Sayfa 474/494 İlkİlk ... 374424464472473474475476484 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Kurtuluş , son 10 gün kaldı derken , adil fiyat talebi için mi ? nerden buldun ? kaynak ?

2. Kurtuluş , davaya kanuni dayanaklar koyman lazım. Hangi kanunlara aykırılık var. Benim paylaştıklarıma da bir bak. Seninkilere ekle

3. Tamam tekrar baktım. Sorun yok tarihler dışında. " Sayın Mahkemenizce resen gözetilecek nedenlerle" yeterli gözüküyor

4. Ben fiyata değil , hisselerimize zorla el koymaya itiraz etmeyi düşünüyorum

5. Emir veya işlemlere ilişkin piyasa bozucu eylemler
    MADDE 5 – (1) Tek başına ya da birlikte hareket eden kişiler tarafından borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda gerçekleştirilen, sermaye piyasası araçlarının fiyatları, fiyat değişimleri, işlem hacimleri, işlem miktarları, işlem oranları, emir miktarları, emir oranları, emir iptal miktarları, emir iptal oranları veya emir gerçekleşme oranları gibi sermaye piyasalarının işleyişi veya sermaye piyasası araçlarının fiyatlarının belirlenmesiyle ilgili veriler dikkate alındığında önemli veya etkili kabul edilebilecek nitelikte;
    a) Alım veya satım yapılması, hesap hareketi gerçekleştirilmesi, emir verilmesi, emir iptali veya emir değiştirilmesi,
    b) Farklı fiyat kademelerine emir iletilmesi,
    f) Fiyat yükseltici, fiyat düşürücü veya fiyatı sabit tutmaya yönelik işlemler yapılması,

6. Dava açmak zahmetine , maddi külfete katlanmak istemiyorsam SPK ya işlemin düzeltilmesi için sanal ortamdan dan olsa başvurabilirim. Mesela dava dilekçesi yazar gibi yazıp SPK ya yollama gibi. Cevap vermek zorunda. Sıkıştırmalıyım.
    Kesinlikle Tavsiye değildir

7. Yargı Yoluna Başvurmadan Önce Gidilebilecek Bir İhtiyari Başvuru Türü Olarak: İdari Yargılama Usulü Kanunu 11 Madde Başvurusu

8. Ülkemizde bir idari uyuşmazlık söz konusu olduğunda bu uyuşmazlığın çözülebilmesi noktasında akla ilk olarak yargı yolu gelmektedir. Halbuki yargı yolu haricinde düzenlenen ve yargı yoluna kıyasen daha avantajlı sonuçlar doğurabilen idari başvuru yolları mevcuttur. Bu yollardan biri olan ve İdari Yargılama Usulü Kanununun 11. maddesinde düzenlenen ihtiyari başvuru yolu hem başvurucu hem de İdare lehine sonuçların doğmasına hizmet etmektedir. Bu başvuru sonucunda sorunun çözülebilmesi hem zaman açısından hem de maddi açıdan özellikle başvurucu lehine sonuç doğurmaktadır. İdarenin işlemini kendisine yapılan başvuru doğrultusunda bir kez daha hukukilik ve yerindelik bakımından inceleyerek karar vermesi İdareye olan güvenin pekiştirilmesi noktasında önemli bir işleve sahiptir.

Sayfa 474/494 İlkİlk ... 374424464472473474475476484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •