Sayfa 376/494 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun cinali hocam
    Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkı Kullanım Bedeli

Hakların kullanım bedeli

MADDE 6 – (1) Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının kullanımına ilişkin süreçte bedel Türk Lirası olarak tam ve nakden ödenir.

(2) Ortaklıktan çıkarma hakkının kullanılmasında satım bedeli olarak;

a) Payları borsada işlem gören ortaklıklar için;

1) Borsada işlem gören pay gruplarının her biri için, hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması,

2) Borsada işlem görmeyen pay gruplarının her biri için; işlem gören sadece bir pay grubu bulunması durumunda bu gruba ilişkin olarak bu fıkranın (a) bendinin (1) numaralı alt bendi hükmü çerçevesinde tespit edilen fiyat, işlem gören birden fazla pay grubu bulunması durumunda ise bu gruplara ilişkin olarak bu fıkranın (a) bendinin (1) numaralı alt bendi hükmü çerçevesinde tespit edilen fiyatların aritmetik ortalaması,

b) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel

dikkate alınır.

(3) Satma hakkının kullanımına ilişkin adil bedel ise,

a) Payları borsada işlem gören ortaklıklar için bu maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde hesaplanacak fiyat, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel, hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki bir yıl içinde Kanunun 26 ncı maddesi çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yapılmış ise bu fiyat ile hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son altı ay, bir yıl ve beş yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması karşılaştırılarak bulunan en yüksek bedel,

b) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için bu maddenin ikinci fıkrası çerçevesince hazırlanan değerleme raporunda belirtilen bedel ile hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki bir yıl içinde Kanunun 26 ncı maddesi çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yapılmış ise bu fiyatın karşılaştırılarak bulunan en yüksek bedel
    yani 30 ocaktan sonra 20 .12 geçerli olacak ama yine 20.12 çıkaracak itiraz hakkımız var ama ne fayda isteyen yatırımcı ilişkilerine sorabilir

Birkaç kişi haricinde duyarsız olan arkadaşlar maalesf çoğunlukta
    Yeni durumu açıklıyorum.
    1.bu değerleme şirketi degerlemeyi yapmış şirketin verdiği bilgiler çerçevesinde
    2.gayrimenkullerin ayrı bir şirket tarafından değerlenmesi gerekirken bu yapılmamış.
    3.spk.onaylamaz bu durumda
    4.burdaki yazanlara göre alıp satandan borsa yatırımcısı olmaz kendinizi geliştirin
    5.karaduman burdan vay 100 den aşağı vermem lafı hikayedir.3 aylık süre bitiminde şirket kalan hissedarlar için çıkarma hakkını kullanirsaki büyük ihtimal kullanır yapacak birşey kalmaz.
    6.eliniz kalem tutuyorsa dilekcenizi SPK.ya yazın veya bilgisayardan SPK.sitesinden veya cimerden bu formdaki paylaşılan bilgiler çerçevesinde durumu iletin
    Benim için yapmıyorsunuz kendiniz için yapıyorsunuz.
    Benim çalışmamı begenmesede birtek
    O arkads gönderdiğini beyan etti şikayet olarak.
    Yani bu değerleme eksik olduğu bellimi
    SPK.dan onay cikmadi

3. Şerefsizler hergun satma hakkı kullanım talebini açıklamak zorunda iken ne SPK yi ne Türkiye'yi takıyorlar .aynı durumu Fransa'da bir Türk şirket yapsaydı dikerlerdi onu.
    Sömürü ülkesiyiz 3. Dünya ülkesi hala somürülüyoruz.sirket ortaklıktan atma 20.10 olur diyorsa öner torun yazılı garanti alın kardeşim bu kişilere ve SPK ya güvenmeyin.
    Bir tarafta 3 yıl boyunca 20.10 dan alma tahatutleri var .Bir tarafta ortaklıktan çıkarma borsa dışında sadece değerleme raporunda çıkan sonuç diyor.birkac kişi burda tebliği paylaşıp 20.12 olur diyor nasıl okuyorsa .
    Öner toruna 44 gün önce aradım degerlemeyi ya 10 TL çıkarırsanız çalmak için dediğimde bana olurmu öyle şey canım koskocaman izocam dedi .
    Değerleme raporunda işler kesat zor durumdayiz sermeye kaybı gibi ifadeler kullanılırken bilançolar tam tersini söylüyor sürekli artan gelir var basın haberleri sürekli yalıtım şirketlerinin geliri arttı diyor bu gün bile haber var. Kendileri basına başka konuşuyorlar degerleme raporu yapan firmaya başka konuşuyorlar .

4.  Alıntı Originally Posted by bücür Yazıyı Oku

Hakların kullanım bedeli

MADDE 6 � (1) Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının kullanımına ilişkin süreçte bedel Türk Lirası olarak tam ve nakden ödenir.

1) Borsada işlem gören pay gruplarının her biri için, hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması,

2) Borsada işlem görmeyen pay gruplarının her biri için; işlem gören sadece bir pay grubu bulunması durumunda bu gruba ilişkin olarak bu fıkranın (a) bendinin (1) numaralı alt bendi hükmü çerçevesinde tespit edilen fiyat, işlem gören birden fazla pay grubu bulunması durumunda ise bu gruplara ilişkin olarak bu fıkranın (a) bendinin (1) numaralı alt bendi hükmü çerçevesinde tespit edilen fiyatların aritmetik ortalaması,

b) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel

dikkate alınır.

a) Payları borsada işlem gören ortaklıklar için bu maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde hesaplanacak fiyat, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel, hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki bir yıl içinde Kanunun 26 ncı maddesi çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yapılmış ise bu fiyat ile hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son altı ay, bir yıl ve beş yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması karşılaştırılarak bulunan en yüksek bedel,

b) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için bu maddenin ikinci fıkrası çerçevesince hazırlanan değerleme raporunda belirtilen bedel ile hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki bir yıl içinde Kanunun 26 ncı maddesi çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yapılmış ise bu fiyatın karşılaştırılarak bulunan en yüksek bedel
    yani 30 ocaktan sonra 20 .12 geçerli olacak ama yine 20.12 çıkaracak itiraz hakkımız var ama ne fayda isteyen yatırımcı ilişkilerine sorabilir
    Yav kardeşim senin koydugun tebliğde bizi ilgilendiren kısım sadece burası burada ne yazıyor okuduğunu anlamiyonmu
    Sadece bu kısım ilgilendiriyor sadece degerleme.

) Borsada işlem görmeyen pay gruplarının

dikkate alınır.

5.  Alıntı Originally Posted by bücür Yazıyı Oku

Hakların kullanım bedeli

MADDE 6 � (1) Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının kullanımına ilişkin süreçte bedel Türk Lirası olarak tam ve nakden ödenir.

dikkate alınır.

Allah aşkına yazarmisin tebliğ evet bu ortaklıktan çıkarmada 20.12 yi burda neresi yazıyor sadece bunu nerden cikardigini yazarmisin Allah aşkına

6. Ortaklıktan atma kesin ve net ne olur arkadaşlar bilen biri öngörüsü olan biri varmı ona göre degerlendirecem.
    20.12 olursa belki beklemeye değer .şans SPK kararı bekleriz
    Ama 10.53 olursa zor duruma düşerim

7. 3 )satma hakkı kullanımı çıkarma da b ) paragrafın yazıyor yatırımcı ilişkililerinden sordum 30 ocaktan sonrada 20. 12 diye söyledi spk yazdım bilgilendirmesi için yazdım doğrusunu öğrenmek için sizde yazıp veya şirkete sorabilirsiniz

8.  Alıntı Originally Posted by bücür Yazıyı Oku
    3 )satma hakkı kullanımı çıkarma da b ) paragrafın yazıyor yatırımcı ilişkililerinden sordum 30 ocaktan sonrada 20. 12 diye söyledi spk yazdım bilgilendirmesi için yazdım doğrusunu öğrenmek için sizde yazıp veya şirkete sorabilirsiniz
    Ben sordum 20.12 olur dedi ama ben size geçen ay degerlemeyi 10 TL cikarirsaniz yatirimcinin hakkını çalmaya çalışırsanız ne olacak diyede sordum aynı kişiye yani öner toruna kendiside biliyor .öyle şey olmaz koskoca izocam dedi .ve dün haatirlaattim hani olmazdı diye bu sefer ses çıkarmıyor .isteyen arasın sorsun arkadaş bunu sordumu size diye .
    Kısacası diyeceğim şu 3 yıllık 20.12 alış garantisi var diye bu dediğin oluyorsa belki.ama tebliğ açık ve net borsada ortaklıktan çıkarma konusunda ne diyor belli.yoksa o şahsa güvenmek sakıncalı

Sayfa 376/494 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •