Sayfa 399/494 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Bir avukatlık ofisinin desteğiyle bu konuda dava açıldığını stajer öğrenciden duydum. Daha fazlasını bilmiyorum. Net bilgi almak isteyen şirkete sorabilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir , sadece bir duyumdur

2. Ancak 17 Eylül 2019 tarihinde hakim ortak oluyor %98 i geçiyor. O tarihten önce ki bildirimleri okudum , hazirandan beri hakim ortak deyip duruyor

Sn.sermin
    Bunlar önemli nitelikte işlemler tebliğine göre 95 ile genel kuruldan onay aldılar.
    Bu nedenle o zaman bu açıklamayı yapmak zorundaydılar egerki 98 bulunmasa idi 3 yıl içinde devam edecekti malumunuz ortaklığımız.
    Bu açıklamada hakim ortak demese de şirkete 3 yıl içinde verebilirler desede olacaktı.
    Zaten bunu SPK.onayladi burdan bir yere varilabilirmi ben sanmıyorum.
    Sağlıkla kalin

4.  Alıntı Originally Posted by sermin Yazıyı Oku
    Evet ya %95 ile hakim ortağım demiş , yutturmaca var
    Hakim ortak demek yüzde 51 orana sahip olmak demek .çok komiksin yahu

5.  Alıntı Originally Posted by sermin Yazıyı Oku
    Ancak 17 Eylül 2019 tarihinde hakim ortak oluyor %98 i geçiyor. O tarihten önce ki bildirimleri okudum , hazirandan beri hakim ortak deyip duruyor
    Sallama kardeşim yüzde 80 kende hakim ortak yüzde 51 ikende hakim ortaktir yüzde 95 ikende hakim ortaktir.
    Çocukça işler peşine takiliyorsunuz.
    SPK 2.23/1 deki hakim ortak= yüzde 98 paya ulaşan ortak tanimllamasini o tebliğe göre bu kadar oranın olması gerektiğini burada hakim ortak açıklamasında yüzde 98 e ulaştığını ve tebliğe göre hareket edeceğini açıkladığı için o şekil hakim ortak gördüğün yerde bu tebliğe göre yüzde 98 e ulasmmistir diye anla küçük yatırımcı yada her kim okuyorsa onu belirtmis
    Yoksa yüzde 95 ikende hakim ortak yuzd 51 ikende
    Hakim ortak ne demek aç bir açıklamasına bak .tek başına karar yeter sayısı olan karar alabilen kişi şirkete hakimdir .
    He he çok basit dusuunuyorsunuz.
    Tebliğde tebliğin 98 payla işlediğini ve burada hakim ortak yazısını gördüğün yerde bilki 98 paya ulaşan şahsi soyluyom diye sana anlatmış
    Yüzde 95 ikende hakim ortakti Maho
    Azıcık saksıyı çalıştır

6. Sermin o kadar gece gündüz bunun icinmi yoruyon beynini al oku bak bakalım yüzde 95 neymiş burada hakim ortak yaziyomu neden yazıyor he he
    Borsa kotundan*çıkma

MADDE 8*–*(1) Payların kottan*çıkarılması*amacıyla borsaya başvuruda bulunabilmenin*önkoşulu, pay alım teklifi sonucunda veya birlikte hareket etmek de dâhil olmak*üzere, herhangi bir*şekilde ortaklığın doğrudan veya dolaylı*olarak oy haklarının % 95 veya daha fazlasına tek başına ya da birlikte hareket ettiği kişilerle birlikte sahip olunmasıdır.

2) Ortaklık genel kurulunca borsa kotundan*çıkmaya ilişkin karar alınması*halinde, genel kurul karar tarihinden itibaren en geç*beş*iş*günü*içerisinde kottan*çıkmak amacıyla ortaklık tarafından borsaya ve bu Tebliğin 11 inci maddesi*çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla hakim ortak tarafından Kurula başvurulur.

7. Aaaa spkkk yüzde 95 tebligindede hakim ortak diye yazmissss.
    Aaa Sermin spk da yanlış yazmiş
    Sermin hakim ortak kavramına yeni bir tanım getirmiş.bende kaç gündür bu ne diyor diye bakiyom boş boş yazılar .
    Cin Ali beyde uyarmiyor.
    Spk izocamin çıktığı 2.23.1 deki 8. Maddedeki borsadan yuzde 95 ile çıkma da yüzde 95 e hakim ortak diye tanimlamiyorsa adam deilim
    Allllll serminnnn günlerce boşa ugrastin şirketin başvurusunun aynısını diyor spkk adamlar hukuk burosuyla yürütüyor bu işi .

2) Ortaklık genel kurulunca borsa kotundan*çıkmaya ilişkin karar alınması*halinde, genel kurul karar tarihinden itibaren en geç*beş*iş*günü*içerisinde kottan*çıkmak amacıyla ortaklık tarafından borsaya ve bu Tebliğin 11 inci maddesi*çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla hakim ortak tarafından Kurula başvurulur.

Ne diyor genel kurulda borsadan çıkmak için karar alırsa spk ya borsadan çıkmak için borsaya hakim ortak tarafından başvurur diyor.
    Bu daha 5 ay önceki ilk karar tarihi bak o zamanda hakim ortak mis.
    Sermin sana ne dedim mahkemeyi birak akıllı bir avukat dava bile acamaz bu konuda

8. Bu Sermin Karaduman deilse bende hicbirsey bilmiyom bilgi 0 in bile altında.ben dün denizzbankta ortaklıktan zorla atıldım .genel kurulda benim ortaklıktan atılmaya rızam yoktur karşı cikiyorum diyen arkadaş oylama istedi tek başına kaldı ve ortaklıktan şutlandi
    Bu Sermin hala boş konuşuyor denizbankin Perşembe günkü genel kurulunu acin okuyun

Sayfa 399/494 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •