzenleme : cem_adnan; 20-10-2019 saat: 06:05.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    156
    En basitinden en ucuz bir karsilastirma yapacak işin farkına varmaniz için.12 dolardan yıllar önce satıldı gibi dolar hesabı yaomayacam.arkadaslar izocam 2006 Eylül 6 sında satış haberi var gazetelerde.toplam 280 milyon dolar bedelle satılmış.yani TL olarak bir dolar 1.45 TL iken 406 milyon tk bedelle 2006 yılında alınmış .bu satıştan sonra 2011 yılında Gebze kimya ihtisas sanayinde 86 dönümlük bir fabrika hayat geçmiş geri kalan fabrikalar mevcutmus .dusununki hep kar eden bir firma üstelik 1 fabrika daha kurulmuş ve 13 yıl önce TL olarak 406 milyon tk ye alınmış.yani burası heralde şu an satılsa 1 milyar TL eder .dolar olarak hesaplasak zaten 280 milyon artı 1 adet fabrika çok ucuk rakamlar çıkar ben en düşük olarak hesapliyorum 750 milyon tl .bir hisse 30 TL en düşük .tabi hırsızlık yapıp 20 TL cikarirlarsa ne yapacan

5. Şu an şirket hâla SPK nın borsa dışı şirketlerinde görülmüyor. Ne borsada ne de borsa dışı şirketlerde. Değerleme olmadan da çıkarabilirler. Bi de dediğiniz gibi değerleme fiyatı normalde yüksek çıkması lazımsa 5 yıllık ortalamayı da baz alabilirler. Ne saçma sapan bir işin içine düştük ya.

Şirket hala SPK.denetimine ve kurallarına
    Tabidir.
    98 bulursa ancak o zaman Türk ticaret kanununa tabi olacaktır.
    Yani daha önce çıkan
    Altarnatifbank
    Turkdemurdokum
    Doğan gazetecilik
    Petrol ofisi gibi şirketlerle aynı olacaktır.
    Şu andaki durum itibariyle SPK.demetim
    Ve kurallarına tabidir.
    Şirket şu anki konum itibariyle bir kazanım sagliyamamistir.

7. Tamam hocam SPK ya bağlı olduğunu biliyoruz da ilk defa bu şekilde çıkan bir şirket var. Değerleme raporu değil de 5 yıllık ortalama da alınabilir. Netlik yok ki. Diğer şirketlerde değerleme düşük çıkıyordu ama onların borsa çıkış fiyatları çok iyiydi. İzocam dip rakamdan çıktı. Normalde Değerleme fiyatının daha yüksek olmasını bekliyorum.

8. Hazır girmişken takas bilgilerini paylaşan arkadaşlara da teşekkür ederim .

Sayfa 305/494 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •