Sayfa 479/494 İlkİlk ... 379429469477478479480481489 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1.  Alıntı Originally Posted by NETBERK65 Yazıyı Oku
    Sayın Kurtuluş48 Ankara'dan Bölge İdare Mahkemesine bende müracaatta bulunmak istiyorum . Mahkemeye müracaat esnasında sizdeki eklerin tüm çıktıları ile dosya halinde müracaat etmemiz' mi gerekiyor. Teşekkürler
    Ben mahkemeye ortaklıktan çıkarma fiyatının adil olmadığını ve yapılan değerlendirme raporunun gerçeği yansıtmadığını ispatlamak için kendimce birşeyler katmaya çalıştım siz sadece SPK nın ortaklıktan çıkarma fiyatının onayladığı SPK bülteni ve hesap ekstresinde MKK tarafından yatan paranın dekontunu ekleyip başvuruda bulunabilrsiniz önemli olan mahkemeye başvuruda bulunmak ileride herhangi bir hukuki hak kaybına uğramamak için yasal itiraz süreleri bitmeden müracaat etmek

2. Ben olsam şunu da eklerdim II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği madde 5 /6 Satma hakkının kullanımına ilişkin üç aylık hak düşürücü sürenin sona ermesini takiben en geç üç iş günü içinde ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmak isteyen hakim ortak, bu hakkını altıncı maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde belirtilen fiyat üzerinden kullanmak üzere ortaklığa başvurur.

3. ne üç ne beş günü . 9 ay geçmiş

4. bu da var . paylarının karar tarihine en yakın tarihteki gerçek değerlerinin†ödenecek olmasıdır. Ödenecek gerçek değerin hesabı bilirkişilerden rapor alınmasını gerektirir. Yargıtay 11. HD, 11.06.2015 tarih ve 2015/2255 E. 2015/8166 K.

5.  Alıntı Originally Posted by sermin Yazıyı Oku
    Ben olsam şunu da eklerdim II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği madde 5 /6 Satma hakkının kullanımına ilişkin üç aylık hak düşürücü sürenin sona ermesini takiben en geç üç iş günü içinde ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmak isteyen hakim ortak, bu hakkını altıncı maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde belirtilen fiyat üzerinden kullanmak üzere ortaklığa başvurur.
    Bu konu ile ilgili açıklama yapmışlardı bu süreyi kafalarına göre uzatmadılar Kayıtlı Sermaye Tavanına geçmek için SPK uyarması üzerine güya yatırımcıların menfaatine olacağını bahane ederek Genel kurula kadar hisse alımı için SPK 'dan izin aldılar sonra Genel kurul iptal edilince mecburen ikinci genel kurul beklendi süreç bundan dolayı uzadı.

Her gün bir şeyler paylaşıp duruyorsun sen şimdiye kadar ne yaptın bu yazdıklarını sen neden birleştirip mahkemeye başvuruda bulunmuyorsun daha neyi bekliyorsun

6. en geç üç iş günü içinde ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmak isteyen hakim ortak, bu hakkını altıncı maddenin ikinci fıkrası çerçevesinde belirtilen fiyat üzerinden kullanmak üzere ortaklığa başvurur.

Yani, hakim ortak hakkını zamanında kullanmadı. Ortaklığa 3 gün içinde başvurmadı. Kullanılmayan hak zaman aşımına uğradı. Tekrar kullanamaz. Ben , zaman bitmeden başvuracağımı zaten söylemiştim. Haklı olduğumu kanıtlayacak konular bulmadan laf olsun diye başvurmak sonuç getirmez.

7. Haklı olduğumu , mahkeme kendiliğinden belki göremez , kanıtlarımı sunmam lazım

8. Noterden Göndermiş olduğum tebligata bugün cevap geldi:

Öncelikle ilgili işlemler 12/11/2014 tarih ve 29173 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kurulumuzun II-27.2 sayılı Tebliği hükümleri kapsamında sonuçlandırılmış olup; dilekçenizde belirtilen tebliğ söz konusu II-27.2 sayılı Tebliğ ile yürüklükten kaldırılmış bulunmaktadır. Kurulumuzun söz konusu düzenlemeleri Sermaye Piyasası Kanununun 27 2inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.
    10.09.2020 tarih ve 2020/55 sayılı Kurul Bülteni ile de kamuya duyurulduğu üzere, İzocam Holding tarafından kullanılan ortaklıktan çıkarma hakkı kapsamında diğer ortaklara ait toplam 242,307,76 TL nominal değerli payların iptal edilerek bunlar yerine İzocam Holding'e tahsisli olarak yapılacak sermaye artırımı sonucunda ihraç edilecek 242,307,76 TL nominal değerli paylara ilişkin ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebi olumlu karşılanmış olup; çıkarma hakkı kullanım bedeli sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde belirlenmiş ve başvuru mevzuat çerçevesinde sonuçlandırılmıştır.
    Sermaye artırım işlemleri kapsamında iptal edilen paylara ilişkin çıkarma bedeli ödemelerinin, yatırım kuruluşlarının İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. nezdindeki hesaplarına alacak kaydedilmesi söz konusu olup, sahip bulunan paylara ilişkin söz konusu bedeller için hesabınızın bulunduğu yatırım kuruluşuna başvurulması gerekmektedir.
    Bilgi edinilmesini rica ederim.

Gelen cevap bu şekilde ben zaten farklı birşey beklemiyordum SPK 'nın kendi onayladığı ortaklıktan çıkarma fiyatı 20,12 'nin adil fiyat olmadığını söyleyecek hali yok ben ilerde herhangi bir hukuki hak kaybı olmasın diye başvuruda bulunmuştum.

Sayfa 479/494 İlkİlk ... 379429469477478479480481489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •