Sayfa 773/1001 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

Cumhurbaşkanı Erdoğan , kabine üyelerinin Elazığ’a gitmesi yönünde talimat verdi / TRT Haber

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Özener, Elazığ’da yaşanan depreme ilişkin açıklamalarda bulunuyor

Depremin büyüklüğünü 6.5’den 7’ye kadar açıklayan bir çok yer var , tüm verileri alarak depremin kesin siddetini belirleyeceğiz bu yüzden depremin büyüklüğü ile ilgili ara ara güncelleme yapıyoruz

Kandilli rasathanesi müdürü : 40 km’lik bir fay kırığı yaşandığını düşünüyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Kızılay : Depremin hissedildiği bölgede görev yapmak üzere, 5 bin kişi kapasiteli mobil mutfağımız Erzurum'dan yola çıkmıştır.

Sivrice belediye başkanı : İlce merkezinde maddi hasar var can kaybımız yok .

Afad : Saat 23:00 itibariyle güncelleme / Elazığ ili, Sivrice ilçesinde, 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55’de 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrasında bölgede 4 büyüklüğü üzeri 6 adet deprem meydana gelmiş olup, toplam artçı deprem sayısı 30’dur.

İlk belirlemelere göre altı kişi hayatını kaybetmiştir.

Elazığ İl AFAD ekipleri şehir merkezinde yıkılan binalara müdahale etmektedir. Maden ve Sivrice’de yıkılan binalar olduğu bilgisi alınmıştır.

Elazığ ve çevre illerde arama tarama çalışmaları devam etmektedir.

Elazığ havaalanı çalışır durumdadır.

Tüm çevre iller bölgeye karayoluyla bölgeye ulaşım sağlamaktadır. Deprem sonrasında tüm iller ve birlikler teyakkuz haline geçirilmiştir.

Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere tüm afet ve acil durum yönetimi merkezleri (AADYM) aktif hale geçirilmiştir.

Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Telefon görüşmelerinde mümkünse web tabanlı uygulamaların ve SMS'lerin tercih edilmesi önem arz önem arz ediyor. Doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Vatandaşlarımız, acil yardıma ihtiyaç duymadıkları sürece, telefonlarını kesinlikle kullanmamalıdır.

Malatya Valisi Aydın Baruş: "depremde Malatya ilinde maalesef 5 vatandaşımızı kaybettik

Elazığ belediyesi Twitter hesabı : Hastanelerde tedavi gören vatandaşlarımız için çok acil kan ihtiyacı bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın kan vermeleri için hastanelere gitmelerini önemle rica ederiz.

Sayfa 773/1001 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •