Sayfa 62/1001 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

1. ikinci dünya savaşı döneminde, donanma seferden geri dönen uçakların nereden vurulduklarının istatistiğini çıkarmış ve ortaya bu görüntü çıkmış.

ilk başta bu kurşun delikleri olan yani uçakların en çok hasar alan bölgelerini zırhlamayı düşünmüşler.

sonra macar doğumlu istatikçi abraham wald karşı çıkmış. uçağın burun bölgesi, motorları ve orta gövdesi yani kurşun izi olmayan yerlerin zırhlanması gerektiğini söylemiş.

abraham wald'ın farkedip diğerlerinin farkedemediği şey; bu uçaklar o bölgelerden hasar aldıkları için düşmemiş. hasar almadıkları yerlerden vurulmadıkları için eve geri dönebilmeyi başarabilmiş.

kurşun izi olmayan yerlerden vurulursa uçağın geri dönme şansının olmadığını söylemiş.

işte bu fenomene "survivorship bias" deniyor.

hayatta kalanlara çok odaklanıp, başarısız olanların neden başarısız olduklarını gözardı etme mantık hatası.

alıntı
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Ankara’da hissedilen bir deprem meydana geldi .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Afad : Saat 21:42’de Ankara Yenimahalle merkezli 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Denizlispor : Takımımızın bugün oynayacağı Antalyaspor karşılaşmasının bilet gelirleri Emine Bulut'un kızının geleceği için bağışlanacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    21,980
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Afad : Saat 21:42’de Ankara Yenimahalle merkezli 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi .
    Kokoreççide sallandım Atatürk Orman Çiftliğinde
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Ahmetg Guest
    2008 deki bosanmalardaki patlamanin evliliklerde sert dususun sebebi nedir?

https://ibb.co/MhKHG29

Dolar/TL 6.2987

Sayfa 62/1001 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •