Sayfa 202/494 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    o riske giremedim her halikarda mali almam gerek.bunda intikamim var.inan bazen elimden kaptiracam diye korkmuyir degilim.kac is gunu kaldi simdibugunden haric

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dostum 98 işi yalan oldu.
    3 işgünü 580 bin lot almasi gerekir
    Bu saatten sonra ya patron varsa niyeti serbest alış yapar arkadaşların belirttiği gibi bunu yaparsa niyeti varsa onuda bilmiyoz şanslıyız bu pislikten kurtuluruz
    Yada bir şey yapmaz SPK dan izin çıktı
    Borsa İstanbul pay alım sürecinin tamamlanmasini bekliyor pay alımı bittikten sonra vereceği karar çok sürmez bence
    Devlet saolsun iki tane yabanci şirketin eline kaldık adım atarsa atar atmazsa atmaz kendi tasarrufları
    Son düzenleme : garip_borsacıı; 12-09-2019 saat: 18:18.

2. Bist şikayetme cevap yazmis. Boşuna bana yazmayın diyor

....mevzuat bölümünden erişilebilmekte olup, tebliğin yürütmesi SPK tarafından yapılmaktadır.

Saygılarımızla,

SM-G850FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nadim Yazıyı Oku
    Bist şikayetme cevap yazmis. Boşuna bana yazmayın diyor
    Sn.garip borsaci okursa iyi olur
    Kaç kez yazdık anlatamadik

....mevzuat bölümünden erişilebilmekte olup, tebliğin yürütmesi SPK tarafından yapılmaktadır.

Saygılarımızla,

SM-G850FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn.garip borsaci inşallah okur
    Kaç defa yazdık anlatamadik
    SPK.karar verir diye
    Bu cevap inşallah ikna etmiştir.
    SPK.ninda kararı henüz olmadığına göre
    Süreç devam ediyor.
    Sağlıkla kalin

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.garip borsaci inşallah okur
    Kaç defa yazdık anlatamadik
    SPK.karar verir diye
    Bu cevap inşallah ikna etmiştir.
    SPK.ninda kararı henüz olmadığına göre
    Süreç devam ediyor.
    Sağlıkla kalin
    Sayın cin Ali insAllah dediğiniz dogrudur ben yanilirim
    Bence 100/100 onay alındı başka onay yok
    Bistede SPK ile aynı anda başvuru oldu biste başka bir başvuru yok
    BIST sadece pay alımının bitmesini bekliyor yani süreci takip ediyor
    Pay alımı bittikten sonra BIST kısa sürede işi uzatmaz kararını verecek
    Olur derse 5 işgünü içinde borsadan cikacak
    Sadece 1 istisna vardır bistin işi uzatması için 98 bulunması yada patronun olası bir hisse alışı yapması
    Son yazdığımin olması süreci uzatır bir ihtimaldir.patronun hisse alımı 98 bulması hariç süreçte dediğimden aksi bir durum olursa herkes şahit olsun bu nik ile bir daha yazmiyacam.

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Adam bana burda yapacağını yazmış işte ne diyor iyi okuyun ne yapacakmış buyrun bu yazı bir kaç kişiye daha gitti
    Şirket payları borsa kotundan çıkarilmasi sonrasi diyor
    Demek neymiş şirket paylarını borsa kotundan çıkaracaklar
    Çıkarsa demiyor
    Çıkarilmasi sonrasi diyor
    Yani malumun ilamı diyor

Şirket paylarının borsa kotundan çıkarılması sonrasında Kurulumuzun II-16.1 sayılı Ortaklıkların Kanun Kapsamından Çıkarılması ve Paylarının Borsada İşlem Görmesi Zorunluluğuna İlişkin Esaslar Tebliği’nin 10/6 fıkrası uyarınca işlem yapılana kadar Şirket, payları borsada işlem görmeyen halka açık ortaklık statüsünde Kurulumuz düzenlemelerine tabi olmaya devam edecektir.

Borsa kotundan çıkma talebinde bulunan ortaklıklara, Borsa'ya ve eş zamanlı olarak çağrıda bulunmak amacıyla Kurul'a çağrı başvurusunda bulunulması zorunluluğu getirilmiştir.

Bu amaçla yapılacak çağrı işleminde, hakim ortak dışındaki pay sahiplerinin haklarının korunması ve çağrı fiyatının adil bir şekilde belirlenmesi amacıyla çağrı fiyatına alt sınır getirecek şekilde bir düzenleme yapılmıştır.

Çağrı işleminin tamamlanmasından sonra şirket Borsa kotundan çıkarılacaktır.

Çağrı süresi içinde çağrıya cevap veremeyen ortakların, şirket hisselerinin Borsa kotundan çıkarıldıktan sonra da 3 yıl boyunca bu ortakların hisselerini satmak üzere başvurabilme hakkı verilmiştir.

Borsa kotundan*çıkma

MADDE 8*–*(1) Payların kottan*çıkarılması*amacıyla borsaya başvuruda bulunabilmenin*önkoşulu, pay alım teklifi sonucunda veya birlikte hareket etmek de dâhil olmak*üzere, herhangi bir*şekilde ortaklığın doğrudan veya dolaylı*olarak oy haklarının % 95 veya daha fazlasına tek başına ya da birlikte hareket ettiği kişilerle birlikte sahip olunmasıdır.

(2) Ortaklık genel kurulunca borsa kotundan*çıkmaya ilişkin karar alınması*halinde, genel kurul karar tarihinden itibaren en geç*beş*iş*günü*içerisinde kottan*çıkmak amacıyla ortaklık tarafından borsaya ve bu Tebliğin 11 inci maddesi*çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla hakim ortak tarafından Kurula başvurulur.

(3) Pay alım teklifi işlemlerinin tamamlanmasının ardından, borsa tarafından yapılan başvuru değerlendirilerek payların borsa kotundan*çıkarılmasına ve işlem görmekten sürekli men edilmesine karar verilmesi halinde söz konusu karar, kararın KAP’ta duyurulmasını*izleyen beşinci iş*günü*yürürlüğe girer.

Pay alımı biter bitmez borsa İstanbul en kısa sürede sonuç acikliyacak bu işlemle ilgili her yerde açık ve net belirtiliyor

Sayfa 202/494 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •