Sayfa 342/494 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. anlaşılan bu is mahkemede yada spk da biticek şafak 88

2.  Alıntı Originally Posted by Av. Serpil Yazıyı Oku
    Herkese günaydın, maalesef 2009'dan beri bu hissedeyim ve artık gönül bağı oluştu. Çok fazla lotum yok ancak 10 yıldır bir hissede kalıp da zararına çıkmak istemediğimden, değerleme raporunun bizim gibi ky için olumsuz çıkması ihtimaline istinaden emsal davalar araştırıyorum ancak borsadan hiç anlamadığımdan mevzuatı da bilmiyorum. Daha önce bu tarz davalar açmış ya da SPK mevzuatına hakim avukat arkadaşlarla görüşme yapıldığında alınan bilgiler buradan paylaşılırsa çok sevinirim.

Son olarak değerleme raporu hazırlanırken "Uluslararası Değerleme Standartlarına" uygun hazırlanması gerektiği ve bu standartlardan olan "UDS 105 Değerleme Yaklaşımları ve Yöntemleri madde 20"ye göre Gayrimenkullerin değerlemesinde Pazar değerinin de dikkate alınması gerektiği bilgisini paylaşmak istiyorum. İzocamın çok değerli arsalarının olduğunu hepimiz biliyoruz ve bunların değerinin raporda piyasa rayiç bedeline göre belirlenmesi gerekir. Bu yapılmaz da hisse değeri düşük çıkarsa o zaman dava açarak hissenin gerçek değerinin belirlenmesini isteyebiliriz.
    Hanfendi bunca zamandir burda cok yazildi cizildi.siz bu konulari tartisirken nerelerdeydiniz?

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    anlaşılan bu is mahkemede yada spk da biticek şafak 88
    Sayın işçi bu şafak neyin şafağı

arkadaşlar söz verdiğim gibi bir taslak hazırladım bunu DELOİTTE TÜRKİYE A.Ş.YE GÖNDERELİM
    iadeli taahhütlü olarak şirketin istanbul telefnı 212.3666000 burdan posta adresini aln ben internettekini yazmadım belki değişmiş olabilir ihtimali nedeniyle.
    bu bir taslak metni olup isteyen ek yapar isteyen beğenmediği yeri cıkarır aynı olması gerekmiyor.

DELOİTTE TÜRKİYE A.Ş.
    İSTANBUL

Şirketinizin izocam a.ş.nin değerleme raporunu hazırlamas ile ilgili anlaşma yaptğını hissedar olarak öğrenmiş bulunmaktayım.
    a.değerleme raporunun gerek spkuruluna gerekse Türkiye değerleme uzmanları birliğine yada son olarak hukuk mahkemelerinegötürülmesine meydan verilmeden adil olarak tespit edilmesini teminen aşağıdaki hususların gözden kaçmamasını
    bir hissedar olarak önemle rica ederim.
    1.izocam a.ş.2016 yılında şimdiki sahipleri tarafından %61.16 sı yani 15.013.303 adet hisse 171.300.000 ABD doları ile satın alınmış bilahere 17.5571 tl.den çağr yapılarak 831.117 adet hisseyle 95.07 ye ulaşılmıştır.yani 1 adet hisse bedeli 11.4098
    ABD DOLARINA tekabül etmektedir.
    2.izocam 1965 yılında kurulan bilinirlik oranı zirvede olan yüksek teknoloji ürünlerini 36 ülkeye ihraç eden ve iç piyasada
    liderdir.
    3.şirket
    iso 9001 kalite güven sistemi
    iso 14001 çevre yönetim sistemi
    ohsas 18001 işçi sağlığı ve iş güvenliği sistemi
    iso 50001 enerji yönetim sistemleri ile
    fm apporoval sertifikası sahibidir.
    4.finansal göstergeler ve mali yapısı her yıl artarak ve güçlenerek devam etmektedir.şirketçe yayınlanan son 5 yıllık 2019 hariç net satışlar 362.921.000 tl.dan 538.975.000 tl.sına cıkmış vede faaliyet karıda artarak devam etmiştir.
    5.borsaya açılan şirketlerde genelde değerleme yüksek çıkmakta ama nedense borsadan çıkma durumunda ise tersi olmaktadır.buda bu işi yapan firmalara güveni azaltmakta vede spk.ca lisans iptali bile olmaktadır.
    6.şirketin fabrikalar kurulu arsaları yaklaşiık 300.000 metrekare olup maliyet değeriyle blançoda gözükmekte olduğundan adil gerçek piyasa değerlemesi yapılması gerekmektedir.
    7.şirketin arsalar haricinde duran varlklar için sigorta bedeli 579.406.302 tl.sıdır.vede rehin ve ipotek yoktur.
    8.şirket stoklarındaki mamuller maliyet değerinde olup gerçek değerinde hesaplanmalıdır.
    b.netice olarak 488.352.adet hisse sahiplerinin hakkının zayi olmaması için adil değerleme yapılması hususunu tekrar önemle rica ederim.

vatandaş.kimlik.no. TARİH
    AD VE SOYAD
    cep.tlf.no.
    ADRES
    --------

Ilave edilecek husus varsa burada yazalm katkı bekleniyor.
    Değerleme raporundan sonra itiraz gerekşrse yapmayı değerlendiririz.
    Sağlıkla kalın

2.11.2017 tarihinde 137.000.000 tl.lk teşvik almştr.husunu 9.maddeye ilave edelim.

7. Gayet yeterli bir çalışma Sayın Cinali emeğin için teşekür ederiz

Sayfa 342/494 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •