Sayfa 331/494 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Belki senin hisseni ucuza alırım diye ugrasiyoz .Patronun adamiyim ben.ama bu süreçte hisse alımı yasak nasil olacaksa.

2.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    100 tl den aşağı zorla alır dedik..
    blöf yapmadık yapmayız..
    13 yıl önceki şartlarda fiyat 70 tl imiş..
    şirket üzerine ne koyduysa bu da fiyata yansımalı..
    ederi böyle hesaplanır..

ha adallice fiyat çıkmadı mı o zaman satılmayı beklerim..
    o zamana kadar tek ben de kalsam 100 den aşşağı mal yok..
    Sonuna kadar katılıyorum koç tan alış fıatı belli birde üstüne ne koyduysa fiyata yansımalı

3. Bakalım değerleme raporu ne çıkaracacaklar ondan sonra itiraz hakkımız var herhalde büyük ihtimalle beyenmiyeceğiz yeniden değerleme isteyebiliriz

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Değerleme firması ile anlaşma yapılmıştır
    Bilginize
    Firmadın adını söylermisiniz Ali bey

5.  Alıntı Originally Posted by garipp_borsscı Yazıyı Oku
    Bu hissede ki çoğu kişi hatta yüzde 90 bilinçsiz yatırımcı.birisi temettü diyor 3/5 ay sonra zorbalar sizi zorla ortaklıktan atacak ne temettüsu bu şirketten bu saatten sonra 1 kuruş temettü alın bende eşşek gibi aniracam .Birisi biraz daha hisse toplamak için degerlemeyi açıklamıyor diyor kardeşim mevzuat bu 1 ay sonra değerleme çıkacak .Satma hakkı sürecinde hisse almak yasak .Neyi topluucak .Degerlemeyi parayla yapıyorlar parayida patron veriyor.Muhasebeciler (cin Ali ) iyi bilir bu islleri.bizim burda muhasebeci ile anlasirken peşin kardeşim zarar gostercez ona göre deniyor .Degerlemede patronun parasıyla çıkacak anlarsınız artık.Evet forumu takip ediyorum .Gerçekten malı mülkü çok şirketin 1 milyar belkide Dedikleri gibi.Ama patron parayı verdiği için bunu 400 milyona düşürebilir kimse karışamaz .Bu arada ben tekfendeyim ve baya bir girdi .
    Madem sen bu konularda çok bilgilisin o zaman bizi aydınlatırsa memnun oluruz ;

1- Satma hakkı için dilekçe ile başvuruda bulunan arkadaşlar değerleme raporu sonucu gelen fiyatı beğenmezse satma hakkından feragat edebilirmi yoksa çıkan fiyata satmak zorundamı

2- Satma hakkı fiyatı belirlendikten sonra 3 ay sonunda hisselerimi satmadım şirket beni ortaklıktan çıkarmak için ne kadar sonra çıkarma hakkını kullanacak ve çıkarma fiyatını belirlerken hangi kriterlere göre belirleyecek

3- Çıkarma hakkını kullandığı zaman ne kadar zaman sonra hisselerimizi alıp parayı hesabımıza yatıracak

4- Temettü olayına gelince şirket geçmiş yıllarda sürekli temettü vermiş ben her ihtimale karşı eğer yıl sonuna kadar satmazsak 2020 yılındaki genel kurulda temettü dağıtım kararı alacak olursa bizde faydalanırız diye fikrimi yazdım buarada patronun paraya ihtiyacı olursa her türlü şartta temettüyü verir buna engel hal yok.
    '' Yatırım Tavsiyesi Değildir ''

6. Satma hakkı kullanım bedeli konusunda hâkim
    ortakla, azınlık ortakları arasında uyuşmazlık çıktığı takdirde, satma hakkında talep edilen bedel kısmen veya tamamen ortaklık hesabına yatırılmamış
    olacağından, pay devirlerinin ortaklık tarafından
    gerçekleştirilmemesi gerekir. Bu durumda azınlık
    ortakları hâkim ortağa aynen ifa davası açabileceği
    gibi, hâkim ortak da, satma hakkı kullanım bedelinin tespitini mahkemeden isteyebilmelidir. Değerleme raporundaki fiyata itirazlar da bu bağlamda dava
    konusu yapılabilir. Satma hakkı kullanım bedeli belirleninceye kadar satma hakkı süreci tamamlanamayacağından, fiyattaki uyuşmazlık halinde, çıkarma hakkının kullanılması da gecikecektir.

arkadaşlar
    1.satma hakkı için süreç 3 aydır ve başladı
    2.değerleme raporu süreç başlamasıyla en geç 1 ay içinde yayınlanmak zorunda
    3.değerleme raporuna itiraz elbet usuluyle 1 ay içinde mümkündür.
    4.3 ay içinde başvurmayanlar için şirket kalan ortaklar için bankaya yatırıyor.
    5.tabi isteyen ortak mahkemeye müracaat edebilir ama bunu yapacak ortak daha öncede belirttiğim gibi zor çıkar bu iş forumda yazmayla olmuyor
    sağlıkla kalın

8. 50 asagısı cıkarsa degerleme mahkeme yolu gözükür

Sayfa 331/494 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •