Sayfa 466/494 İlkİlk ... 366416456464465466467468476 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Ama pazartesi günü ekleyeceğim. Forumda ajanlar cirit atıyor , görmesinler

2. İlginç şeyler oluyor. İzocamda bekleyen Bir arkadaşıma bilgilendirme mail atmışlar. İzocam payınızın %2012 oranındaki kar payı
    ...... nolu hesabınıza 1 iş günü sonra yatırıracaktır , diyor. Bana gösterdi şaşırdım. Hisseler hesapta yok. Ama para yatmış. 1 iş günü sonra kar payı ne demekse , pazartesi anlarız

3. Sizlerede mail geldimi. Herkesin hesabına para yattımı ,bir karışıklık var

4. II.27.2 Çıkarma hakkı bulunan pay sahipleri, SPK’nın belirlediği sürede, halka açık ortaklıktan, azınlıkta kalan pay sahiplerinin paylarının iptal edilmesini ve bu payları temsil eden yeni payların çıkarılarak kendilerine satılmasını talep edebilir. Diyor.

Yani hisseleri almak talep edebilir ama vermek zorunda değilim

5. https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20140102-3.htm

5. madde burada ama bu II.27.1 iptal olan. Yani geçerli değil. Yenisi II.27.2 numaralı

6. Bence şunu eklemek daha iyi. II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği madde 5 (6) Satma hakkının kullanımına ilişkin üç aylık hak düşürücü sürenin sona ermesini takiben en geç üç işgünü içinde ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmak isteyen hakim ortak, bu hakkını altıncı maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde belirtilen fiyat üzerinden kullanmak üzere ortaklığa başvurur. Söz konusu başvuruda; hakim ortağın adı soyadı/unvanı, adresi, satım bedeli ile banka teminat mektubuna yer verilmesi veya ortaklıktan çıkarma hakkı için kullanılacak fonun özel bir hesapta bloke edilmesi gerekir.

7. Yani , bu maddeye göre 3 aylık sürenin sonunda en geç üç iş günü içinde başvurmalıydı. Yaklaşık 1 sene oldu. Şimdiye kadar neyi bekledi anlamadım. Aradan zaman geçmesinden dolayı yeniden değerlendirme isteme hakkımız olmalı

8. Ayrıca ortaklıktan çıkarma hakkı hiçbir zaman MÜLKİYET HAKKI nın üstünde olamaz çünkü anayasal bir haktır

Sayfa 466/494 İlkİlk ... 366416456464465466467468476 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •