Sayfa 337/494 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437 ... SonSon
Arama sonucu : 3946 madde; 2,689 - 2,696 arası.

Konu: IZOCM - İzocam

1. Turk demirdöküm kottan cıkmadan değerleme yapan firma. Malum 3.77 cıkarmıstı. Ama 5 yıllık ort.sı olan yaklaşık 9 liradan satma hakkı vermişti. Bizde böyle bir durum yok. İnşallah hakedilen bi fiyat cıkarırlar

2.  Alıntı Originally Posted by Tunahan7 Yazıyı Oku
    Turk demirdöküm kottan cıkmadan değerleme yapan firma. Malum 3.77 cıkarmıstı. Ama 5 yıllık ort.sı olan yaklaşık 9 liradan satma hakkı vermişti. Bizde böyle bir durum yok. İnşallah hakedilen bi fiyat cıkarırlar
    Demirdöküm un defter değeri 85 kurusken 3.77 çıktı.son bilançoda ozkaynaklari hisse sayısına böl kaç çıkıyor .değerleme sonucu kaç çıkmış.en az 5 katı.mutlu akü oda 4/5 katı.ornek bakcaksaniz bu şekilde bakın.degerleme sonucunun 20.12 den çok yukarı çıkması malumun ilanı olur .izocamda defter değeri 7 TL en az 28 TL falan çıkabilir .degerleme şirketine yazmakla bir şey çıkmaz .önemli olan bu işi yurutenlerin niyetleri.bilgi belgeleri değerleme şirketine onlar verecek.olumlu verirlerse bu şirket bu kadar gayrimenkul mal varlığı ile 1.5 milyar TL bile çıkar .ama olumsuz verirlerse 500 milyonda çıkar bu ikiside kanunidir.malesef buna mahkemeler bile bir şey yapamaz belkide.
    Çin Ali bey ben sizle kesinlikle diyolaga girmem.burada SPK onayı alındı kalibimi başarım bırakın bistten onaya bile gerek yok çünkü orayada başvuru oldu .dediğimde dalga geçtiniz ben SPK onayı goremedim diye.acaba birinin hakkina girermiyim acaba benmi yanlisim diye 5 yıllık nikimi 10 yıldızlı nikimi sırfki o son süreçte yazmamak için iptal ettirdim.95 ile çıkar dedik yok dediniz .hala bana yazabiliyorsunuz diyecek bir şey yok helal olsun size .Ben satarım alırım sırf bu gün denizbanktan buradaki zararimi çıkardım .Allah'a şükür sağlığım yerinde .Yok panik yapmışım falan filan ben sadece kendime kızdım ne panik yapacam.ben izocamda xxx bin TL karı gormus ve hissede binlerce lot alıcı varken satmadigim için kendime kızdım neye panik yapacam.cok hissede sermayemizin yarısını kaptridik .cin Ali bey size saygım var lütfen benle alakaki bir şey yazmayın size saygı gosterdikce taa en baştan yanlış şeylerle cevap vermenize rağmen ve bunu bilmeme rağmen cevap yazmiyordum.Burada olacaklar belli.sonuc belli buni kimse değiştiremez bizde çocuk deiliz .Yok ona faydası olacak buna faydası olacak .Bir insan kendi menfaati olmazsa hiç bir şey yapmaz.
    Son düzenleme : batık_borsacı; 05-11-2019 saat: 22:41.

3. Bu firma 2017 kadar düzenli temettü verirken 2017 itibariyle temettü olayını bitirdi. Buna vurgu yapılabilir.

4. Demirdöküm son bilancosunda Özkaynak /hisse sayısı mutlu akü son bilançolar Özkaynak / hisse sayısı petrol ofisi Özkaynak /hisse sayısı ve aklınıza gelenler bunlar bu fiyata göre değerleme sonucu defter değerinin kaç katı çıkmış bunları inceleyebilirsiniz.ben 1 ay önce demirdokume bakmıştım defter değeri 85 kuruş falan iken 3.77 çıkmış mutlu akude 3/4 katı falandı petrol ofisini hatırlamıyorum şimdi tekrar bakamicak Eczacıbaşı Yapı gereçleri değerlemesi bilanço ederinin 5 katı falandı yanlış deilsem.izocamin şu an defter değeri 7 TL .izocamin malları çok fazla değerli şu anki çağrı fiyatını katlamasi gerekir diye düşünüyorum
    En önemlisi pazar lideri ve en en en önemlisi 2020 Ocak ayında çıkacak enerji verimliliği yasası.sadece bu gelecekten beklentiler bile hisse ederini çok etkiler.ancak tabiki bu birazda değerleme kuruluşuna verilecek bilgi ve belgelerle alakalı.niyet önemli yani.satma hakkı gonulludur değerleme sonrası hemen çağrı olacak itirazlar değerlendirilmez .ortaklıktan çıkarma zorunludur burada degerlemeye itiraz spk ya yapılabilir.burada SPK degerlendirir.1 ay sonra degerlemenin sadece sonuç kısmı açıklanıp 3 gün içinde başvurular alincak .ortaklıktan çıkarma SPK ya başvurulacak değerlendirilecek .Boş muhabbet yapmayın
    Son düzenleme : batık_borsacı; 05-11-2019 saat: 22:37.

5. Boyner pazarlama satma hakkını bitirdi.spk ya ortaklıktan çıkarma için başvurdu 2/3 hafta oldu sonuç bekliyor .Denizbank bu gün başvurdu ortaklıktan çıkarmaya .20.90 dan yüklü girdim denizbanka ama 22 TL ye satamadim çünkü burut takas var.denizbankin başvuru sonucuda 1 ay sürer.anlatmak istediğim satma hakkında bir şey çıkacağını sanmam.ama ortaklıktan çıkarma durumunda SPK itirazlarinizi değerlendirir.hoş surda iki kelime yazacak kimse çıkacağını sanmam.herkes kendine koşturur zamanında spk ya cimere 150 tane dilekçe yaazdik 1 tane yazan çıkmamıştır .burada 4000 yatırımcıdan 150 tanesi bastirsaydi bu durumlar olusmazdi .

6. Sizlere bir soru...cevabını bulamadım. Borsada iken 98 e ulaşılsa idi çıkarma fiyatı 98 oranına ulaşılıp ortaklıktan çıkarma hakkının kullanılacağı kamuya açıklandığı tarihten önceki son 30 gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması, yani 20.12 civarı ortaklıktan çıkarma fiyatı olacaktı. Fakat izocam dışarıda 98 ulaştı bu durumda çıkarma fiyatı nasıl belirlenir..

7.  Alıntı Originally Posted by Tunahan7 Yazıyı Oku
    Sizlere bir soru...cevabını bulamadım. Borsada iken 98 e ulaşılsa idi çıkarma fiyatı 98 oranına ulaşılıp ortaklıktan çıkarma hakkının kullanılacağı kamuya açıklandığı tarihten önceki son 30 gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması, yani 20.12 civarı ortaklıktan çıkarma fiyatı olacaktı. Fakat izocam dışarıda 98 ulaştı bu durumda çıkarma fiyatı nasıl belirlenir..
    Tunahan tekrar inceledim borsa dışında ortaklıktan atma için tehlikeli bir durum sezdim sanki sadece değerlemede çıkan fiyat diyor .ortaklıktan atmada 20.12 garantisi yok gibi.yani 15 TL çıkarsa mokoko gibi tebliğ var aç iyice oku bizim lafimiza bakma

b) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıklar için, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel

dikkate*alınır.

Ytd deildir
    Son düzenleme : batık_borsacı; 06-11-2019 saat: 03:10.

8. Bu forumda cok vakit harcadım.hepinizden özür .artık kafanızı yormam .benim yorumlarimla yatırım yapan enayidir.olasi degerlemede 20.12 den düşük çıkacak bir fiyatta ortaklıktan çıkarmaya dikkat edin .tebliği iyi okuyun.zira ortaklıktan atma borsa dışında sadece degerlemede çıkan fiyat gibi yorumladım ben .

Ytd deildir.
    Son düzenleme : batık_borsacı; 06-11-2019 saat: 03:08.

Sayfa 337/494 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •