Sayfa 140/494 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. dilekçede diyorum ki 30 günlük ortalama fiyat olduğunda baskı yaptı şirket, fiyatı 10 yılın dibine çekti ve ben ayrılıyorum deyip ortalamayı düşürdü ve düşen ortalamadan çıkıyorum dedi, diyorum..halbuki tebliğde bu durum olduğunda diğer kriterlerler otomatik devreye sokuluyor diyorum,
    cevap olarak şirketin kap a gönderdiği açıklamayı yolluyor..
    buna onay veren herkes suçludur..göz yuman da suçludur..

faydası olur olmaz son kez birer kez daha bu şekliyle dilekçe yazalım arkadaşlar..
    utanırlar belki..

2. hazırlıyorum birazdan paylaşacam..
     Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    örneğini paylaşın ben müracatımı yaparım,

Anlaşılan şirket pek 98 bulma taraftarı görünmüyor yapikredi satıcı 14 bin lot 20.12 den bile almıyor teb 10 bin lot piramit aldı 20.12 den

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sn.Cumhurbaşkanlığı,
    Borsada işlem görmekte olan İzocam adlı şirketin ortağıyım.
    Şirket yaklaşık 2 ay önce borsadan ayrılma kararı almıştır.Ancak, borsadan ayrılma hususunda ilgili tebliğe uymadığını ve SPK nın da bu usulsüz duruma onay verdiğini düşünüyorum. usulsüzlükleri 2 madde halinde belirtmek istiyorum;
    1. II-27.2 Tebliğinin 5.6
    hükmünde, satma hakkı kullanma sürecinin geçirilmesi, çıkarma hakkının kullanılmasının koşulu olarak düzenlenmiştir. Satma hakkı, çıkarma hakkının doğduğu durumlarda, azınlık pay sahibinin payını satma yönünde yatırım kararı verebilmesine hizmet eder..tebliğde çıkarma hakkı için Şirketin %98 çoğunluğa ulaşması gerekiyorken şu an şirket %95 çoğunlukta ve azınlık ortaklarına satma hakkı kullandırıyor.
    2.İzocam şirketi borsadan ayrılma kararı aldığı günden önceki 30 günlük ağırlıklı ortalama fiyatı olan 20.12 yi SPK ya onaylatmıştır..halbuki ilgili tebliğde bu aşamada hisse fiyatı üzerinde bir baskı, aşırı düşük fiyat olduğunda otomatik olarak 30 günlük fiyat yerine yeni fiyat için diğer kriterler devreye girer.şirket ise, bu ayrılma fiyatını 10 yıllık fiyatın en dibine çekerek ortalamayı düşürdü ve çıkıyorum dedi. SPK da buna onay verdi, şu an bu onay üzerine satma hakkı kullandırılarak hakkımız hukuksuzca gasp edilmekte.
    bu hukuksuzca gelişen durumun bir an önce durdurulmasını veya düzeltilmesini ve mağduriyetimizin giderilmesini rica ediyorum.saygılarımla.

Karadumanin sacmalamalarini boşa yazmayın tebliğ kanun var
    Borsadan çıkma birlesmelerde pay alım teklifi zorunluluğu var buda kanunda son 1 ay diyor
    Bu adam buna satma hakkı diyor
    Satma hakkı tebliği 98 ile oluyor
    Bizim şirket ,95 ile basvurulabilen 2/23/1 deki borsa kotundan çıkma ya başvurdu
    Boşa kürek çekmeyin
    Neredeyse 20 gün kaldı süreç bitmesine
    Adam hala ne olduğunu anlayamamis
    Her şey kanuna tebliğe uygun işliyor hiçbir yanlış yok
    Adam iki tebliği birbirine karıştırıyor hala
    Burada her şey kanuna uygun yanlizca yapılan haksızlık son 1 aylık fiyatın alınıp oda kanuna uygun ama burda sorun var isterse yüksek tutardı
    Yani herşey kanuna uygun hiçbir yanlış malesef yok
    Sadece yaziliabilecek, son 1 aylık fiyat kanunen uygun, ama normalde yüksek cikarabilirdi
    SPK Hiçbir usulsüzlük yoktur
    Karaduman hala tebliğleri karsitirip boş yaziyor
    SPK ya tek yazabileceğiniz son 1 aylık fiyat 10 yılın dibidir ,,bu fiyata onay vererek beni mağdur ettiniz .şeklinde olabilir. bu fiyatla borsadan çıkarmayın mağdur oluyorum diyebilirsiniz.
    Başka hiçbir siikayette bulunamazsiniz boş olur .

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. dilekçeyi sadece cumhurbaşkanlığına gönderelim..altta bakanlık falan diyor işaretlemeyin onları..

7. garip borsacıya güvenmeyin, ne olduğu belirsiz bir kişidir..ısrarla benle iletişime geçmeye çalışan insanlara güvenim olmaz..
    işin püf noktasında hemen konuyu değiştirir..

8. yahu garip borsacı lafı çevirme..tebliğde fiyatta baskı varsa bu 30 günlük fiyat iptal olur diyor..
    diğer kriterlerin en yükseği devreye girer diyor..
    bizimi uyutuyorsun burda..10 yılın dibi demek baskı demek değil mi..

Sayfa 140/494 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •