Sayfa 155/494 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. 98 bulmadan kottan çıkmak nedir ya....
    patron kafayı yese bile yapmaz bunu...
    ya bulmuştur, bulmuşsa ortaklıktan çıkarma yapacaktır ki o zaman fiyat 27 tl gibi çıkar...

ya da kottan çıkma sürecinde birilerine toplatırım diye düşünmüş ve toplatıyordur ...

toplayamazsa mecbur sürecek yukarı...

98 olmadan kottan çıkarsa kimden nasıl toplayacak??
    şahsen ben satmam...
    satan olursa da o zaman değerleme yaptıracak firmaya ...
    o fiyattan çıkar...
    20,12 den düşüğü yok...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

2. tanigim prof arkadaslarimin hic biri bile bu kagitda degil.bizde inatlasiyoruz.bakalim ne olcak.az bise 20.14 den verdim para kalmadi hisse almaya.az bise2.55den hupvc.az bise 4.36 sonme.az bise avgyo 1.27 den aldim.bari bunlar kacmasin

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bu borsa ne tuhaf ittifak patron dan aldık izocam patron una verdik... Ya patron 3 yıl bekleyeceğiz de arsa falan var değil mi boş boş bizi bekletme..2014 de 13 TL ye tarla aldım şu an 120 veren var.. Ya biz deki de şans dı tarlayı alır almaz bir şey ler oluverdi senin ki bu kadar değerlenmemiştir anlarız o kadar da artsın demem. Nasıl senin de arazi vardır inşallah..paranın hepsini hisseyi toplamak için harçamamış sindirim inşallah

DUA-L22 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Uzat elini çok ısrar iyi değildir

5. Bana SPK dan gelen cevap

Başvurunuzda yer alan hususlar kayda alınmıştır.

Sermaye Piyasası Kanunu’nun (Kanun) 23/1 fıkrasında borsa kotundan çıkma işlemi önemli nitelikte işlem sayılmakta olup, yine Kanun’un 24 üncü maddesinde 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin ayrılma hakkı fiyatının ilgili işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması üzerinden hesaplanacağı hükmüne yer verilmiştir.
    Kanun’un 23/1 fıkrası ile Kurulumuza önemli nitelikteki işlemlere ilişkin usul ve esasları belirleme konusunda verilen yetki çerçevesinde Kurulumuzca yayımlanan II-23.1 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği’nin (Ayrılma Hakkı Tebliği) 11/1 fıkrasında borsa kotundan çıkma işleminden yararlanacak olanlar tarafından “zorunlu pay alım teklifi yapılması” öngörülmekte olup, bu işlem için de Kanun’un 24 üncü maddesi uyarınca fiyat ayrılma hakkı fiyatına paralel şekilde belirlenmiştir. Bu kapsamda Ayrılma Hakkı Tebliği ile yapılan düzenleme Kanun’a uygundur.
    Ayrılma Hakkı Tebliği’nin 8 inci maddesinde kottan çıkma amacıyla borsaya başvuruda bulunabilme önkoşulu olarak, kottan çıkmaya konu ortaklığın doğrudan veya dolaylı olarak oy haklarının %95 veya daha fazlarına sahip olunma ile genel kurul kararı öngörülmekte olup, İzocam Holding A.Ş. ve Şirket genel kurulu tarafından bu koşullar sağlanmıştır.
    Şirket paylarının borsa kotundan çıkarılması sonrasında Kurulumuzun II-16.1 sayılı Ortaklıkların Kanun Kapsamından Çıkarılması ve Paylarının Borsada İşlem Görmesi Zorunluluğuna İlişkin Esaslar Tebliği’nin 10/6 fıkrası uyarınca işlem yapılana kadar Şirket, payları borsada işlem görmeyen halka açık ortaklık statüsünde Kurulumuz düzenlemelerine tabi olmaya devam edecektir.
    Diğer taraftan, Ayrılma Hakkı Tebliği’nin 8/4 fıkrasında;
    “Pay alım teklifi süresi içinde teklife cevap vermeyen ortakların, ortaklık paylarının borsa kotundan çıkarılmasına ilişkin borsa karar tarihinden itibaren üç yıl boyunca başvuru haklarını açık tutmak üzere, söz konusu ortakların paylarına ilişkin teklif bedeli üzerinden hesaplanacak toplam tutarın, pay alım teklifinde bulunan kişi/kişiler adına ilgili aracı kurum vasıtasıyla, payları pay alım teklifine konu ortaklık adına Takasbank nezdinde açılacak özel bir bloke hesaba nemalandırmak üzere yatırılması gerekir. Bu süre içerisinde pay alım teklifi işlemine aracılık eden aracı kurumların, borsa kotundan çıkarılan ortaklık paylarının hakim ortak tarafından satın alınmasına aracılık etmeleri zorunludur. Bloke edilecek tutar için banka teminat mektubu verilmesi mümkündür. Ortaklık paylarının kottan çıkarılmasına ilişkin borsa karar tarihinden itibaren üç yıllık sürenin sonunda hakim ortak/ortaklar adına ilgili aracı kurumun Takasbank’a başvurusunu takiben blokaj kaldırılır ve hakim ortağın bu sürenin sonunda başvuran ortakların paylarını satın alma yükümlülüğü bulunmaz. Üç yıllık sürenin sonunda üç yıl boyunca Takasbank nezdinde bloke olarak tutulan miktarın neması ile bu süre zarfında pay alım teklifine cevap verilmemesi nedeniyle hesapta kalan bakiye, sürenin sonunda talep üzerine hakim ortağa iade edilir. Bu fıkranın uygulanmasında bloke hesapta yer alan tutarın nemalandırılması, aracılık işlemlerinde uygulanacak takas esasları ve blokajın kaldırılmasına ilişkin esaslar Takasbank tarafından Kurulun onayı ile belirlenir.”
    hükmü yer almaktadır.
    Son olarak, Kurulumuzca sonuçlandırılan daha önceki benzer başvurularda da aynı mevzuat hükümleri uygulanmıştır.

6. Benim anladığım,
    ya borsada yada 3 yıl içinde 20,12 den hisseni vereceksin ,vermezsen üç yıl sonunda tuvalet kağıdı olacak.
    ben böyle anladım.

7. Sayın ozbek aynen öyle olacak..kaç yıldır borsada işlem yapıyorsun..yanlış anlama içtenlikle sordum

SPK 79 durumun farkında deilsiin sanırım yazmak istemiyorum ama aynen öyle olacak 20?12 ye bitirdiler işi .hala farkında değilsiniz
    Tek kurtuluş patron onada ben artık inanmıyorum
    Daha önce şirketi aradığımda bana spk son 5 yıl fiyatı çıkarabilir diyorlardı yalan çıktı
    Şimdi aradığımda borsadan çıkar ama SPK ya tabi kalır dediler buda yalan bence
    Çünkü arkadasa gelen yazıdaki II.16.1 deki mevzuattaki 10 . Maddesinin 6. Fıkrasını uygulayan kadar spk denetimindedir diyor .bu islem bittimi fişi çekerler
    Kaç kez koydum buraya kimse merak edip bakmadi sanırım
    10. Madde şu an mevcut uygulanan pay alım teklifi
    Pay alımı bittikten sonra şirketin basvurusu ile BIST şirketi SPK denetiminden kottan atacak
    Burada tek kurtuluş küçük yatırımcının borsada iken teb e hisselerini vermesi
    Ama kimse vermiyor herkes benim gibi acaba 98 i bulurmu 25 .70 TL ye satma hakkımızı kullanabilirmiyiz diye bekliyor
    Küçük yatırımcı 20.14 e alıyor
    Teb 20.12 ye alış yazıyor sabahtan aksam 5 tr siliyor
    Böle giderse borsadan 20?12 den cikar
    BIST dışında 3 aya 98 bulurlar
    O zaman bakalim ne olur
    Kurnazizya borsadan çıkaracak haberine zipladik
    Ama satış fırsatı çok verdi
    Zararı kabullendik
    Ben vereyimde kalanları belki 98 bulur size yarar
    Kimse vermiyor herkes alıyor bole giderse
    Teb fiati arttirmazsa bulamiyacak 98 i

Valla yazmayın yazmayım diyorduum ama görünen köy kılavuz istemez dostum
    Benim araştırma sonuclarim bu
    Yatırım tavsiyesi deildir

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 155/494 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •