Sayfa 465/494 İlkİlk ... 365415455463464465466467475 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANLIĞINA
    İlgi: SPK’nın 10.09.2020 tarihli ve 2020/55 sayılı bülteni.
    İlgi de;
    “1. a) İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin (Şirket) oy haklarının % 98’inden fazlasına sahip hâkim ortağı İzocam Holding A.Ş. tarafından Kurulumuzun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği hükümleri çerçevesinde satma hakkını kullanmayan diğer ortakların ortaklıktan çıkarılması işlemi kapsamında, bu ortaklara ait toplam 242.307,76 TL nominal değerli payların iptal edilerek bunlar yerine İzocam Holding A.Ş.’ne tahsisli olarak yapılacak sermaye artırımı sonucunda ihraç edilecek 242.307,76 TL nominal değerli paylara ilişkin ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebinin, çıkarma hakkı kullanım bedelinin 1 TL nominal değerli pay başına 20,12 TL olarak esas alınması suretiyle olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.
    b) Sermaye artırım işlemlerinin tamamlanmasını takiben Şirket Kurul tarafından resen Sermaye Piyasası Kanunu kapsamından çıkarılacaktır.†denilmiştir.
    Ancak;
    Genel kurul kararına 13. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi 2020/03 Esas sayı ile iptal davası açıldığı da dikkate alınarak;
    2.1.2014 tarih ve 28870 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan II-27.1 ortaklıktan çıkarma ve satma hakları tebliğinin 5.inci maddesinden sonra gelmek üzere 5/A maddesi gereğince kullanım bedelinin adil olmadığına itiraz ettiğimi, yeniden değerlendirme yapılarak adil bir fiyatın tespit edilmesini, tespit edilen yeni fiyatın tarafımdan kabul görmemesi halinde,
    Anayasanın mülkiyet hakkını güvenceye alan 35. maddesi, “Herkes mülkiyet hakkına sahiptir. Bu haklar, ancak kamu yararı amacıyla, kanunla sınırlanabilir. Mülkiyet hakkının kullanılası toplum yararına aykırı olamaz.†Hükmü gereği
    Marbaş Menkul Değerler nezdinde ki ....... Nolu Yatırım hesabımda ve Merkezi Kayıt Kuruluşu ......... Sicil Numarama kayıtlı ......Adet lot ile İzocam ticaret sanayi A. Ş. Ortaklığımın devam ettirilmesini talep ediyorum.
    Gereğini arz ederim.

2. Ben böyle yazdım arkadaşlar düzeltilecek bir şey varsa paylaşım en kısa zamanda notere gideceğim

3. Resmi gazetedeki 5 e sonradan eklenen itiraz linkini paylaşırmıaınız

4. Süper olmuş. Direniş başladı

5.  Alıntı Originally Posted by Valbuena26 Yazıyı Oku
    Resmi gazetedeki 5 e sonradan eklenen itiraz linkini paylaşırmıaınız
    https://www.spk.gov.tr/Sayfa/Dosya/1127

6. Ama II.27.1 eski ve iptal. Yenisi II.27.2 den destek alınacak.

7. Hafta sonu biraz çalışmam lazım ,konu üzerinde

8. Şu an birşey buldum , süper bir dayanak

Sayfa 465/494 İlkİlk ... 365415455463464465466467475 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •