Special Days Image
Sayfa 235/494 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. hissede spek yok..ve şirket fazlasını istemiyor, azar azar alıyorki fiyatı yukarı sürmesinler..
    hissedarlar 20.12 den vermeye razı olunca şirket daha yukarısından neden alsınki..
    her gün satanlardan 20.12 den topluyor yavaş yavaş..

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Şirket doğrudan alım yapıyor o zaman tahtadakiler kağıdı yukarı götürür şirketin yukarıdan almasını sağlardı ama öyle olmuyor nedense.. Bu arada bu yapılan yasal değil filan demiyorum sadece çok enteresan geliyor..

2. demek istediğim bu değil aslında..
    diyorum ki;
    sizin verdiğiniz tebliğin kanun kapsamından çıkarılması bölümündeki şartlar, henüz borsada olmayan şirketler için geçerli..
    İzocam ise borsada..ve bu şartların üzerinde bir konumu var, yani halka açık kısmı borsada..
    hal böyle iken bu sayıda dışarı çıkılamaz..
    çıkarsa saçma olur..
    eğer bu saçma durum gerçekleşir de dışarı bu halde çıkarsa tekrar borsaya girebilir demiştim, o kısma açıklık getirdiniz sizde; ve dediniz ki kanun kapsamından çıkarılması kısmı var olmaz dediniz..
    tamam orası kabul..
    ama biz borsadayız..
    borsadan çıkarsak geri giremeyebiliriz şirketin hakları var, tamam..
    ama bu halde iken borsadayken yani o şartların üzerindeyiz..

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Bunu daha nasıl açıklayayım bilmiyorum.. Neyse siz öyle düşünüyorsanız yapacak bir şey yok.. Bir şirket borsadayken ortaklıktan çıktıktan sonra sen 500 ortaktan fazlasın diye geri alınabileceği aklınıza yatıyorsa yapacak bir şey yok..
    S O N U Ç : Bekleyip göreceğiz..

3. yani halka açık kısmın, 500 den fazla sayıda olanların hakları var, borsa dışındayken şirket genel kurulda karar alabilir ve 500 den çok olsa da borsaya sokmayabilir..öğrendik bunu..buraya kadar okey..

ama biz borsadayken verilen hak nasıl alınacak..
    bunun açıklaması var mı..

500 den fazla kişi hak almış bir kere..500 den de fazlasın..şirket, genel kurulla karar da alamaz şimdi..
    genel kurul kararıyla o kanun dışına çıkamayacak ortamdansın şu an..çünkü borsadasın..
    ve mevzu kottan çıkma durumu
    Son düzenleme : KARADUMAN; 19-09-2019 saat: 20:19.

4. benim izlenimim de şu;
    şirketin amacı %98 e hemen ulaşmak olmasa da ortak sayısını düşürmeyi hedefliyor olabilir..
    o yüzden her ortak sattığında 1 sayı azalacak ve borsadan çıkma şartlarını oluşturacak..
    bu kadar serin olmalarının mantıklı açıklaması..
    mesela bu gün bankadan aradılar, bana göre arattılar..çıkacaksanız hala fırsatınız var diyor bana bankadan..
    hala diyor..lafa bak..
    yok dedim..13 yılın fiyatından satmam dedim..
    %98 e ulaşsın düşünürüz dedim.

5. kanun geriye yürür mü yahu..ha şartları oluştur eyvallah..
    şart 500 ün altıdır..
    ama sen 4.000 idin..
    bulunduğun hal üzerine bu şartı oluşturmadan sınıf değiştiremezsin..
    zaten büyük olasılıkla şirketin amacı da bu şu anda..

6. demekki bilmediğimiz çok şey var, kurcaladıkça koku yayılıyor

Arkadaşlar
    İşin başka enterasan tarafı teb neden 17.30 dan sonra alım yapmıyor.
    Ayrıca neden atıyorum 200000 lot alım girmiyor vede vakıftan alana fırsat veriyor.
    Şirketle bugün yaptığım görüşmede Takasbank ya hesap açıp teminat veya nakit yatiracaklardi
    Akfen holding yeterli oranı bulup kotdisina çıktı ama hala borsaya bildirimde bulunuyor kaldiki onlar satma hakkinin kullanılmasıyla çıktılar.
    Bunlar o orana ulaşmadan çıkacaklar ve şok.denetimi ve kurallarına tabi olmaya devam edecekler amaç hasıl olmadığına göre 98 bir şekilde olacak kanatini taşımaya devam ediyorum.
    Akfen ile ilgili karar 2016--14 sayılı bultende yayinlanmistir.
    Sağlıkla kalin

Sayfa 235/494 İlkİlk ... 135185225233234235236237245285335 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •