Sayfa 138/1001 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

1. Sayın arkadaşlar tahmini olarak 9 aylık bilanço açıklama tarihleri:

http://www.borsanalist.com/bilanco-aciklama-tarihleri

KAP'ta henüz bilgi yok. 2018-9 aylık tarihler fikir verebilir diye düşündüm.
    Ayrıca bilançolarda kullanılacak döviz kurları da Eylül ayı hariç belli oldu:

http://www.borsanalist.com/doviz-kurlari-borsa

2018-3.çeyrek aylık kapanış kurlarını da attım. Kıyaslayabilirsiniz.

İnşallah faydası olur. Muhabbetiniz bol olsun.
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

70 yılı aşkın zamandır siyasal islam etkisiyle yönetiliyoruz. Hele güçler ayrılığının bitişi ile ülke olarak her alanda çöktük...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Sn. Ozhal, İBB seçim sürecinde; kırmızı bültenle aranan ve onlarca askerimizin şehit edilmesinde aktif rol almış bir itin, devletin resmi kurumu TRT de açıklama yapmasına olanak sağlayan kişi ve/veya kurumlar hakkında ne düşünüyorsunuz??
    Bu kişi ve/veya kurumlar hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını biliyor musunuz? Bu kişi ve/veya kurumlar ile ilgili bir paylaşımınız oldu mu??
    Osman Ocalan in TRT roportaji hukumetin elinde patladi.....Rakiplerinin eline buyuk bir koz verdiler....Troller bile bu isin aslinin hala ne oldugunu bilmiyorlar.......Aslinda roportaj fikri cok yanlis bir dusunce degildi....Fakat kamuoyu Osman Ocalan hikayesini bilmediginden dolayi girisim ters tepti....

isin asli kamuoyunun bildiginden biraz farklidir....Bir zamanlar orgutun en ust yonetim kadrosu uyesi olan Osman Ocalan, Nizamettin Tas ve Kani Yilmaz PKK nin Kurd haklari icin mucadele etmedigini orgutun Alevi ve Ermeni kokenlilerin hakimiyetinde oldugu gerekcesi ile fikir ayriliklarina duserek 2002 yilinda orgutu terk ederek kactilar...PKK, Kani Yilmazi arabasina bomba koyarak oldurdu. ....Nizamettin Tas ise Barzani korumasina siginarak kurtulabildi.... Osman Ocalan icinde Apo ve ailesinden onay almadiklari icin oldurmediler....

Osman Ocalan su anda Suleymaniye de yasiyor...Evlenmis coluk cocuk sahibi olmus...Devlet isterse Ossoyu bir gunde Ankaraya getirebilir....Ama artik devletin isine yaramaz...Ayrica su anda PKK'ya muhalif ve orgut aleyhinde siksik siyasi aciklamalar yaptigi icin devletinde isine yariyor olabilir. ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    Türkiye Kadın Voleybol Avrupa Şampiyonası'nda Filenin Sultanları İtalya'yı mağlup eden Sırbistan ile final maçında karşı karşıya gelecek. Türkiye Sırbistan voleybol final maçı bugün (8 Eylül) saat 19.30'da oynanacak. Milli maç TRT Spor'dan canlı yayınlanacak.
    !H

Ahmetg Guest
    YEMEĞE ÇIKARKEN , BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN ..

Yeni restoran açan birisinin acı ve gerçek itirafları :

"Yeni restoranın açılması müşterilerden çok toptancıların ilgisini çekmişti.

İlk gelen sezonluk su stoğumu bana satmaya çalışan bayi oldu.
    Toptan alırsam, büyük su 35 kuruşa, küçük su 15 kuruşa
    geliyordu…

Onun ardından toptan gıdacı, meşrubatçı ve biracılar da geldi tabii.

Buraya kadar her şey normaldi…

Ancak arkası kapalı, üzerinde hiç yazı bulunmayan kamyonet geldiğinde ilk şokumu yaşadım.

Adam kaşar peyniri satıyordu.
    Kilosu 6,5 liradan…
    Ben, “Nasıl böyle ucuz satıyorsun?” deyince de adam açık açık
    söylemekten çekinmedi,
    “Abi bu dandik kaşar ama kimse ayırt edemez. Bak al bi parça…”

Nutkum tutulmuştu.

“Zararlı değil abi, patates püresine yağ ve kaşar aroması koyuyorlar…” demez mi?

O şokla adamı nasıl gönderdiğimi hatırlamıyorum.
    Ertesi gün daha beterdi…

Kıymacı, köfteciydi gelen… Kilosu 3 buçuk liradan kıyma satıyordu…

Sinirlerime güç bela hakim olup kıyma denilen seyin muhtevasını sordum…
    Et aroması, tavuk deri ve
    kemikleri, soya vs gibi “Zararsız” maddelerden üretiliyormuş....

Adam öğünerek, “Her şey dahil otellerden alan var abi” dediği an kıçına tekmeyi yedi tabii…

Adamı kovdum kovmasına da, bu iş fena halde aklıma takıldı.

Kardeşim bu memlekette sahte olmayan bir şey yok mu?

Ben bu tip restoranlarda yemek yedim mi acaba? Yediysem kaç kere? Bu işin ucu nereye kadar gidiyor?

Oturdum bilgisayarın başına, başladım araştırmaya…

Aman tanrım! Neler neler varmış bu memlekette?

Yahu neredeyse gerçek bir şey yok piyasada. Her şeyin aroması var.

Üstelik bunlar internette online olarak satılmakta.

Aromalar saymakla bitmiyor.

Acı Biber Aroması,
    Acıbadem Aroması,
    Ahududu Aroması,
    Alabalık Aroması,
    Ananas Aroması,
    Anason Aroması,
    Antep Fıstığı Aroması,
    Ayran Aroması,
    Bal Aroması,
    Bergamot Aroması,
    Böğürtlen Aroması,
    Çam Sakızı Aroması,
    Çedar Peyniri Aroması,
    Ceviz Aroması,
    Çikolata Aroması,
    Çilek Aroması,
    Et Aroması,
    Fındık Aroması,
    Fıstık Aroması,
    Keçi Peyniri Aroması,
    Keçi Sütü Aroması,
    Kekik Aroması,
    Kimyon Aroması,
    Koyun Peyniri Aroması,
    Koyun Sütü Aroması,
    Parmesan Peyniri Aroması,
    Tereyağı Aroması,
    Yoğurt Aroması,
    Zeytin
    Aroması, Zeytinyağı Aroması,
    Ekmek Aroması…

Yahu, ekmeğin bile aroması var. Çakma ekmeği nasıl yapıyorsunuz kardeşim? Neden yapıyorsunuz?

Araştırdım, ekmekte durum bildiğiniz gibi değil…

Unun beyazlatıcısından tutun da maya besleyicisine (Yahu maya besleyici satıyor adamlar. Ninem ekşi mayadan, nohuttan yapardı ekmeği) hacim arttırıcısına kadar neler neler var. Adam gibi ekmek bile yedirmeyecekler bize.

Kahvelere köpük yapıcı satıyorlar yahu…

Köfte kızartılırken hacminin küçülmemesini sağlayan kimyasallar var.

Bilumum E-bilmemkaç maddelerini gördüm. Yeminle bin civarında ‘E’li madde var…

Bir o kadar da ‘E’siz katkı maddesi piyasada…

Tam bunları okurken, sahte kolacı, “ucuz” viskici, yaban domuzcu akın akın geldi…

Bunca gelen arasında bana da toplu halde geldiler, iyi saatte olsunlar…

Bütün bunları yaşayıp öğrendikten sonra tımarhanelik olmadığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

İşte bu yüzden pılıyı pırtıyı toplayıp dükkânı kapattım ve bu işe bir daha girmemeye, hatta turistik yerlerde iyi tanımıyorsam, restoranlarda yemek yememeye karar verdim." alıntı

Ahmetg Guest

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    Kaçıncı baskı bu? Yeni baskılarda araya yeni bir şeyler katılır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    Bir akıllı sensin, millet salak. Aynı yazıları durup durup yeni bir şeymiş gibi paylaşmak neyin kafası ? Yoksa demaks mı başladı?

Sayfa 138/1001 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •