Special Days Image
Sayfa 86/494 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 681 - 688 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Okuduğunu anlamayana isim olmaz.
    Ben kimseye patronun adamı demem diyorum adam kendini patronun adami
    Diye anlıyor.
    Bende patronun adamı olmam diyorum
    Adam patronun adamı olarak sizden ricam diyor takdir sizin.
    Pskolojin bozukken beni rahatlattin diyenden yeni klinik vakalar oluşmaya başladı.
    Mevzuat konusuna gelince çırak olamayanlar ahkam kesiyor bazıları giderken ben geliyordum.
    Bu forumlarda beni iyi tanıyan çoktur mevzuat konusunda
    Korkaklar hep kaybeder
    Siz anlatında bari ferahliyalim durumu
    Biz bir cirak olarak anlayamamişiz
    İleride olabilecekleri bizde herkes biliyor
    Olmaz diye bir durum yok
    Onun iciin zaten kimse malını vermiyor
    Peki biziim bu tebliğin 8. Maddesinden anlayamadığımız nedir acaba
    Ben ilköğretim mezunuyum belkide anlayamadım
    SPK nin verdigi 20.12 sonrası yani pay alımından sonra BIST kararı beklenecek
    Hepsi hepsi 3 madde zaten ben bunu anladım
    Peki siz ne anlaadiiniz anlatın baride herkes bilsin
    Anlaşılmayan kelime cümleleri ile yazarak ustalık olmaz
    İleride patron bir adım atarsa buda ben dedim demek deildir
    Zaten. Bunu herkes düşünüyor hissesini kaptrimiyor
    Açık acik yazın bizim anlayamadığımız i
    Şu olacak şu olması gerek yoksa kottan çıkamaz diye
    Sayın üstadım

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ben sunu soyleyim bu saatden sonra 50 tl mis 70 tl mis 100 tl.mis hayellerine artik kimse kapilmasin.%98 buldugu an zaten herkezi zorla ortakliktan cikaracaklar.buda maxsumum 27 tlye denk geliyor.her turlu adamlar tezgahi iyi kurmus.ben cok ama cok kot en fazla 6 yatirimcinin dayanabilecegini dusunuyorum.cunku.bur by islem yapanlarin kiredili islem yapanlar oldugunu biliyorum.adam bankadan para cekip nasil olsa 27 den cikicak diye kredi cekip 23.24.25 lerden hisse aldigini tahmin ediyorum.buna fazla dayanamayip en fazla 6 ay icinde patrona saticak.burda satmayin satmicam diyenler satmicanda ne olcak tursusunumu kurcan.bu adam 3 yil icinde %100 .98 ulasir ve seni pasa pasa ortakliktan atar hic bisede diyemezsin.onun icin bos palavralara hic gerek yok.

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.bir şeyi anlmak için tahsil şart değil.
    2.spk.2012 ye onay verdi kotdan çıkmaya değilki.kaçkere yazdık bunu
    3.kodtan çıkmaya spk.karar verir bu kurumun böyle bir onayı varmı henüz yok ben göremediysem özür dilerim.
    4.spk.zaman zaman ne kararlar vermiştir.gerekçesni yazamamıştır onun için ilerde ne karar vereceğini billemeyiz.
    5.eldeki donelere göre herkes önğörüde bulunabilir bazısı yanılır bazısı tutturur.başkasına çamur atmanın gereği yk.kendi adıma başkasının al demesiyle alma sat demesiyle satma aptallığını yapmam yaparsamda sonucuna katlanırm.
    6.bu spk.acaba 2012 kararını onaylarken kttan çıkmaya neden hiç değinmedi bunu sorgularım.
    7.daha önce kipada miğrsa sorduğu soruyu bunlara sordumu sormadımı onu soorgularım.
    8.diyelimki 20 iş gününde yüzde 98 olmadı şirket bundan sonra ne karar alabilir onu sorgularım.
    9.mesala 20 iş günü sonunda gönüllü pay alım teklifi yaparmı onu srgularım.
    10.şirketin 3 yıl neden paylar için parasını bağlasın onu sorgularım
    daha yazarımda kafa ütülemiyelim bunları süzgeçten geçirir süreçte kararımı ona göre veririm.
    tüm ortaklara sağlıklı karar vermelerini dilerim.bin bilsemde bir bilen başımın tacıdır.

4. Sakin sakin süreci izleyelim..şirket ne için cıkmak istiyor... sığ olmasından şikayetli peki bu sığ hisseyi nasıl hareket yaptıracak lar güzel güzel haberler gelmeli... hadi patron zaman daralıyor ekmek yoksa pasta ye

DUA-L22 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sn karaduman ın yazdıklarının altına imza atarım...
    94 ten beri borsadayım..kimse 98 toplamadan çıkmaz...
    20.12 den ne toplarsak toplayalım diyorlar...
    Gerisi yan ceptedir muhtemelen..
    Gerisi yan cepte ise 27 tlden verwcez mecbur..
    Değilse sürecek yukarı mecbur..

İzleyip görelim..

95 ile çıkması kot dışında ortak olmak benim için daha iyi.

Avukatı arayıp isterse kot dışında
    12 dolara veririm
    Yerse...

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

6.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    12 yıl önce 12 dolardan alınan hisselerin % 5 ini almadan çıkıyorum demek kadar akıl dışı bişey olamaz..ve denildiği gibi son 5-6 yıl önce operasyonu başlattılar ve her seferinde baskıyla elde edilen lotlar yancılar tarafından toplatılmış olmalı..
    aynen böyle olmalı ki yıllarca yapılan baskıların bir anlamı olsun..
    mal ellerinde değilse neden 70 tl ye aldığı hisseyi 20 tl den bıraksın..
    yancılar bana bunun izahını yapsınlar yarın hepsini satayım..
    70 tl den aldığı malı 20 tl ye bıraktığı falan yok patronun. 20 tl ye bırakmak zorunda olan ky dir.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Şirketler neden gitmek istiyor?

PEKİ binbir güçlükle halka açılan şirketler neden borsa kotundan çıkmak istiyor. İlk sebep şirket hisselerinin tamamına tekrar hakim olup örneğin bu hisseleri yeniden değerlendirmek gibi bir düşünceleri (örneğin şirketi elden çıkarmak yani satmak) veya hedefleri olanlar olabilir. Ancak daha da önemlisi halka açık şirketlerin önemli yükümlülükleri bulunuyor.

Bunda temel hedef küçük yatırımcıyı korumak. Her attığınız hatta atacağınız adımı kamuoyuna açıklamak durumundasınız. (Örneğin futbol kulüpleri eskiden son ana kadar sakladıkları transferleri şimdi neredeyse daha düşünce aşamasındayken açıklamak durumundalar.) Halka açık olmanın sermaye atırım prosedürleri, özel durum açıklamaları, raporlar, denetimler, kotta kalma bedeli gibi maddi-manevi pek çok külfeti var. Kottan çıkmak tüm bu prosedürlerden de kurtulmak anlamına geliyor. Ama halka açıklığın bilinirlik başta olmak üzere şirketlere katkısının da çok büyük olduğunu belirtmek gerekiyor.

8. Sayın garip borsacıya gönderdikleri mailde borsadan çıkacaklar ama spk ya bağlı kalacaklar şeklinde yazmışlar. aslında bu şekilde çıkması bir şirketin amacına ters değil mi? Çünkü şirketlerin en çok da denetlenmek ve şeffaf olmak zorunda olmak gibi nedenlerden borsadan ayrılmak istediklerini söylüyor. Bu şekilde çıktığında yine denetlenmeyecek mi? O zaman türk ticaret kanuna göre mi ortak olacağız?

Sayfa 86/494 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •