Sayfa 402/494 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Burda bilmediğini bilmeyen ziriltilik
    Yapanlar maalesf var.
    Ben dedimki degerlemede SPK.revizyon isterse bu fiyatta yüksek çıkarsa bu satma hakkını kullanan ortaklarada yansıtılır.
    Bir bilmez çıktı olurmu öyle şey diye burda yazdı.
    Açın akfen holdingin 6.10.2017 tarihli saat 17.25 de gönderdiği kap açıklamasını.
    Bu açıklamayı ziriltilarda anlar inşallah ortaklıktan çıkarmada tespit edilen fiyatın satma hakkini kullananlarada farkın dikkat FAiziYLE
    Ödenmesi kararı SPK.ca bultende yayınlanıyor.
    Cin Ali yazıyor ukalalalik yapmıyor
    Belgesiyle yaziyor.
    Şimdi burdan ilan ediyorum 30 ocaktan SONRA ortaklıktan çıkarmaya ait
    Fiyat 20.12 den yüksek tespit edilirse benim gibi satma hakkını kullananlarda faydalanır bilmemek ayıp değil ama bilene laf söyleyen ise biraz kendine bakmalıdır.
    Şimdi ben niye 1500 lotun bedelini
    2 ay bekleyim ayrıca çıkarmada ki fiyattan istifade edeceğimi bilerek verdim.
    Satma hakkını başlatan vede ilk parasını alanlardanim bu kadar saf olamam herhalde.
    Daha öncede yazdım egerki İstanbul'da olsa idim hukuki sureci başlatır ve sonunu beklerdim.
    Bunun için avukat bile tutmadan kendim yapardım genel kurulda şerh veren 3 ortaktan biriydim.
    Şimdi burda mahkemeye vermek istemeyenler için beklemenin mantığı varmı ne bilmediğini bilmeyenler.
    Sağlıkla kalin
    Bildiğim kadırı ile dava açmak için İstanbul'da olmanıza gerek yok bulunduğunuz yerde Ticaret Mahkemesi yok ise Asliye Hukuk Mahkemesine dava açabilirsiniz

'Yatırım Tavsiyesi Değildir' '

Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Bildiğim kadırı ile dava açmak için İstanbul'da olmanıza gerek yok bulunduğunuz yerde Ticaret Mahkemesi yok ise Asliye Hukuk Mahkemesine dava açabilirsiniz

'Yatırım Tavsiyesi Değildir' '
    Dava İstanbul'daki asliye ticaret mahkemesine açılmalı ancak önce adliyedeki arabulucuya müracaat etmeli sonra dava aşaması olmalıdır.
    Dava şirketin merkezi İstanbul olduğu için İstanbul'da açılması gerekir.
    Dava dilekçesini bulunduğunuz ilden gönderebilirsiniz ancak bu davayı bulunduğunuz yerde açılmış anlamı taşımaz.
    Benim satma hakkını kullanmayanlar için tavsiyem yapılacak genel kurula katılın ve muhalefet serhini tutanağa işletin.
    Bu dava mevzuunu bilerek yazıyorum
    Zirilti çıkmasın diye ben alyagi mahkemeye verdim önce arabulucu sonra dava dilekçemi
    Ankara'da nöbetçi asliye ticaret mahkemesi aracılığıyla şirketin İzmir'de olması nedeniyle
    İzmir asliye ticaret mahkemesine dava açtım
    Vede devam ediyor davayı kendim takip ediyorum zirilti yapmıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Burda bilmediğini bilmeyen ziriltilik
    Yapanlar maalesf var.
    Ben dedimki degerlemede SPK.revizyon isterse bu fiyatta yüksek çıkarsa bu satma hakkını kullanan ortaklarada yansıtılır.
    Bir bilmez çıktı olurmu öyle şey diye burda yazdı.
    Açın akfen holdingin 6.10.2017 tarihli saat 17.25 de gönderdiği kap açıklamasını.
    Bu açıklamayı ziriltilarda anlar inşallah ortaklıktan çıkarmada tespit edilen fiyatın satma hakkini kullananlarada farkın dikkat FAiziYLE
    Ödenmesi kararı SPK.ca bultende yayınlanıyor.
    Cin Ali yazıyor ukalalalik yapmıyor
    Belgesiyle yaziyor.
    Şimdi burdan ilan ediyorum 30 ocaktan SONRA ortaklıktan çıkarmaya ait
    Fiyat 20.12 den yüksek tespit edilirse benim gibi satma hakkını kullananlarda faydalanır bilmemek ayıp değil ama bilene laf söyleyen ise biraz kendine bakmalıdır.
    Şimdi ben niye 1500 lotun bedelini
    2 ay bekleyim ayrıca çıkarmada ki fiyattan istifade edeceğimi bilerek verdim.
    Satma hakkını başlatan vede ilk parasını alanlardanim bu kadar saf olamam herhalde.
    Daha öncede yazdım egerki İstanbul'da olsa idim hukuki sureci başlatır ve sonunu beklerdim.
    Bunun için avukat bile tutmadan kendim yapardım genel kurulda şerh veren 3 ortaktan biriydim.
    Şimdi burda mahkemeye vermek istemeyenler için beklemenin mantığı varmı ne bilmediğini bilmeyenler.
    Sağlıkla kalin
    Evet doğruya doğru derim sadece muhalefet olsun diye yazmam.akfende çok cüzi bir değerleme raporu düzeltmesi olmuş 9 kurusmu 10 kurusmu.evet bu satma hakkı kulkananlar icinde hak sahipliği olmuş .tebrik ederim vede teşekkür ederim.bende inatçılık yok doğruysa doğru.
    1/. 10.53 TL ne kadar düzeltilir 20.12 yi geçer
    Ben aslında kendimi ifade edemedim.spk olaki demiroren gazetede 7.70 TL falanmiydi ortaklıktan atma hakkı vardı 8 TL kusur dedi ama değerleme artışı falan deil .
    Ben sadece buna şahit olduğum için bunu anlatmak için söyledim.boyle bir artışin satma hakkı kulkananlari etkilemeyeceğini .Demirören gazetede ortaklıktan atma fiyatini biraz arttırdı ama değerleme ile deil neye istinaden olduğunu bilmiyorum.

4. İlginç bir haber buldum

18 Mart 2019 tarihli Banka Genel Kurul Toplantısında, Ahmet Çimenoğlu, Fatma Füsun Akkal Bozok’un yerine ve Virma Sökmen ise Adil Giray Öztoprak’ın yerine Yönetim Kurulu Üyesi seçilmişlerdir.

Riskin Erken Saptanması Komitesi (Committee of Early Detection of Risk) Fatma Füsun Akkal Bozok Evet (Yes) Yönetim kurulu üyesi (Board member)

Yani bu hoca bankadan ayrılıp izocama geliyor.

İzocamın takastaki hisselerinin büyük kısmı yapıkredi deydi diye hatırlıyorum.

5. PAY ALIM TEKLİFİ TEBLİĞİ (II-26.1)
    madde 13
    (3) Fiili pay alım teklifi, bilgi formunun Kurulca onaylanmasından itibaren en çok altı iş günü içinde başlar. Fiili pay alım teklifi süresi 10 iş gününden az 20 iş gününden fazla olamaz. diyor.

Yani pay alımı süresi 17 eylül de bitmiş . O tarihte %98 e ulaşamamıştı. Ben o dönemi kaçırdım. Sonrasında neye göre alımları devam ettirip %98 e ulaştılar

6. Ayrıca garip bir şey daha buldum.

Ayrılma hakkı kullanım fiyatı
    MADDE 10 – (1) Payları borsada işlem gören ortaklıkların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı, işlemin ilk defa kamuya açıklandığı tarihten önceki, açıklanan tarih hariç olmak üzere, otuz gün içinde borsada oluşan düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalamasıdır. Diyor.

7. Ama şirket ilk başta ayrılma hakkı değil zorunlu pay alımı uyguladı.

Zorunlu pay alım teklifi fiyatı

MADDE 15 – (1) Zorunlu pay alım teklifi fiyatı, hedef ortaklık paylarının borsada işlem görmesi durumunda, payların satışına ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarihten önceki altı aylık dönem içinde oluşan günlük ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik ortalaması ile teklifte bulunan veya birlikte hareket ettiği kişilerce pay alım teklifini doğuran pay alımları da dahil olmak üzere tekliften önceki altı ay içinde hedef ortaklığın aynı grup paylarına ödediği en yüksek fiyattan düşük olamaz.

8. Kafam karıştı . Karman çorman bir iş yapılmış . Zorlama iş bu kadar olur , hibrit bir işleme benziyor

Sayfa 402/494 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •