Sayfa 481/494 İlkİlk ... 381431471479480481482483491 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Bugün Ankara 3.İdare Mahkemesinden dava ile ilgili SPK dan savunma istediklerine dair tebligat aldım.

İSTEMİN ÖZETİ: İzocam Ticaret Sanayi A.Ş. 'nde hissesi bulunan davacı tarafından 10.09.2020 tarih ve 2020/55 sayılı Sermaye Piyasası Kurulu Bülteninde anılan şirkete ilişkin '' Diğer Başvuru sonuçları ' başlıklı bölümünün 1/a-b bendinde yer alan kısmının hukuka aykırı olduğu ileri sürülerek yürütmenin durdurulması ile iptali istenilmektedir:

Kararı veren Ankara 3,İdare Mahkemesi'nce dava dosyası incelenerek yürütmenin durdurulması istemi hakkında işin gereği görüşüldü:
    Olayın niteliğine ve davanın durumuna göre yürütmenin durdurulması isteminin, davalı idarenin birinci savunması alındıktan veya yasal savunma verme süresi geçtikten sonra incelenmesine, 2577 sayılı Kanunun 16. maddesinin 5. fıkrası uyarınca dava konusu işleme ilişkin tüm bilgi ve belgeleri içeren işlem dosyasının aslı veya onaylı bir örneğinin idarenin savunması ile birlikte Mahkeme başkanlığına gönderilmesi gerektiğinin davalı idareye duyurulmasına 2577 sayılı Kanunun 27. maddesinin 4.fıkrası uyarınca savunma verme süresinin (30) gün olarak belirlenmesine 30/10/2020 tarihinde oy birliğiyle karar verildi.

Bakalım en geç 1-2 ay içerisinde yürütmeyi durdurma ile ilgi olumlu veya olumsuz bir karar çıkar.

2. izocam

Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Bugün Ankara 3.İdare Mahkemesinden dava ile ilgili SPK dan savunma istediklerine dair tebligat aldım.

İSTEMİN ÖZETİ: İzocam Ticaret Sanayi A.Ş. 'nde hissesi bulunan davacı tarafından 10.09.2020 tarih ve 2020/55 sayılı Sermaye Piyasası Kurulu Bülteninde anılan şirkete ilişkin '' Diğer Başvuru sonuçları ' başlıklı bölümünün 1/a-b bendinde yer alan kısmının hukuka aykırı olduğu ileri sürülerek yürütmenin durdurulması ile iptali istenilmektedir:

Kararı veren Ankara 3,İdare Mahkemesi'nce dava dosyası incelenerek yürütmenin durdurulması istemi hakkında işin gereği görüşüldü:
    Olayın niteliğine ve davanın durumuna göre yürütmenin durdurulması isteminin, davalı idarenin birinci savunması alındıktan veya yasal savunma verme süresi geçtikten sonra incelenmesine, 2577 sayılı Kanunun 16. maddesinin 5. fıkrası uyarınca dava konusu işleme ilişkin tüm bilgi ve belgeleri içeren işlem dosyasının aslı veya onaylı bir örneğinin idarenin savunması ile birlikte Mahkeme başkanlığına gönderilmesi gerektiğinin davalı idareye duyurulmasına 2577 sayılı Kanunun 27. maddesinin 4.fıkrası uyarınca savunma verme süresinin (30) gün olarak belirlenmesine 30/10/2020 tarihinde oy birliğiyle karar verildi.

Bakalım en geç 1-2 ay içerisinde yürütmeyi durdurma ile ilgi olumlu veya olumsuz bir karar çıkar.
    Tebrik ediyorum ben spk ya yazı yazmıştım oradan bir yazı geldi ama mahkemeye gitme imkanım olmadı

3. Hayırlısı olsun. İdarenin savunmasını buraya eklersen seviniriz

4. İnşallah adalet tecelli eder..lehimize inşallah olur

5. Şirket , 2019 yılında "en çok izolasyon malzemesi ihracı yapan firma" kategorisinde ,
    geçen sene olduğu gibi bu sene de birincilik ödülü almış . Bakalım bu sene ne kadar kar açıklayacaklar
    Bu forumda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir , kesinlikle hukuki tavsiye değildir.

6. arkadaşlar uzun süredir foruma girmiyordum çok uğraştırdı bu izocm. ben 21 maliyetli hisselerimi 20 den verip ayrıldım ortaklıktan neredeyse 1 yılı geçti. sizlere haklı davanızda başarılar diliyorum. mrshal gibi olsaydı hepimiz zengin olacaktık.

7. İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket) için Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) tarafından, Sermaye Piyasası Kanun'u kapsamından çıkartılması doğrultusunda, Şirket'in pay senetlerinin kayden izlenmesinin sonlandırılmasına karar verilmiş olup, söz konusu Şirket'in pay senetlerinin kaydi sistemden çıkışı 16/12/2020 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Payları Merkezi Kaydi Sistemde kayden izlenmesi sonlandırılan pay sahiplerine ait bilgiler ilgili Şirket'e Kuruluşumuz tarafından bildirilmiştir. Ortaklar, menkul kıymetlerini almak için ilgili Şirket'e başvurması gerekmektedir.
    Bu forumda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir , kesinlikle hukuki tavsiye değildir.

8. MKK nın duyurusu . Ne anlama geliyorsa anlamadım , bu saatten sonra

Sayfa 481/494 İlkİlk ... 381431471479480481482483491 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •