Sayfa 391/494 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Şirket günlük haberle bildirim yapmaya başladi zaten Kurtuluş bey .emekleriniz için saolun.

2. 6) Satma hakkının kullanımına ilişkin üç aylık hak düşürücü sürenin sona ermesini takiben en geç üç işgünü içinde ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmak isteyen*hakim*ortak, bu hakkını altıncı maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde belirtilen fiyat üzerinden kullanmak üzere ortaklığa başvurur. Söz konusu başvuruda;*hakim*ortağın adı soyadı/unvanı, adresi, satım bedeli ile banka teminat mektubuna yer verilmesi veya ortaklıktan çıkarma hakkı için kullanılacak fonun özel bir hesapta bloke edilmesi gerekir.

Neye göre ortaklıktan çıkarmak için başvurması gerekiyormuş tebliğin 6 maddesinin 2. Fıkrasına göre evet ne diyor

MADDE 6 –*(1) Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının kullanımına ilişkin süreçte bedel Türk Lirası olarak tam ve nakden ödenir.

(2) Ortaklıktan çıkarma hakkının kullanılmasında satım bedeli olarak;

a) Payları borsada işlem gören ortaklıklar için;

1) Borsada işlem gören pay gruplarının her biri için,*hakim*ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması,

2) Borsada işlem görmeyen pay gruplarının her biri için; işlem gören sadece bir pay grubu bulunması durumunda bu gruba ilişkin olarak bu fıkranın (a) bendinin (1) numaralı alt bendi hükmü çerçevesinde tespit edilen fiyat, işlem gören birden fazla pay grubu bulunması durumunda ise bu gruplara ilişkin olarak bu fıkranın (a) bendinin (1) numaralı alt bendi hükmü çerçevesinde tespit edilen fiyatların aritmetik ortalaması,

b) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel

dikkate*alınır.

Evet bizim için burası geçerli

b) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel

dikkate*alınır.

3. Ne demiş tebliğ satma hakkı bittikten en geç 3 işgünü içinde hakim ortak ilgili tebliğin 6. Maddesinin 2 . Fıkrasında belirtilen fiyat ile ortakları atmak için başvuruda bulunur diyor.bu mecburiyet yani tebliğ dışına çıkamaz.
    Burada tek çıkar yol mahkeme kanalı idi SPK hiçbir şey yapmaz
    Oda olmadığı için herkese geçmiş olsun.
    Bu benim tahminimdir insAllah ben SPK ya güveniyorum eninde sonunda bu ********ce gasptan SPK döner diye düşünenler umarım istediğini alır .

4. Burada karadumandan sonuna kadar satmicam diyordu.onu çok merak ediyorum .Satmassa helal olsun diyecem.
    Umarım biz yaniliriz kalanlar karlı çıkar

5.  Alıntı Originally Posted by zırıltı Yazıyı Oku
    Kurtuluş helal olsun sana sen vermicen sanırım.
    İnşallah bir aksilik çıkmazsa beni ortaklıktan çıkarana kadar buradayım benim asıl pozisyonum Bucim 'de 3 yıl önce 6.88' den almaya başladım ben maliyet düşürmek için aldıkça oda düşmeye devam etti İzocam aldığım dönemde bucim 4.05 civarıydı aslında bucim alıp maliyet düşürecektim izocamda kısa dönemde hareket edip dönecektim ama Malesef olmadı nasıl olsa bucim bedelli sermaye arttırım kararı aldı bende bedellisine katılırım bugün bucim 5.95 yaklaşık % 50 zararım var o yetmezmiş gibi birde izocam da %20 yeterince zarar yazmışken bu saatten sonra satmanın bir anlamı yok ben ortaklıktan çıkarma fiyatının iyi bir fiyat olacağının ümidi ile sonuna kadar buradayım.

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''

6. Bende sonuna kadar burdayım.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Beni bağlar

7. Ama hukuk herkesi bağlar

8. Zırıltı ne ayaksın anlamadım. Yukarıya eklediğin maddeyi iyi oku

1) Borsada işlem gören pay gruplarının her biri için,*hakim*ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması,

Sayfa 391/494 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •