Sayfa 401/494 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Denizbank örneğini veren arkadaşlar SPK 'nın onayladığı ortaklıktan çıkarma fiyatı görmüş olduğu en yüksek fiyattan olduğunu göz önünde bulundurun Bence bu kadar bekleyip zarar yazdıktan sonra 45 gün daha bekleyip finali görmek lazım

' 'Yatırım Tavsiyesi Değildir' '

2.  Alıntı Originally Posted by sermin Yazıyı Oku
    Denizbank'ın halka açıklık oranı yüzde 0.04 seviyesindeymiş ve tabiki hakim ortak
    Niye oylamaya sunuyorsun ki tabiki reddedilir. Ama muhalefet şerhini tutanağa işletmişsin. Dava açacaksın. Araştır , seviyorsun araştırmayı. Dava aç , ne duruyorsun. Kaybedersen 2000 TL civarı masrafın olur. Kazanırsan çok kazanırsın , masrafıda onlar öder.
    Hisse senedi bir maldır. Sahiplik irade dışı elinden alınamaz. Önceki yorumlarda yazmıştım. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ben araştırmayı sevmiyorum ama sen o kadar arastiryorsun boş bir hakim ortak bulmusun oda boş muhabbet.adam (SPK) ilgili tebliğde işlemi yapan kişiyi(98 paya sahip olan ) kişiyi ilgili tebliğde 98 oranın olduğu için kisaltmayla ileride hakim ortak tanımını gorurusen 98 paya sahip kişiyi diyorum diye açıklamış .sende bunu hakim ortağın illa 98 paya sahip olması gerekir diye anlamisin.oysaki hakim ortak yüzde 51 paya sahip olan tek başına karar alan kişidir
    İşte kanitta koyduğum gibi sirketin ilk 95 başvurusunda gene sirket kendine hakim ortak diyor .çünkü 95 ile ortaklıktan cikmadada SPK bu işlemi yapacak kişiye o tebligdede hakim ortak demiş.
    15 gündür bir hakim ortak deyip tutturuyon.ac bakalım yüzde 95 ile borsadan çıkma tebliğini SPK oradada sirkete hakim ortak demismi dememismi sen onu sole bana.
    Hala yok mülkiyet hakkı diyorsun sonrada Denizbank tabi atar diyorsun izocamda atacak.
    Bu güne kadar 20 tane şirket ortakları atmış bir tane ortak mahkeme ile geri gelmismi. zaten gelmiş olsa bu tebliğ ortada kalmazdı. kalkardı .demekki ilgili otorite yasa cikarip belli bir payla ortakları atabilirsin dediyse iş bitmiştir.
    Avrupadada Amerika'da ortakları atma aynısı var dostum. zaten bizimkiler ordan esinlenip çıkarmışlar bu kanunu.
    Ha izocamda ahlaksızlık yapildi orası ayrı bir konu onda herkes hemfikir ama yapılan işlemler ahlaksızca da olsa kanunların boşluk tarafını bulup fırsatçılık yapılıyor SPK burada müdahale edebilirdi etmedi.Yatirimcida ses çıkarmadı oldu bitti.
    Satma hakkında verenlerin işi bitti .sadece ortaklıktan çıkarana kadar spk şirkete kardeşim sen borsa fiyatını almaliydin almadın derse satma hakkı kullananlara aradaki fark ödenir. buda yüzde 0.0000001 ihtimal zorrrr hayal yani .
    Ortaklıktan çıkarmada teblige göre bence şirketin 10.53 kuruş olarak başvurması gerekir.ama şirket borsadan cikarken 20.12 den 3 yıl alım tahaadudu verdi .20.12 şu aşamada iptalmi deilmi ne olur .20.12 ile basvurursa SPK fiyat arttirirmi yada 10.53 mu olur onay verirmi? .SPK nin nesine guvenecen .SPK bence güvenilmez bir kurum .
    Onun için herkes kendi kararini verir bizde ne olacağını bilmiyoruz bilsek zaten beklerdik.
    Bazı arkadaşlar 10.53 dedi korktuk.insAllaah bekleyen umduğunu alır burada kesin bir şey yok.
    Şirketi aradım sordum ortaklıktan atma kaç TL olacak dedim 20.12 olur dedi ama açıkçası adama guvenmedim çünkü bu işi yürüten başka bir hukuk firması ve teb.calabikleri kadar çalmaya calisiyorlar komisyonmu aliyolar nedir anlamadım.
    Belkide bir hisseye 27 TL den anlaştılar ne kadar az masraf çıktı sizin dedilerse bizim hakkkimizi yiyebildikleri kadar yerler bilmiyorum böyle bir şey olurmu ?
    SPK ya ve cimere sadece mağdur olunduğu ve 20 yıllık borsa şirketi neden borsa fiyatı alinmiyor diye sorulurdu? Spk şirkete borsa fiyatını alman gerekirdi derse satma hakkı kullananlara aradaki fark ödenir sadece bu ihtimal oda milyonda bir.ben bunun için çok dilekçe yazıyorum.baskada ne olacak .

3.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Denizbank örneğini veren arkadaşlar SPK 'nın onayladığı ortaklıktan çıkarma fiyatı görmüş olduğu en yüksek fiyattan olduğunu göz önünde bulundurun Bence bu kadar bekleyip zarar yazdıktan sonra 45 gün daha bekleyip finali görmek lazım

' 'Yatırım Tavsiyesi Değildir' '
    Kardeşim denizbanki ortaklıktan atmanin olddugu için örnek verdik.fiyati ile konuşan olmadı.tamamda denizbankta kafasına göre vermediki ona bakarsan Denizbank'ın son 1 aylık fiyatı 21.20 idi.izocamin son 1 aylık fiyatı 20.12 .çok bilinçsiz yaziyonuz .olması gereken oluyor.yani Denizbank son 1 aylık fiyatı 5 TL idide şirket yada şpk mi fiyati arttırdı.hayir Denizbank'ın son 1 aylık fiyatı 21.20 idi kanunda 21.20 diyordu o şekilde attı.
    İzocamin son 1 aylık fiyatı 20.12 ama izocam borsa dışı şirketi sayılıyor ve borsa dışı şirketi ortakları değerleme raporundan çıkan fiyatla atıyor.
    Karşılaştırmaniz tamamen yanlış .denizbankta tebliğ son 1 ay diyor ona göre çıktı.denizbankin değerlemesi 4.70 TL cikti
    Ama son 1 aylık 21.20 olduğu için 21.20 oldu
    Siz hala anlamak istemiyorsunuz spk tebliğ ne derse onu uyguluyor .ama işimize gelir ama gelmez.izocamda kanunların boşluğundan yararlanıyor bu kadar basit

4. Benden size tavsiye hissesini satma hakkinds benim gibi veren olsa bile spk ve cimere izocamda yaşanan magduriyeti yazip satma hakkında borsa fiyatını alınması gerektiğini mağdur edildigimizi izocamin 30 yıllık borsa sirkeeti olduğunu neden borsa fiyatları alınıp 5 yıllık ortalama ile satma hakkı taninmadigini adaletsizlik olduğunu yazalım.spk borsa fiyatıni şirkete almaliydin derse satma hakkı kulkananlarin hesabina farklar yatar .başkada ne çare var .hoş SPK ya muhakkak sorulmuştur şirket boş iş yapmaz ama.benim bir dilekcemde izocam borsa sirkeeti olarak mı yoksa borsa dışı şirket olarakmi fiyat acikliyacak diye soruma ileride açıklayacaz demişlerdi.acaba şirketin açıklaması yeterli oldumu

5. %98 ile hakim ortak olursun
    %95 ile ancaaaa büyük ortak olabilirsin

6.  Alıntı Originally Posted by sermin Yazıyı Oku
    %98 ile hakim ortak olursun
    %95 ile ancaaaa büyük ortak olabilirsin
    Kafandan kanun çıkarma kardeşim orada bir teblig koymuş
    Tebliğin içeriği =ortaklıktan çıkarma
    Hakim ortak =yüzde 98 payı olan
    Yazmış deilmi
    Bu hangi tebliğde ortaklıktan çıkarma tebliğinde.

Aklı başında biri bizim sirkketin hani bu Karaduman diyorya yanlış açıklama yapmış diye
    Her tebliğin başında kisaltmalarin tanımı vardır
    Oradaki tebliğ 98 ile oluştuğu için hakim ortağı o şekilde taninmamis
    Peki bizim ilk borsadan çıkmak için uyguladığımız SPK 2.23.1 önemli nitelikteki işlemeler tebligini açın bakalım ne diyor aynen bunu diyor

d) Hakim ortak: Ortaklığın doğrudan veya dolaylı*olarak oy haklarının %95 veya daha fazlasına tek başına ya da birlikte hareket ettiği kişilerle birlikte sahip olan gerçek ya da tüzel kişileri,
    Hakim ortak yüzde 51 tek başına karar alıcı çoğunluğu olan kişidir .
    Allah bilir spk Ve cimere daha önceki yaptığın boş basvurular gibi bunuda yaomisindir.cok komiksin ya
    Bak bu koyduğum ortaklıktan çıkarma deil önemli nitelikteki işlemler tebliği en son yayınlanan en başında girişteki terimlere bak buradaki hakim ortak açıklaması ney yüzde 95 çünkü buradaki işlem 95 ile yapıldığı için yani ortaklıktan atmadan borsadan çıkma
    Sen kendi kendine sayikla Karaduman
    He he he.
    Yav nereyse milleti gaza getirip boş muhabbettten iş yaomaya çalışacak azıcık beyin
    Bak iyi oku tebliğin girişinde ne diyor tanımlar diyor 4.madde tanımlar d sikkindaki hakim ortak için ne demiş
    Aynene bu
    d) Hakim ortak: Ortaklığın doğrudan veya dolaylı*olarak oy haklarının %95 veya daha fazlasına tek başına ya da birlikte hareket ettiği kişilerle birlikte sahip olan gerçek ya da tüzel kişileri,

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0131224-17.htm

7. Karaduman her zamanki gibi boş muhabbet yapiyon herkeste farkında.hakim ortak yüzde 51 paya sahip olan tek başına karar alabilen ortaktır
    Bu tebliğler deki istenen pay oranında göre oralarda istenen yüzdelik rakama göre tanımlanmış tabi aklı olanlar için
    Borsadan cikmada hakim ortak için yüzde 95 demiş
    Ortaklıktan çıkarmada yüzde 98 demiş
    Tebligkerde en başta tanımlar kısmında açık ve net hiçbir kuşkuya mahal vermeyecek şekilde yazıyor
    Aksini idda edenin anlini karislarim

8. http://www.ticaretkanunu.net/ttk-madde-195/
    Hakim ortak budur işte.imtiyazli payın varsa yüzde 5 oy hakkı bile hakim ortak olur hey yavrum sana bu saatten sonra eğitimmi vercez

Sayfa 401/494 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •