Sayfa 16/72 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon
Arama sonucu : 570 madde; 121 - 128 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by salcay82 Yazıyı Oku
    Banka emeklisiyim. Uzun yıllar Mali Tahlil Uzmanı olarak görev yaptım. Şu yatırım yaptığımız şirketlerin mali tablolarını analiz ederek raporlar hazırladık. Bursa Bölgesinde çalıştığım için ortak tanıdıklar var mıdır bilemiyorum.
    Eplas konusuna gelince, klasik hisse senedi yatırımcısı gibi hisseye veya kişilere gaz vermek veya kösteklemek kariyerime ve kendime yakışacak tarzlar değil. Uzun yıllar borsadan uzak kalmıştım. 31.12.2018 mali tabloları açıklandığında karlılığı ve f/k oranına bakarak acele alım yaptım. Daha sonra detay araştırmalarımda firmanın faaliyet durumu ve mali tablolarla ilgili gerçekleri görünce hisseden çıktım. Neden yazıyorsunuz diye sorarsanız; uçuruma doğru giden kişiye ileride uçurum olduğunu söylemek insanlık açısından suç ise evet ben bu suçu işliyorum. Özetle konu hakkında yeterli veya doğru bilgilere sahip olmayanlarla bilgi paylaşımı denilebilir. Kişilerin bir mecrada debelenip durması beni bir insan olarak üzüyor o nedenle bildiğim, gördüğüm ve tespit ettiğim konuları paylaştım sadece. Yazdıklarım doğru veya gerçek değilse her türlü eleştiriyi kabul edebilirim. Fakat, yazdıklarım değil de neden yazdığım eleştirilirse herkesin bundan kendine bir pay çıkarması gerekir. Mantıklı olan, bilgilendirmeler doğru ise teşekkür etmektir. Aksi takdirde insanın aklına zararlı düşünceler gelmeye başlıyor. Ben olsam teşekkür ederdim.
    Siz de donanımlı ve gerçekçi birine benziyorsunuz, yazılarınızdan takip ediyorum. Ortak noktalarımızın çok olacağı kanaatindeyim. Saygılar,
    Ben alım yaptığım zaman şirketin öz sermayesi eksideydi yani riskli bir yatırımdı.Ama şirketin faaliyet konusu,sektörü ve mevcut gayrı menkulleri bu riski şahsım adına almama yetecek donelerdi.Şu anda sermaye artıda ve iyi yada kötü bir kar var.Finansman giderlerinin yüksek olması karı azaltıyor.Sorun çok elbet ama çözülemeyecek sorunlar değil şu anda şirketin yönetim anlayışı zayıf ve hantal,tipik bir türk patron şirketi.Ama dünya değişiyor elbet EPLAS da birilerinin dikkatini mutlaka çekecek en büyük sıkıntımız daha öncede defalarca yazdığım gibi göz altı pazarında olmamız.Acil olarak ulusal pazara geçmemiz gerekiyor.YTD...

2. Siz daha ttk maddelerini yorumlayıp okumayı becerememişsiniz bakın ne diyo ttk 403 kanunun 3 nolu maddesi 3-Çekinceleri varsa denetçi, olumlu görüş yazısını sınırlandırabilir veya olumsuz görüş verebilir. Sınırlandırılmış olumlu görüş, finansal tabloların şirketin yetkili kurullarınca düzeltilebilecek aykırılıklar içerdiği ve bu aykırılıkların tablolarda açıklanmış sonuca etkilerinin kapsamlı ve büyük olmadığı durumlarda verilir. Sınırlamanın konusu, kapsamı ve düzeltmenin nasıl yapılabileceği sınırlandırılmış olumlu görüş yazısında açıkça gösterilir. zaten diğer bilonçoda denetçinin raporunda şöyle bir ibare var vakıf ile olan münasebetten dolayı görüş bildirmemiz uygun olmaz, vakıf ile anlaşma olur ise çok çok farklı bir durum oluşacağından o zaman görüş belirtiriz. Yani diyeceğim şu denetçi mali yapı ile ilgili şirketin çalışması ile ilgili hiç bir olumsuz bir şey demiyor, uzunl lafın kısası sen ve senin gibiler bu tip yazılarla veya aklınca kurnazlıkla hisse alıp satacaksanız hadi canım başka kapıya burda bekleyen herkesin sabrı taşmış durumda cızırtı, parazit, arıza çekecek dönemlerimiz bitti herkes işine gücüne baksın, efendi gibi burdaysanız hoşgeldiniz, her türlü ikram yaparız ama öteki türlü alayına kadar cevabımız gelir, her zaman savunduğum bir şey vardır eğer hissede isen sevabı da günahıda sana aittir çekersin sineye, eğer hissen yok ise kusura bakma Anamur’a kadar yolun var

Alıntı Originally Posted by salcay82 Yazıyı Oku
    Banka emeklisiyim. Uzun yıllar Mali Tahlil Uzmanı olarak görev yaptım. Şu yatırım yaptığımız şirketlerin mali tablolarını analiz ederek raporlar hazırladık. Bursa Bölgesinde çalıştığım için ortak tanıdıklar var mıdır bilemiyorum.
    Eplas konusuna gelince, klasik hisse senedi yatırımcısı gibi hisseye veya kişilere gaz vermek veya kösteklemek kariyerime ve kendime yakışacak tarzlar değil. Uzun yıllar borsadan uzak kalmıştım. 31.12.2018 mali tabloları açıklandığında karlılığı ve f/k oranına bakarak acele alım yaptım. Daha sonra detay araştırmalarımda firmanın faaliyet durumu ve mali tablolarla ilgili gerçekleri görünce hisseden çıktım. Neden yazıyorsunuz diye sorarsanız; uçuruma doğru giden kişiye ileride uçurum olduğunu söylemek insanlık açısından suç ise evet ben bu suçu işliyorum. Özetle konu hakkında yeterli veya doğru bilgilere sahip olmayanlarla bilgi paylaşımı denilebilir. Kişilerin bir mecrada debelenip durması beni bir insan olarak üzüyor o nedenle bildiğim, gördüğüm ve tespit ettiğim konuları paylaştım sadece. Yazdıklarım doğru veya gerçek değilse her türlü eleştiriyi kabul edebilirim. Fakat, yazdıklarım değil de neden yazdığım eleştirilirse herkesin bundan kendine bir pay çıkarması gerekir. Mantıklı olan, bilgilendirmeler doğru ise teşekkür etmektir. Aksi takdirde insanın aklına zararlı düşünceler gelmeye başlıyor. Ben olsam teşekkür ederdim.
    Siz de donanımlı ve gerçekçi birine benziyorsunuz, yazılarınızdan takip ediyorum. Ortak noktalarımızın çok olacağı kanaatindeyim. Saygılar,

he heeee
    deyip geçiverin selocanı
    sattın kurtuldun yorum yapmana gerek kalmadı.
    eleştirme hakkını, elinde hisse olduğunda yapsaydın inandırıcılığın olurdu.

4. Göz altı pazarında olmamızın tek avantajı böyle dalgalı piyasa zamanlarında sakin bir liman olarak kalmamız hacimsizlikten dolayı,endekste 90.750 civarlarına kadar bir düzeltme bekliyorum umarım kimse mecbur kalmadıkça malını satmaya kalkmaz bizde düşüşe eşlik etmeyiz.Herkese hayırlı bir hafta ve bol kazançlar hayırlı işler dilerim.YTD...

5.  Alıntı Originally Posted by hekimoglu35 Yazıyı Oku
    Pazartesi giydim fesi.. Guzel seyler olacak.. ��
    yeni masalcımız sizsiniz galiba. sizin masalın süresi ne kadar acaba.

SÜRECİ VE KEMAL ABİDEN GELEN BİLDİRİMLERİ BİR HATIRLATMAK İSTEDİM.
    SÜREÇ KAP SÜRECİ 23.10.2018 TARİHİNDE BAŞLAYIP OLUP 16.08.2019 TARİHİNDE SONA ERMİŞTİR.
    SÜREÇ BİTTİ KEMAL ABİ BUNCA BİLDİRİM GÖNDERDİN PEKİ SONUÇ ŞU AN NEDİR.
    YATIRIMCIN SENDEN VE ŞİRKETTEN HABER BEKLEMEKTEDİR.
    SAYGILARIMLA TÜM YATIRIMCILAR ADINA.

EGEPLAST EGE PLASTİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
    Özel Durum Açıklaması (Genel)
    Gönderim Tarihi:23.10.2018 14:12:02
    Özet Bilgi
    Ege dünya ticaret merkezi ihalesi hakkında süreç bilgisi
    Tmsf, mazhar zorlu holding a.ş. İştiraki olan güçbirliği holding a.ş'ye gönderdiği 16.10.2018 tarih ve 94075621-030-e.20144 sayılı yazısı ile; ege dünya ticaret merkezi ticari ve iktisadi bütünlüğü'nü yapılan ihale ile satın alan livamine yapı san. Ve tic. A.ş. (eski ünvanı livamine madencilik enerji san. Ve tic. Aş)'nin ihale sözleşmesi gereği 24.09.2018 tarihine kadar almak zorunda olduğu inşaat ruhsatını alamadığını bildirmiştir.
    Tmsf, bildiriminde; 3 ay içerisinde yeni bir teklifin ortaya konulmasını istemektedir. Bundan sonraki süreç ve prosedür, ilgili şirketler tarafından tmsf nezdinde takip edilecektir. Buradaki hedefimiz ege dünya ticaret merkezi projesi ile birlikte proje alanı ve basmane çevresinin tekrar canlandırılmasıdır. Konuya ilişkin olarak gelişmelere göre bilgilendirme yapılacaktır.
    23.10.2018 ÖDA 25

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama
    Gönderim Tarihi:30.10.2018 20:49:35
    EGE DÜNYA TİCARET MERKEZİ PROJE ALANI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Ege Dünya Ticaret Merkezi proje alanı ile ilgili son günlerde farklı ve kaygan bir zemin oluşmuş bulunmaktadır. Bir taraftan TMSF'nin 31.12.2018'e kadar yeni bir teklif beklentisi tarafımıza iletilirken, diğer taraftan Livamine Yapı Şirketi'nin bu süreç içerisinde yanıltıcı beyanları bulunmaktadır. Bu çerçevede haklarımızı sonuna kadar koruyacağımızı özellikle ifade etmek isteriz.
    Saygılarımla
    KEMAL ZORLU
    YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE MURAHHAS AZA
    30.10.2018 ÖDA 26

Gönderim Tarihi:04.01.2019 16:54:43
    Özet Bilgi
    EGE DÜNYA TİCARET MERKEZİ İHALESİ HAKKINDA SÜREÇ BİLGİSİ

TMSF ile Güçbirliği Grup arasında yapılan Protokolün ilgili maddesinde; "Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü" ihalesinin feshedildiğinin yazılı olarak bildirilmesi halinde, Grubun 3 ay içerisinde ödeme teklifinde bulunacağı düzenlenmiştir.

TMSF tarafından, 26.09.2018 tarihinde protokolün ilgili maddesi gereği ödeme teklifinde bulunulması talebi iletilmiştir. Tarafımızdan idareye cevaben, sözleşme hükmüne atıf yapılarak ihalenin fesih edildiği bildiriminde bulunulmadan ödeme teklifi istenemeyeceği hatırlatılmıştır.

Bugüne kadar TMSF tarafından " Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü " ihalesinin iptal edildiğine/ fesih edildiğine dair tarafımıza bir tebligat yapılmamıştır.
    04.01.2019
    ÖDA 2019/01

Gönderim Tarihi:16.05.2019 16:30:00

Şirketimizin iştiraklerinden Mazhar Zorlu Holding A.Ş.'nin İştiraki Güç Yapı İnşaat Turizm Mühendislik Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A.Ş' ye TMSF tarafından 16.05.2019 tarihinde (bugün) tebliğ edilen 10.05.2019 tarihli yazı ile;
    Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinin iptal edildiği, ihale ile, devredilen taşınmaz tapu kayıtlarının eski hale getirildiği, yapılan protokolün ilgili maddesi gereğince, yazının tebliği tarihinden itibaren 3 ay içinde ödeme planı sunulması gerektiği bildirilmiştir.
    ÖDA 2019/08
    16.05.2019

Gönderim Tarihi:16.07.2019 16:15:51

Şirketimizin İştiraklerinden Güçbirliği Holding'in iştiraki olan Güç Yapı İnşaat Turizm Mühendislik Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A.Ş' ye TMSF tarafından 16.05.2019 tarihinde tebliğ edilen;
    Ege Dünya Ticaret Merkezi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinin iptali akabinde süreç protokol şartlarına uygun şekilde devam etmektedir.
    ÖDA 2019/11 - 16.07.2019

7. İŞYAT' da ki ..... hisseyi bir rahat bırak.Birgün de eksik ol.

8. yaptığın ankette sen kazandın . ama ,çok ilginç bu konuyu gündeme bile getirmedin ? tam bir ay önce torba yasası resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi ilişki kurmaktan kaçtın ? yasanın içeriği, güçbirligi holdingin tmsf ye bağımlılığını ne yönde etkilemekte bunu gözardı ettirmek için MANGURT larına sow yaptın. madem borsa yatırımcısınız ,burada yazı yazarken ,yorum yaparken ÇOK YÖNLÜ BAGIMLI BAGIMSIZ DEGİŞKENLERİN ,şirketle ilgili hangi hukuki ,maddi paremetreleri değiştirebileceğini varsa cortekssinin ALGORİTMİK SİSTEMATİGİNDEN çıkacak sonuçları ,alternatifleri değerlendir. yani mankurtluktan ,ANALİTİK DÜŞÜNME sürecine geç. bak ne diyor KAP HABERİ. SÜREÇ PROTOKOLA UYGUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDERKEN ,ne olduda süreç 3 gün sonra makas değiştirdi o değişen makasın getirdiği şirket için olumlu gelişmelerin şu ana kadar oluşmadığını acaba düşünmektemisin .hele bu soruları bir sor hele .POEMİGİ BIRAKIN .ilgili değişkenlerle ilgili parametreleri tartışın ve paylaşın.hiç olmazsa stres üretiminden ,yeni kadma değerli inovatif üretime geçersiniz. tıpkı kanserojen olmuyan basınca dayanıklı MAVİ SU BORUSU, SES GEÇİRMİYEN BORU, YANMIYAN BORU ,VE DİGER KOMPOZİT BORULAR. hadi hayırlısı. not .şeytanın avukatlığını yapayım , konsolide bilançonun yayınlanmasını spk dan müsaade istiyerek uzatabilir. HADİ ANKETÇİ BAŞI ,KONU İLE İLGİLİ AKŞAMA KADAR BİR ANKET DÜZENLESENE !

Sayfa 16/72 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •