Sayfa 87/494 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 689 - 696 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. yani ortaklıktan çıkarma yapsa spk denetiminden çıkacak ama bunu yapmayıp 95 ile çıktı diyelim. yine spk denetiminde olacak. borsa dışında 98 i bulur peki hesaplama yine borsadaki gibi olması lazım değil mi? spk dan çıksa türk ticaret kanununa göre olacak. orda değerleme raporuna göre fiyat belirleniyor sanırım.

Tüm ky nin elinde kaç lot var tahminde bulunalım hep beraber ? Bazı arkadaşlar paylaştı zararyle beraber kaç lotu olduğunu
    Benim tahminin 120 - 150 bin civarı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by efyalli Yazıyı Oku
    Sayın garip borsacıya gönderdikleri mailde borsadan çıkacaklar ama spk ya bağlı kalacaklar şeklinde yazmışlar. aslında bu şekilde çıkması bir şirketin amacına ters değil mi? Çünkü şirketlerin en çok da denetlenmek ve şeffaf olmak zorunda olmak gibi nedenlerden borsadan ayrılmak istediklerini söylüyor. Bu şekilde çıktığında yine denetlenmeyecek mi? O zaman türk ticaret kanuna göre mi ortak olacağız?
    Bravo ustadim.iste ky den lotlari toplaymazsa bana gönderilen mail gibi olursa işlerine gelmez onlar zaten şpk denetiminden kacmak için yapıyorlar bunu
    İşte ondan diyorum ya olabildiğince mail atalım SPK bist ve cimere
    Adamlar spk dan onayı aldı ama cin Ali bey anlamıyor iş bistte
    Ama bu sekilde SPK ya bagli çıkarsa otururlar kucaa bir işe yaramaz.
    Belki BIST reddeder belki SPK magduriyetimizi gorur
    Lütfen her kuruma mail atalım
    Çin Ali bey spk nin onayı görmemiş ama ben gördüm
    SPK bülteninde kottan çıkmak amacıyla yapılacak pay alımına onay verdim diyor
    Tebligdede açık ve net pay alımı bittimi. Bistin onayiyla kottan çıkar diyor
    Zaten sirekette malumun ilanini bana yazdı
    Ama burda SPK ya bağlı halka açık diyor
    Bu işlerine gelmez
    Her kuruma yazalım
    Benim menfaatim olduğu için ben kurumlara yazıyorum işime geldiği için
    Menfaati olmayan tabiki yazmasın
    Herkes kendi menfaatine çalışır
    Saygilaar

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacıı Yazıyı Oku
    Sayın Karaduman şirketin bu mailini aciklarmisiniz

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    şu son iki paragrafı anlamadım. sondan ikinci paragrafta borsada işlem görmeyen halka açık şirket olarak kalacak diyor. yine spk ya bağlı olacak. 3yıl sonra türk ticaret kanununa göre işlem görecekler deniyor. 3 yıl sonra otomatik olarak spk ya bağlılığı bitecek mi? Birisi hayrına anlatırsa çok sevinirim.

Alıntı Originally Posted by efyalli Yazıyı Oku
    şu son iki paragrafı anlamadım. sondan ikinci paragrafta borsada işlem görmeyen halka açık şirket olarak kalacak diyor. yine spk ya bağlı olacak. 3yıl sonra türk ticaret kanununa göre işlem görecekler deniyor. 3 yıl sonra otomatik olarak spk ya bağlılığı bitecek mi? Birisi hayrına anlatırsa çok sevinirim.
    Yok üstadım şu anda türk ticaret kanununa tabiyiz 3 yıl içinde satmasanda herhangi bir satutu değişikliği olmayacak aynı şekil ortak kalacaksın diyor
    SPK ya bağlı ikende türk ticaret kanuna bağlıyız değişen bir şey yok.
    SPK var iken şirketler SPK zırhına bürünüyor denetim fazla oluyor .
    SPK var iken bazı konularda dava actimmi SPK şirketleri koruyor SPK olmadimi daha kolay dava aciyon.
    SPK denetiminden çıkması isine geliyor küçük yatiriimci şikayetlerinden denetimden kaçıyor.daha kolay hırsızlık yapıyor çalıyor
    Ben böle biliyorum
    Ancak son paragraf değişen birşey olmadığını anlatıyor sana

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Ben tahminimi yazayım...pay alım teklifi ile yüzde 98 e ulaşılamayacak, muhtemelen borsa sayfası kapanınca 3-5 ay sonrası %98 ve üzeri bir paya ulaşılacak ve diğer küçük ortakları da ortaklıktan, değerleme raporunda bulunan rakam üzerinden çıkaracaklar.
    Ayrıca bu %5 madem bu kadar çok önemli idi neden yıl 2015 -16 da başvurmadı bunlar o zaman %95 yeterli idi yani...%5 i isteyen adam gibi bir pay alım teklifi yapardı.

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

7.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Ben tahminimi yazayım...pay alım teklifi ile yüzde 98 e ulaşılamayacak, muhtemelen borsa sayfası kapanınca 3-5 ay sonrası %98 ve üzeri bir paya ulaşılacak ve diğer küçük ortakları da ortaklıktan, değerleme raporunda bulunan rakam üzerinden çıkaracaklar.
    Ayrıca bu %5 madem bu kadar çok önemli idi neden yıl 2015 -16 da başvurmadı bunlar o zaman %95 yeterli idi yani...%5 i isteyen adam gibi bir pay alım teklifi yapardı.

bence daha önce sayın Karaduman'ın dediği gibi belki satılacak. O zaman öyle bir durum yoktu şimdi oldu. Ama ne gerek var bu kadar işi dolandırmaya. zaten çok ky olduğunu sanmıyorum. Ver 98 i, çıkar hepsini ortaklıktan ne yapacaksan yap.

Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Ben tahminimi yazayım...pay alım teklifi ile yüzde 98 e ulaşılamayacak, muhtemelen borsa sayfası kapanınca 3-5 ay sonrası %98 ve üzeri bir paya ulaşılacak ve diğer küçük ortakları da ortaklıktan, değerleme raporunda bulunan rakam üzerinden çıkaracaklar.

Benim düşüncem de o işte borsa dışında değerleme raporu ile cikiliyorsa PD si bunun kaç TL
    20.10 daha yiksek olduğu için bunlar bu piclige oynuyor bunu ben yazmadım burada milleti korkutuyor diye yazmasinlar diye
    Ama borsa dışında değerleme raporu ile belirlenir diyor fiiyat.yada pay alımı yaptıysa o ikisinden hangisi buyukse .gene 20.12 ye mi bağlar işi
    Bunu ben biliyordum
    Bu şirket nasil hesaplar
    Bu işi tam bir *** komisyoncuya vermişler
    Allahindan bulsunlar
    SPK özellikle
    Yanlız zor bey bilançoda arsa 5 milyon diyor 300 dönüm yerleri var nasiil 5 milyon olur
    Makinalar binalar arsa hepsi 150 milyon diyor
    Bu nasıl bir durum

4 tane fabrika var en az mikyarlar olması gerekmez mi binalar makinalar 300 dönüm arsa borumu.
    Nasıl 150 milyon TL olur duran varliklar

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 87/494 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •