Special Days Image
Sayfa 93/494 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 737 - 744 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. burda bu şekilde yazıyor ama..

Şirketin borsadan çıkarılmasına SPK tarafından karar verilmesi durumunda, hisse sahiplerinin önünde 2 seçim vardır:
    1) Bu hisseler borsada işlem göremeyeceğinden 3 yıl boyunca belirlenen fiyattan ellerindeki hisse senetlerini iade ederek paralarını alabileceklerdir.
    2) Şirket Borsa Kotundan çıkınca, artık SPK denetimi de söz konusu olmayacaktır.
    Fakat isteyen ortağın hisse senedini satmama hakkı vardır. Bu durumda Türk Ticaret Kanunu hükümleri kapsamında şirketteki ortaklık payını (ne kadar küçük olur ise olsun) devam ettirir.

İsteyen ortak kalacak

Prof. Dr. Ünal Tekinalp hocaya sordum: Borsadan çıkmak isteyen bir şirketin ortakları fiyatı beğenmedikleri için veya ortaklıktan çıkmak istemedikleri için şirketin hisse senedini satmazlar ise ne olur?
    Hoca dedi ki, “Hiçbir şirket ortağını zor ile ortaklıktan çıkaramaz. Ortakların isimleri ve hisse senedi miktarları Merkezi Kayıt Bürosu’nda kayıtlı. Bu nedenle ortakların sayısı ve isimleri belli. Ortaklıktan çıkmak istemeyenlerin ortaklıkları, Türk Ticaret Kanunu kapsamında devam eder. Küçük hisse senedi sahibi, halka açık olmayan şirketin ortağı durumunda Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre şirketin kâr dağıtımından yararlanır.â€

Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Sayinn zor oyle bos muhabbet yapiyorlarki anlamiyorum.yok burdan satmam surdan satmam.adqm %98 buldugu an en yuksek 27 Tl den ortakliktan ayiracak.ozaman ne yapicak ben cok merak ediyorum.

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sayın suat ne 27 si 25 den seve seve çoğu verir şu anki fiyata göre yüzde 25 eder, yüksek maliyetliler dahil değil tabi ytd...

3. Başkasının malını Fazla merak etme isteyen satar isteyen turşusunu kurar..

4.  Alıntı Originally Posted by pozitif Yazıyı Oku
    sayın suat ne 27 si 25 den seve seve çoğu verir şu anki fiyata göre yüzde 25 eder, yüksek maliyetliler dahil değil tabi ytd...
    sen kaçtan vermeyi planlıyorsun sayın pozitif

5. Dostum bunlar alıcı.satıcı değil.
     Alıntı Originally Posted by efyalli Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by efyalli Yazıyı Oku
    23 küsurlar maliyetime gelsin hiç beklemem, bi daha da böle özellikle forumda komplo teorileri üreten uçuk kaçık fiyat verilen hisselerden uzak dururum

7. bak bak bak algıya bak..yedik bizde

8. Bu 20 gün içinde ya da dışında % 98 kesin iken ne 23 ü ne 25 i..

Sayfa 93/494 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •