Sayfa 147/152 İlkİlk ... 4797137145146147148149 ... SonSon
Arama sonucu : 1216 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. [QUOTE=Maximum;3878155]Bilanço yorumu ;

Yeterince hisse toplanmadığından 3 ay daha süre verildi. Bu süreye kadar haber falan yok size. Bekleyin durun. Eğer 3 ay içinde hisse satışına başlarsanız o zaman bilgi akışı başlar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Not: şirketin bir yatırımcısı olarak, bilançodaki hiçbir rakama inanmıyorum. O yüzden rakamlara göre bilanço yorumuna gerek görmüyorum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/Q Üç ay içerisinde değil bir yıl içerisinde de hisse satışı olmaz. Olsa bile çok az olur. Dahası hisselerin büyük çoğunluğu zaten beyefendilerdedir. Küçük bir bölüm için boşa beklerler. Bu süreçte ellerindekinden de kayıplar yaşarlar. Gelelim sorulara: Sayın Maximum, kim kime süre verdi? Bilançoya niçin inanmıyorsunuz? Bizi aldattıklarını, durumun daha mı kötü olduğunu düşünüyorsunuz?

2.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Bilanço yorumu ;

Yeterince hisse toplanmadığından 3 ay daha süre verildi. Bu süreye kadar haber falan yok size. Bekleyin durun. Eğer 3 ay içinde hisse satışına başlarsanız o zaman bilgi akışı başlar.

Not: şirketin bir yatırımcısı olarak, bilançodaki hiçbir rakama inanmıyorum. O yüzden rakamlara göre bilanço yorumuna gerek görmüyorum.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sn.maximum .... sayfada hisse aldığını yazan kişiler küçük yatırımcı olsaydı. hisse çoktan 3 liralardaki boşluğu kapatma haraketi yapardı.....şayet o boşluk kapanmadan yukarı haraket başlarsa 3-5-15 yıl sonraki kriz ortamı öncesi fiyat 178 milyon dolarlarıda gösterse gelip kapatacaktır... o zaman yatırım yapanın vay haline.....

3.  Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Bilanço yorumu ;

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Fiyatları buralarda tutup da hisse toplayacaklarını düşünüyorlarsa üç ay değil onüç ay daha beklerler. Hisse fiyatını ikiye katlamadıktan sonra o iş biraz zor. Bana bu süreçte onlar değil biz hisse toplarız gibi geliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by 33KARA33 Yazıyı Oku
    sn.maximum .... sayfada hisse aldığını yazan kişiler küçük yatırımcı olsaydı. hisse çoktan 3 liralardaki boşluğu kapatma haraketi yapardı.....şayet o boşluk kapanmadan yukarı haraket başlarsa 3-5-15 yıl sonraki kriz ortamı öncesi fiyat 178 milyon dolarlarıda gösterse gelip kapatacaktır... o zaman yatırım yapanın vay haline.....
    Hisse 9 dan başlayan düşüşünde bir seneden fazla 3 ile 4 bandındaki kaldı zaten burnunda bir önemi yokta

Basmane çukuru haberi ile tekrardan bir ivme yakaladı yani tapu kayıtları eski haline geldi

Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinin iptal edildiği, ihale ile, devredilen taşınmaz tapu kayıtlarının eski hale getirildiği, yapılan protokolün ilgili maddesi gereğince, yazının tebliği tarihinden itibaren 3 ay içinde ödeme planı sunulması gerektiği bildirilmiştir.
    TMSF ile Güçbirliği Holding A.Ş. arasındaki protokole yönelik olarak 3 aylık süre dolmuş olmasına rağmen ihaleye konu taşınmazın TMSF tarafından Güç Yapı İnşaat Turizm Mühendislik Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A.Ş ’ye tesliminin halen gerçekleşmemiş olması nedeniyle TMSF’ye ödeme planı verilememiştir
    Devamında aynen şöyle yazılı faaliyet raporunda

Belediye ile birlikte yapılacak görüşmeler sonrasında oluşacak çözümlerin TMSF ile de paylaşılması karar altına alınmış olmakla,

bu müzakerelerin yapılma süreci aşamalarının TMSF tarafından verilen süre içerisinde tamamlanamayacağı öngörüldüğünden;

“TMSF tarafından belirtilen söz konusu sürenin bu müzakerelerin sonucuna göre yeniden belirlenmesi hususlarında müracaat edilmiştir.”

“Yatırımcı görüşmeleri sürdürülmekte sağlanacak mutabakat akabinde yeni bir protokol aşamasına gelinecektir.”

Oyun büyük kara herkes akıllı olsun milletin aklını kurcalama bir şeyden anlıyormuşun gibi

178. Milyon doları nerden buldun bu akılla
    Son düzenleme : Melasis61; 09-11-2019 saat: 22:30.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    yaşamak mı?
    Gönderi
    5,834
    Bu forumda yazan a dan z ye her arkadaş, a dan z ye de her olanın bitenin ve de olacak olanların farkında. Kimse boş değil. Beklemekten başka yapacak başka bir şey yok,başka bir şey de elden gelmez .Selametle...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

6.  Alıntı Originally Posted by Melasis61 Yazıyı Oku
    Hisse 9 dan başlayan düşüşünde bir seneden fazla 3 ile 4 bandındaki kaldı zaten burnunda bir önemi yokta

Basmane çukuru haberi ile tekrardan bir ivme yakaladı yani tapu kayıtları eski haline geldi

Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinin iptal edildiği, ihale ile, devredilen taşınmaz tapu kayıtlarının eski hale getirildiği, yapılan protokolün ilgili maddesi gereğince, yazının tebliği tarihinden itibaren 3 ay içinde ödeme planı sunulması gerektiği bildirilmiştir.
    TMSF ile Güçbirliği Holding A.Ş. arasındaki protokole yönelik olarak 3 aylık süre dolmuş olmasına rağmen ihaleye konu taşınmazın TMSF tarafından Güç Yapı İnşaat Turizm Mühendislik Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A.Ş â€™ye tesliminin halen gerçekleşmemiş olması nedeniyle TMSF’ye ödeme planı verilememiştir
    Devamında aynen şöyle yazılı faaliyet raporunda

Belediye ile birlikte yapılacak görüşmeler sonrasında oluşacak çözümlerin TMSF ile de paylaşılması karar altına alınmış olmakla,

bu müzakerelerin yapılma süreci aşamalarının TMSF tarafından verilen süre içerisinde tamamlanamayacağı öngörüldüğünden;

“TMSF tarafından belirtilen söz konusu sürenin bu müzakerelerin sonucuna göre yeniden belirlenmesi hususlarında müracaat edilmiştir.”

“Yatırımcı görüşmeleri sürdürülmekte sağlanacak mutabakat akabinde yeni bir protokol aşamasına gelinecektir.”

Oyun büyük kara herkes akıllı olsun milletin aklını kurcalama bir şeyden anlıyormuşun gibi

178. Milyon doları nerden buldun bu akılla
    sn.melasis fek konusu var birde..... neye karşılık fek yapılıp ipotekler kaldırıldı..... fabrika binası kimin... gaziemir kimin.... almanyadaki arsa neden ipotekli.... vakıftaki borç neyin nesi..... 2023 te dolacak olan 2. istanbul yaklaşımını açar mısınız.... bu karmaşık borç ve ayrı ayrı kullanılan krediler ile son çıkartılan kredi yapılandırma ve ana para dan dahi silinebilir denen yasa nın uygulana bilirliği hakkında görüşleriniz..... haaaa 178 milyon dolar sebepler oluşmadan önceki grubun piyasa değeri olabilir 25 yıl önceki.....

7.  Alıntı Originally Posted by 33KARA33 Yazıyı Oku
    sn.melasis fek konusu var birde..... neye karşılık fek yapılıp ipotekler kaldırıldı..... fabrika binası kimin... gaziemir kimin.... almanyadaki arsa neden ipotekli.... vakıftaki borç neyin nesi..... 2023 te dolacak olan 2. istanbul yaklaşımını açar mısınız.... bu karmaşık borç ve ayrı ayrı kullanılan krediler ile son çıkartılan kredi yapılandırma ve ana para dan dahi silinebilir denen yasa nın uygulana bilirliği hakkında görüşleriniz..... haaaa 178 milyon dolar sebepler oluşmadan önceki grubun piyasa değeri olabilir 25 yıl önceki.....

Ege Yıldız, Egeplast ve Ege Sökteks’in tüm riskleri ile ilgili sorumluluklarının kaldırılması ve söz konusu borçlar kapsamında borçlular hakkında uygulanan tüm hacizlerin/ihtiyati hacizlerin ve bu borçlar kapsamındaki tüm ipoteklerin TMSF tarafından 30 gün içinde fek edilmesi hususunda mutabık kalmışlardır.
    Bugün itibariyle haciz ve ipotekler kaldırılmış, fek işlemleri tamamlanmıştır.fek tapudan tamamen kaldırılması anlamında kullanılıyor neye karşı olduğunu açıklamıyor bu ticari sır burada TMSF borçları silmiş olabilir bizim için önemli olan egeyıldız Egeplast ve egesökteks tapularının temiz olması Almanya’daki arsada hiç sorun yok Romanya’daki arsa ile ilgilide hiç bir sorun yok kaldık bunların üzerinde hiç bir zaman rehin olmadı sen nereden çıkarıyorsun akılları karıştırma bilmediğin bir şey varsa öğrenmeden yazma

Ayrıca fek anlaşmaları TMSF ile egplast arasında yapıldı borçlar protokolde bir yere bağlandı ve burada şirketin gereksiz yere madur eldiğini TMSF yetkilileri kabul etti protokol şartlarına göre karşı taraf inşaata başlayamayınca ihaleden çekildi ve TMSF ile Kemal zorlu arasında yapılan protokol devreye girdi Tapu kayıtlarıda basmanedeki arsa eplasın üzerine verdi tertemiz bir şekilde bu işler çocuk oyuncağı değil....

8. Anlaşılan bu çukur daha çok su kaldırır. Biz meselenin ağustosta netleşeceğini beklerken daha uzun bir süre bekletecek. Tmsf yeni bir süre verecek. En az üç ay. Süreç yeniden başlayacak. Bakalım vakıf işi ne olacak. Onu ne kadar bekletecekler. Bilançoda bir şeyler döndüğü görülüyor ama Maximus'un dediği gibi hisse toplamak için bu gelişmeleri ticari sır diye ne kadar saklayacaklar? Bu arada şunu merak ediyorum. Kemal Bey'in dürüst bir işadamı olduğunu söyleyenler var. Ben de öyle olduğunu düşünüyorum. Peki gerçekleşen olumlu gelişmeleri hisse toplayamama gerekçesiyle açıklamamak dürüstlüğün neresine sığar. Bilgi saklamak, ayak oyunları yapmak bu kitabın neresinde yazar. Bunu sadece Maximus'un iddiasına bakarak soruyorum. Yoksa Kemal Bey'in bu tür bir yola tevessül edeceğine ihtimal vermiyorum. Ha böyle bir durum var ise de kimse Kemal Bey'i savunmasın. Diğer patronlardan hiç bir farkı yok demektir.

Sayfa 147/152 İlkİlk ... 4797137145146147148149 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •