Sayfa 253/494 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

Alıntı Originally Posted by batık_borsacı Yazıyı Oku
    Ali nemalandırma bence patron lehine oluyor sizce
    Nemanin kime verileceğini pek önemi yok.
    Kanaatim yüzde 98 bulmadan çıkarsa yatırımcılar fazla süre ortak kalmaz
    Bu kanaat nerden oluştu derseniz.
    İyi kötü bizim insanımız da yatırımcı olmak değilde belli bir sürede borsadan sermaye kazancı elde ederek kazanmak istemesi dusuncesinde olduğunu bildiğimden.

2.  Alıntı Originally Posted by efyalli Yazıyı Oku
    Bunu.. benden önce balıkadam yazmıştı o değiştirince yazdığını benimki anlamsızca kalmış.
    Karaduman " hani ayın 17 sinden sonra pay alamazlardı siz öyle yazmıştınız " deyince önce üstüme alındım sonra muhatabın ben olmadığımı anlayınca yazımı sildim.

Ama sizin zor dan alintiladiginiz yazıda da böyle bir ifade yok.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Nemanin kime verileceğini pek önemi yok.
    Kanaatim yüzde 98 bulmadan çıkarsa yatırımcılar fazla süre ortak kalmaz
    Bu kanaat nerden oluştu derseniz.
    İyi kötü bizim insanımız da yatırımcı olmak değilde belli bir sürede borsadan sermaye kazancı elde ederek kazanmak istemesi dusuncesinde olduğunu bildiğimden.
    Neden yok sayın cin Ali düşünsenize nema küçük yatırımcı lehine olmuş olsa atıyorum 3 ay sonra hisseyi verdin hisse fiyatı artı nemalanan bedel yani faiz olmiyacakmi.aslinda bu güzel düşünülmüş ama uygulamada kimin tarafinda patron lehine ise patron zaten neden 98 e ulaşmak istesin hem parası faizde kalır hemde taksitle alıyormuş gibi 20.10 dan hisseleri alır patron için çok avantajlı bu nema işi

4. Ali bey güzel bir nokta bulmuş.Ama bu yatırılacak paranın değerlendirilen kısmı kimin oluyor patronun ise patron hem taksitle hisse alacak hemde yatırdığı para değer kaybına ugramayacak tam bir fiyasko.Ancak bu yatırımcı lehine ise yani atıyorum 1 yıl sonra hissemi vermek istersen 20.12 artı nemalanan faiz olarak yanisyacaksa bu ortak için avantaj olur. bunu yorumlayın bakalım

Pay alım teklifi süresi içinde teklife cevap vermeyen ortakların, ortaklık paylarının borsa kotundan*çıkarılmasına ilişkin borsa karar tarihinden itibaren*üç*yıl boyunca başvuru haklarını*açık tutmak*üzere, söz konusu ortakların paylarına ilişkin teklif bedeli*üzerinden hesaplanacak toplam tutarın, pay alım teklifinde bulunan kişi/kişiler adına ilgili aracı*kurum vasıtasıyla, payları*pay alım teklifine konu ortaklık adına Takasbank nezdinde açılacak*özel bir bloke hesaba nemalandırmak*üzere yatırılması*gerekir. .

.*Üç*yıllık sürenin sonunda*üç*yıl boyunca Takasbank nezdinde bloke olarak tutulan miktarın neması*ile bu süre zarfında pay alım teklifine cevap verilmemesi nedeniyle hesapta kalan bakiye, sürenin sonunda talep*üzerine hakim ortağa iade edilir. Bu fıkranın uygulanmasında bloke hesapta yer alan tutarın nemalandırılması, aracılık işlemlerinde uygulanacak takas esasları*ve blokajın kaldırılmasına ilişkin esaslar Takasbank tarafından Kurulun onayı*ile belirlenir.
    Son düzenleme : batık_borsacı; 22-09-2019 saat: 16:42.

5. Pay alımı kapandığı için pay alamayacaklarını düşünmüştüm ama herifler borsadan pay alımı yapmaya devam ediyorlar. Fiyat 20.12 üstüne ne hikmetse bir türlü cıkamıyor yatırımcısında birlik beraberlik olmayan hisseden zaten hayır gelmez.
    5 is günü icinse ne bekleniyor bilemiyorum...belirsizlik tabi ki KY yi umutlandırıyor yeni senaryolar uydurtuyor.
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Karaduman " hani ayın 17 sinden sonra pay alamazlardı siz öyle yazmıştınız " deyince önce üstüme alındım sonra muhatabın ben olmadığımı anlayınca yazımı sildim.

Ama sizin zor dan alintiladiginiz yazıda da böyle bir ifade yok.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

Alıntı Originally Posted by batık_borsacı Yazıyı Oku
    Neden yok sayın cin Ali düşünsenize nema küçük yatırımcı lehine olmuş olsa atıyorum 3 ay sonra hisseyi verdin hisse fiyatı artı nemalanan bedel yani faiz olmiyacakmi.aslinda bu güzel düşünülmüş ama uygulamada kimin tarafinda patron lehine ise patron zaten neden 98 e ulaşmak istesin hem parası faizde kalır hemde taksitle alıyormuş gibi 20.10 dan hisseleri alır patron için çok avantajlı bu nema işi
    Pazartesi öğrenir burada paylaşırım.
    Nemanin kime olduğunu
    Şunun için önemi yok dedim bunlar fazla sürmez 98 bulur ciksada onun için yoksa tabiki bekleyen alırsa iyi olur.
    Sağlıkla kalın
    Şirket bilmiyor kime ait olacağını daha öncede paylaymistim

7. aynı konuya devam ediyoruz...

Görüldüğü üzere, pay sahibinin ayrılma hakkını kullanabilme şartı,
    anonim şirketlerde pay sahibinin genel kurul kararına karşı iptal davası açabilme
    şartına benzetilmiştir. Bu durum esasında ayrılma hakkının doğasında vardır.
    Zira alınacak karara muhalif olmak mecburidir. Ancak bu yeterli olmayıp,
    karara muhalif kalındığını ayrıca tutanağa geçirtmek gerekmektedir. Kanun
    ayrılma hakkının kullanılabilmesi için sadece olumsuz oy kullanmayı yeterli
    görmeyerek, geniş anlamda karara muhalefet etmeyi aramıştır. Dolayısıyla
    iki şartın bir arada gerçekleşmesi, ayrılma hakkının kullanılabilmesi için
    zorunlu hale getirilmiş, bu anlamda hakkın kullanımı zorlaştırılmıştır.

8. ayrılma hakkı kullandırılıyor diyenler gelin bakalım ifadenizi alalım..
    ben bunları yazdığımda, şu anda satma hakkı kullandırılmıyor sen yanlış biliyorsun, ayrılma hakkı kullandırılıyor diyenler, çıkın ortaya..

Sayfa 253/494 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •