Sayfa 740/749 İlkİlk ... 240640690730738739740741742 ... SonSon
Arama sonucu : 5992 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

Aynen dün 2000 adedi satana kadar göbeğim çatladı.Aşağı çektikçe, o daha da aşağı çekiyor,çekmezsen almıyor...Iddia ediyorum, borsa da bunun kadar satışı zor olan 2.bir hisse yoktur...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

2.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Aynen dün 2000 adedi satana kadar göbeğim çatladı.Aşağı çektikçe, o daha da aşağı çekiyor,çekmezsen almıyor...Iddia ediyorum, borsa da bunun kadar satışı zor olan 2.bir hisse yoktur...
    Beyler,

İstediğiniz oluyor işte. İnsanlar istediğiniz gibi satıyorlar.

Batık'ın 19 küsürden hisse aldığını biliyorum. Bir kaç bin lotu daha olduğunu sanıyorum.

Ne güzel, bakın satıyorlar...

Nazlanmadan, insanlara sizleri geçmişten beri hisseler üzerinde kurduğunuz baskıları hatırlatmadan, sizi kötü yadetmeden, izin verin düzgünce çıksınlar.

Sizler, hisseleri ederine çıkarttığınız anda, tekrar muhakkak anacaklardır ama, bakarsınız aldıkları para ile belki iyi bir yatırım yapıp, sizin kulaklarınızı meşgul etmezler.

Ocak 2020 hisse 21 lira, Ocak 2020 baktığım iyi bir ev 600 bin lira;
    Haziran 2020 Hisse 16 lira, aynı sitede emsal ev 720 bin lira.

Sizin haberlerinizle ve tahta yapıcılığınızla, yatırımcıya verdiğiniz kazanç bu.

Kendiniz, lüx hayatlarınızı yaşarken yatırımcılarınızın hayatlarını ve hayallerini çaldınız.

Kefeninize cep diktirmeyi unutmayın. Kimbilir belki üzerinize bir timülüs yapılmasını ve değerli eşyalarla gömülmeyi vasiyet etmiş olabilirsiniz.

Umarım sizi karşıda RA karşılar da, hiç olmazsa kefeniniz ve mezarınızdaki değerli eşyalar işinize yarar.

Ama, karşınızda sorgu Meleklerini bulursanız, vay halinize.

Çünkü, çok kul hakkıyla gideceksiniz yolu yok. Bugün hisse satan Batık'ın, ahirete kadar soyundan gelenlerin hakkını yemiş olacaksinız.

Allah sıralı Ölüm versin. :-)

Sıra kimde?

İyi akşamlar.

3.  Alıntı Originally Posted by spybreak Yazıyı Oku
    önce İBRA nedir , sonra 81.000.000TL +5.350.000 USD 63.000.000 KG/YIL .. TEŞVİK NE ANLAMA GELİYOR , en sonda şu an F/K ORANI NEDİR bu trend devap ettiginde yıl sonu F/K ORANI NE OLUR gibi borsa yatırımcısına uygun temel bilgi ve öngörüler üzerine kafa yorarsanız ve kendinizi egitirseniz hepinizin gelecegi ile daha olumlu olur.
    ben ,nerde hata yapıyorum diye hep kendimi sorgularım. bölgemdeki en yakın ŞİRKET BAYİLERE GİDER yeni ürün ve müşteri taleplerini sorarım. sizde gidin alacagınız cevaba şaşıracaksınız. YAŞAM ,HER KİŞİYE ÖMÜRLERİNDE BİR KEZ FIRSAT VERİR. ISKALAMAYINIZ VE KÖTÜLÜKLERLE BİRBİRİNİZİ BESLEMEYİNİZ.
    Merhaba,

Dr. Abiyi yadedelim. Eminim bana kızıyordur. Yukarıdaki anlamlı yazıyı dikkatli okuyunuz. Bir kaç defa.

Bize anlatmak istediği şey çok büyük, şimdi olsa buna benzer bir kaç bilgi daha paylaşmış bizleri aydınlatmıştı.

Verdiğiniz, bilgi ve görgüye minnettarız.

Yukarıdaki Teşvik nedir, sorusuna cevap veriyorum;

KAP'ta yayınlanan şirket haberine göre, TEŞVİK bir belgedir. Yani kağıttır. Sen yazmışsın ama içeriğinde bir şey yoktur.

Kemal Zorlu'dan daha mı iyi bileceksin?

İyi akşamlar abicim.

Saygı ve hürmetlerimle,

4. Merhaba,

İyi şeyler iyidir...

Hakkını vermek lazım.

Her ne kadar bugün Plas Kardeşim satışa koyduğu hisseleri satamadıysa da,

Bugünkü eşleştirmeleri izlediğim kadarıyla, tahtacı çok fazla kıvırmadı. Nazlandı, almadı ama çok kıvırmadı.

Yukarıdaki önceki yazımda, buna değinmiştim.

Nazlanmayın, kıvırmayın ve yeterince alış girin ki, isteyen rahat çıksın. Hiç olmazsa bunu yapın.

Tabi bunu riskli gördüğünüzü tahmin ediyorum. Yeterince alış girdiğinizde, yatırımcı bunu "yükselecek" diye algılayabilir.

Terörize ettiğiniz tahtaya yeni yatırımcı 300-500 bin lotları görmeden gelmez merak etmeyin.

(Ayrıca, bu bir başarı hikayesidir de. Eminim finans kitaplarına girecektir. Umarım sizin adınızla ve benim tanımımla girer.)

Saygılarımla,

5. Merhaba,

Yatırımcı arkadaşlar kusura bakmasınlar. Birden bire, sürekli yazarak "Bencil mi davranıyorum..." diye düşündüm.

Ben yorumcuyum, okur, öğrenir ve aktarırım. Yorum katarım.

Buradaki arkadaşların çoğuyla boy ölçüşemem. Ama, gördüğümü ve bildiğimi yazmak açıklamak bana zor gelmez.

Bir önceki yazımızın konusu "Tahtayı Terörize Etmek" ti.

Şimdi "Yatırımcı Nasıl Terörize Edilir" onu anlatacağım.

Aslında, senelerdir yaşadıklarımız, buna çok iyi örnektir. Yeni gelenlere, Forumu olduğu gibi okuyun diyeceğim ama yukarıdan gördüğünüz 740 sayfadan tam 4 yada 5 tane forum eskittik.

Yine de nasıl terörize edildiğimiz hakkında bir fikir verecektir size. Bu benim buradaki 3. Nickim. Bir şekilde yenisi ile başladığımda, ilk yazımda önceki isimimi vererek başlarım.

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaş, "2017 de 1000 lot hissesi olanın 1000-1200 lirası vardı, şimdi 17.000 lirası var, merak etmeyin, acele etmeyin" gibi bir şey yazmıştı.

Tamamen haklı. Kınamak için yazmadım. Tabi, arkadaşımız daha önce belli ki buralarda, elinde hisse ile bulunmamış.

Peki, benim gibi 2008 de ilk alımlarını 60.000 civarında yapan, bir kişinin ve daha sonra 2009 da 18,500 ve 2012 yılda 20.000 lot almış bir insanın ne kadar kazandığı ile ilgili bir fikri var mı acaba?

Daha sonraki alımlarımı yazmıyorum. En son 4.000 civarında lotu 17 lerden aldım.

Bu yukarıda yazdığım lotların tamamı ne yazık ki, elimde değil. 2008 ile 2017 arasında ne olup bittiğini bilmeyen arkadaşım için yazıyorum, ki, az zaman değildir, o lotlar maalesef çar çur oldu kardeşim.

Ben de, ilk girdiğimde maximum 3 senelik bir yatırım planlayarak girmiştim. Önceki forumlarda da yazdım, bunda da "Borsadaki yatırım maximum taş çatlasa, 5 yıldır."

Ama, biz burada senelerimizi geçirerek, bazı arkadaşların tavsiye ettiği gibi yatırımcı olmaya çalıştık.

Önceleri, o yıllar, Kemal Beye haksızlık edildiği için, biz de bize yapılan haksızlığı görmezden geldik. Çünkü, Kemal Bey bir gün bütün bunların üstesinden gelip, bize sabrettiğimiz, arkasında durduğumuz için, hakettiğimizi verecekti.

Buna inandık.

Yatırımlarımız beklediğimizden uzun sürdüğü için, bir kısmını bozdurup yemek zorunda kaldık. 9 senede hiç bir şey kazanmadan çeşitli fiyatlardan aldığımız hisseleri, hep daha aşağıdan satarak yedik.

Tahtacımız o zamanlar daha vicdansız ve daha imansızdı.

Şimdi, ben karda mıyım? Zararda mı?

Kemal Bey, çukura çökenleri geri püskürttü, Vakıfbank borcunu ödedi ve adını yerini bilmediğimiz, bize söylemediği bazı mülkleri geri aldı. Şirketler Kar yazdı. Hem de bir kaç senedir.

Ve Geçen gün Kap'ya yayınlanan bir TEŞVİK kağıdı,belgesi(!) aldı.

Şirketlerin yeniden değerlemesi yapılacak. Ulusala çıkılacak. Basmane...Basayım Basmaneye. En kötü Tmsf'nin hissesini satın alır, koyarız envantere...

Eeee?

Hani Kemal Bey hakkımızı verecekti?

Saygılar,

6. İyi bir gece ve sabah diliyorum.

Okuyun, dinleyin, öğrenin ve tartışın...

Fikrinizi söyleyin, açık olun, şeffaf olun ve adil olun.

İyi örnekler edinin;

Yukarıda bahsettiğim 120 milyon civarındaki stratejik Devlet Teşvikine ve ek avantajlarına(Vergi,Kdv, gümrük istisnası vs.)

"Teşvik Belgesine bağlanmıştır" ifadesi kullanan insanlardan olmayın.

Çünkü bu bilgiyi gizlemek, kaçırmaktır,değersizleştirmektir.

Size inanan insanlardan, sizin işinize, kendisinin ve ailesinin manevi kişiliğine yatırım yapmış insanlardan bilgi ve para kaçırmayın arkdaşlar.

Size tavsiyem...

Beni sevip, saygığınız için size tavsiye verme cüretinde bulunuyorum. Ben de sizi sevip sayıyorum.

Sanal olsa da,

Saygılar,

Yarın iyi bir güne uyanmak ümidi ile.

7. Bende bir haftada 5000 taneyi satana kadar perisan oldum..elimde daha epeyi var onlar duracak ama beklemekten bıktık..ons altindan iki kat kazandim..

8.  Alıntı Originally Posted by zmoglu Yazıyı Oku
    Bende bir haftada 5000 taneyi satana kadar perisan oldum..elimde daha epeyi var onlar duracak ama beklemekten bıktık..ons altindan iki kat kazandim..
    Merhaba,

Günü bitirmiştim ama, yazını gördüm ve yeni güne başlayayım dedim.

Hayırlı olsun Kardeşim. Borsa alıp satma yeridir. Yatırım da yaparsın ama bu kadar beklemezsin. Haklısın.

Önceki yazılarımdan birinde " Adam satacak, ertesi gün pişman olup, bir kaç kademe yukarıdan alabilecek," gibi bir ifade kullanmıştım.

Bugün alır, pişman olurum, yarın bir kaç kademe aşağıdan veririm. Yada 6 ay bekler, aynı fiyattan satarım. Yada tam tersi, satar pişman olur, bir kaç kademe yukarıdan alırım.

Borsa bu şekilde işler.

Ama tasvir ettiğim gibi, burası "Terör tahtası" Aldığını hep alttan isterler.

Düzgün insanların kurduğu bir tahta olsa, satıp da tekrar gelenlere, hep yukarıdan satarak bir denge sağlanır. Böylece hisse bir kanala girmiş olur. Alanlar da, zarar etmeden satarlar zamanı geldiğinde.

Ama, düzeleceğini umuyorum.

Ne dedim, "Burnunuza sürteceğim" dedim. Kimsenin burnunu sürtmek, yada gözünü çıkarmak niyetinde değilim. Onun için daha yumuşak bir ifade kullandım.

Erdemli olup, TEŞVİK ilgili ek bir açıklama yapmalarını da bekliyorum.

Onlar, bu isteğime "Sarı Öküz"ü vermek gibi baksalar da, yanlışın ve zararın neresinden dönerlerse kardır.

İyi niyet gösterip, biraz saygınlık elde ederler.

Ben de onlara biraz daha zaman ve fırsat veririm.

İyi bir gün olsun.

Saygılarımla,

Sayfa 740/749 İlkİlk ... 240640690730738739740741742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •