Sayfa 204/494 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1.  Alıntı Originally Posted by spk79 Yazıyı Oku
    Nasil olurda bu dagilimda ben yokum.halbuki bugunki islem hacminin neredeyse yarisi bana ait

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Pik16 Yazıyı Oku
    Öyle 20.14 ten aldım 20.18 e verdim diyen arkadaşlar kaçtan alabilecekler diye düşünüyorum
    Sizin kafaniza takilmasin ben her halukarda malda biraktim kendimi.amacim maliyet dusurmek

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.garip borsaci
    1.kimin tezinin doğru çıkmasının bu safhada pek önemi yok.
    2.yuzde yüz onay alındı diyorsun sadece ön şart olan 2012 onayı var başka bir olur yok.
    3.bist tebliğin yürütülmesi SPK.tarafindan
    Yapılmaktadır diyor siz ısrarla ya onay alındı yada BIST çıkaracak demeye devam etmektedir iz.
    4.bist pay alım bitmesini bekliyor diyorsunuz 17.sinde bitiyor göreceğiz bakalım 18 inden sonra ne olacak BIST SPK.dan karar çıkmadan cikaracakmi.
    5.yuzde 95 ile çıkmasına karar verirse SPK.bist ye buna istinaden işleme kapatılması gerekir.
    6.haksiz çıkmanız halinde yazmiyacaginizi belirtiyorsunuz bu benim için kayıp olmaz yeterli donanıma sahip olmayanlar telaş ve korkudan kurtulur.
    İkilemde kalmaz kanaatindeyim
    7.spk.sirket paylarının borsa kodundan çıkarılması sonrası tebliğ gereğince borsada işlem görmeyen halka açık ortaklık statüsünde kurul düzenlemelerine tabi olacaktır demiş
    Başka ne diyecektiki.
    8.sirket bu işe girisirken SPK.kuruluna tabi olarak devam edeceğine göre onlar için bir kazanım oluyormu bu durumda.
    Çıkma gerekçeleri kazanımı olmayacagina göre 98 ihtimalini gozardi etmemekte ve bu nedenle hissedeyim
    Zaten şu anda risk aşağı yönde yok.
    Sağlıkla kalin
    cin Ali bey bana ve arkadaşlara gelen maili yanlış yorumluyorsunuz
    Orada tebliği SPK yürütür derken
    Biz biste bu işleme 20.12 ile onay verdiniz mağdur olduk yazık günah deilmi gibi sorular sorunca
    Bistte bize geçmiş olsun tebliğin yürütmesini SPK yapiyor anlamına gelen.spk kanunlara göre hakli bir karar verdi anlamina gelen .2/23/1 nolu tebliğde borsada çıkma maddesini koyuyor
    Bunda anlamayacak ne var Allah aşkına .iki gözüm
    Şimdi çağrı bitimini bekleyecegiz hep beraber .patronlar adım atarlar umarız .
    Atmazlarsada yapacak bir şey yok sağlık olsun ya BIST disinda bir şirkete ortak oluruz yada satar gideriz.

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by pozitif Yazıyı Oku
    kaç günde açıklar sizce?
    Bence 10 günü bulmaz
    Acele davranmayın kardesim .anlaşılan siz BIST dışına çıkmak istemiyorsunuz
    Halbuku BIST dışına çıksa borsada 20?12 verceksen bist dışında ver 20.12 ye
    Zaten pay alımı bitince destek gelmese patron adım atmass belki 20?12 yede satmayiZ
    En azından BIST disina çıktımı 20.12 ye alım devam edecek .
    Hem komisyonda vermeyiz .virman ücreti ucuz çok az
    Panik yapmaya gerek yok
    3 yıl 20.12 den alım olacak
    Bu fiyata verceksen en azından bistten çıkmasını bekleyebilirsin
    Belki bir şeyler olur satış fırsatı verir
    Biz kimsenin hissesini satsinda belki 98 bulur gibi seytanliklilar içine girmedik
    Olursa herkese olsun olmazsa olmasin başka yerden aldığımızda sayarız
    Canımız saolsun vakıfta 59 bin akbankta 6 bin zarar yazar en fazla

Nerede spk borsa kotundan çıkarır yazıyor
    Gerçekten okuduğunu anlama önemli
    Şirket paylarının borsa kotundan çıkarilmasi sonrasi diyor
    Kelime eklemeyin lütfen
    Bu mesaj burada kaç kişiye geldi

*

Sermaye Piyasası Kanunu’nun (Kanun) 23/1 fıkrasında borsa kotundan çıkma işlemi önemli nitelikte işlem sayılmakta olup, yine Kanun’un 24 üncü maddesinde 23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin ayrılma hakkı fiyatının ilgili işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması üzerinden hesaplanacağı hükmüne yer verilmiştir.

*

Kanun’un 23/1 fıkrası ile Kurulumuza önemli nitelikteki işlemlere ilişkin usul ve esasları belirleme konusunda verilen yetki çerçevesinde Kurulumuzca yayımlanan II-23.1 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği’nin (Ayrılma Hakkı Tebliği) 11/1 fıkrasında borsa kotundan çıkma işleminden yararlanacak olanlar tarafından “zorunlu pay alım teklifi yapılması” öngörülmekte olup, bu işlem için de Kanun’un 24 üncü maddesi uyarınca fiyat ayrılma hakkı fiyatına paralel şekilde belirlenmiştir. Bu kapsamda Ayrılma Hakkı Tebliği ile yapılan düzenleme Kanun’a uygundur.

Ayrılma Hakkı Tebliği’nin 8 inci maddesinde kottan çıkma amacıyla borsaya başvuruda bulunabilme önkoşulu olarak, kottan çıkmaya konu ortaklığın doğrudan veya dolaylı olarak oy haklarının %95 veya daha fazlarına sahip olunma ile genel kurul kararı öngörülmekte olup, İzocam Holding A.Ş. ve Şirket genel kurulu tarafından bu koşullar sağlanmıştır.

Şirket paylarının borsa kotundan çıkarılması sonrasında Kurulumuzun II-16.1 sayılı Ortaklıkların Kanun Kapsamından Çıkarılması ve Paylarının Borsada İşlem Görmesi Zorunluluğuna İlişkin Esaslar Tebliği’nin 10/6 fıkrası uyarınca işlem yapılana kadar Şirket, payları borsada işlem görmeyen halka açık ortaklık statüsünde Kurulumuz düzenlemelerine tabi olmaya devam edecektir.

Diğer taraftan, Ayrılma Hakkı Tebliği’nin 8/4 fıkrasında;

“Pay alım teklifi süresi içinde teklife cevap vermeyen ortakların, ortaklık paylarının borsa kotundan çıkarılmasına ilişkin borsa karar tarihinden itibaren üç yıl boyunca başvuru haklarını açık tutmak üzere, söz konusu ortakların paylarına ilişkin teklif bedeli üzerinden hesaplanacak toplam tutarın, pay alım teklifinde bulunan kişi/kişiler adına ilgili aracı kurum vasıtasıyla, payları pay alım teklifine konu ortaklık adına Takasbank nezdinde açılacak özel bir bloke hesaba nemalandırmak üzere yatırılması gerekir. Bu süre içerisinde pay alım teklifi işlemine aracılık eden aracı kurumların, borsa kotundan çıkarılan ortaklık paylarının hakim ortak tarafından satın alınmasına aracılık etmeleri zorunludur. Bloke edilecek tutar için banka teminat mektubu verilmesi mümkündür. Ortaklık paylarının kottan çıkarılmasına ilişkin borsa karar tarihinden itibaren üç yıllık sürenin sonunda hakim ortak/ortaklar adına ilgili aracı kurumun Takasbank’a başvurusunu takiben blokaj kaldırılır ve hakim ortağın bu sürenin sonunda başvuran ortakların paylarını satın alma yükümlülüğü bulunmaz. Üç yıllık sürenin sonunda üç yıl boyunca Takasbank nezdinde bloke olarak tutulan miktarın neması ile bu süre zarfında pay alım teklifine cevap verilmemesi nedeniyle hesapta kalan bakiye, sürenin sonunda talep üzerine hakim ortağa iade edilir. Bu fıkranın uygulanmasında bloke hesapta yer alan tutarın nemalandırılması, aracılık işlemlerinde uygulanacak takas esasları ve blokajın kaldırılmasına ilişkin esaslar Takasbank tarafından Kurulun onayı ile belirlenir.”

hükmü yer almaktadır.

Son olarak, Kurulumuzca sonuçlandırılan daha önceki benzer başvurularda da aynı mevzuat hükümleri uygulanmıştır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.
    -----------------------------------------------------------------

Hiç merak etmeyin ben sorulabilecek her şeyi sordum
    Ama bende okudugumu anlayamadim ondan kaybettim
    Şok cimer ve bimere 20.12 onayi gelmeden
    Önce 15 mesaj atmıştım
    Hepsinde bana 2/23/1 i koyup mevzuat içerisinde cevap vereceğiz yazmışlar
    İşte burada onay geleceğini anlamaliydim
    Sağlık olsun ben geçmişi unuttum
    Şurada 10/15 gün kaldı
    Hep beraber gorecez
    Buda borsa kotundan kim çıkaracak kim yetkili onuda sordum merak etmeyin
    SPK nin belli bir maddesine dayanarak yani geçmişte yasalaşmis bir yasaya dayanarak kottan çıkarma kota alma işlemlerini BIST yapar bu kadar basit buyrun mail

Borsamız, 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu 67. Maddeye dayanarak ”kota alınma, kottan çıkarılma ile borsada işlem görme ve işlem görmenin durdurulması; emirlerin iletilmesi ve eşleştirilmesi; gerçekleştirilen işlemlere ilişkin yükümlülüklerin zamanında yerine getirilmesi; Borsada işlem yapma yetkisinin verilmesi; disiplin düzenlemelerinin yürütülmesi; Borsa gelirleri ile bunların tahsili; uyuşmazlıkların çözülmesi; Borsa, borsanın pay sahipleri ve/veya piyasa işleticisi arasındaki muhtemel çıkar çatışmalarının önüne geçilmesi; Borsaların, işletim, denetim ve gözetim sistemleri; piyasa oluşturma, işletme ve yönetilmesi” faaliyetleri kapsamında görev ve yetkisi çerçevesinde çalışmaktadır.

Alıntı Originally Posted by spk79 Yazıyı Oku
    Sayın cinali lütfen bu topik den ayrılmayın Sayın garip bizi korkutuyor

DUA-L22 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SPK 79 neden korkuyorsunuz anlamadım
    Benim 10/1 zararının yoktur belki
    Yahu düşeceği en düşük fiyata düşmüş zaten daha ne korkusu
    Ben olacakları yazdım
    Bir tek patron faktörü var hissede beklenti olarak .aksi durumda borsa disindayiz
    Ama bu demek deildir battik bittik en kötü 20.12
    Bence bu tahtada çoğu kişi en fazla yüzde 5 zarar ediyor
    Maliyetlerin çoğu 20 ile 21 civarı çok az istisna olabilir
    Çogu kişide çok eski yatırımcı
    Bakin eğer şirket borsa dışına çıksın gene 98 i bulamiyacak bence çoğu yatırımcı eskiden koç zamanından kalma uzun vadeci yatırımcı bence
    Belkide borsa dışında 1/2/3 yıla 98 bulamazlarsa 50/60 TL ye çağrı yaparlar .belkide ileride yıllık 5 TL temettu verecek duruma gelir .belkide izocam holdingle birleşip Türkiye'deki bütün Saint goben operasyonlarına tamamen kuveytli ortakla eşit ortak olamak istiyorlar .ilerisini bilemeyiz .
    Borsa dışında güzel şirketlerden daha güzel para kazanılabilir bunu unutmayin
    Korkmaniza gerek yok yani
    Ama 3 yıl bekleyip 20.12 den ortaklıktan atılma olasılığı da yok deil yani olabilir
    Onun için her koyun bacağından asılır herkes kendi kararını verir
    Çin Ali bey daha onay alincak diyor
    Öyle bir şey olmadığını bildiğim için yazdım
    Bumu korkutuyor sizi Allah aşkına uzuyorsunuz beni

Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Nasil olurda bu dagilimda ben yokum.halbuki bugunki islem hacminin neredeyse yarisi bana ait

Geçen para lazım oldu 1000 lot satış yaptım akbanktan. benim satışı gedik üzerinden gösterdi .halbuki aktan sattım.
    Bu ara sistem şaşırıyor dostum
    Bizzat şahidim anlık baktım .

Sayfa 204/494 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •