Sayfa 611/1001 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

TVF: Kamu bankalarının kontrolünde bulunan sigorta ve bireysel emeklilik şirketlerinin faaliyetlerini tek bir çatı altında sürdürmesinin, ölçek ekonomisinin oluşturulmasına ve bankacılık dışı finansal sektör büyüklüğünün dünya ortalamasına ulaşmasına katkı sağlaması bekleniyor.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

TVF: Kamu bankalarının kontrolünde bulunan sigorta şirketlerinin TVF çatısı altında birleştirilmesi projesinin
    2020 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasını planlıyoruz.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Kap : ZiraatBank

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından duyurulan Yeni Ekonomi Programı çerçevesinde planlanan yapısal reformların önemli bir unsuru da sigorta ve hayat ve emeklilik sektörlerinde gerçekleştirilecek reformlardır. Bu reformlar kapsamında Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Türk Reasürans AŞ'nin kurulmasının ardından, sektördeki reformların kamu bankalarının kontrolünde bulunan sigorta ve hayat ve emeklilik şirketlerinin tek bir çatı altında birleşmesiyle devam etmesi öngörülmektedir.

Gerçekleştirilen bu reformlar ile ölçek ekonomisinin oluşturulmasına ve bankacılık dışı finansal sektör büyüklüğünün dünya ortalamasına ulaşmasına katkı sağlanarak sigorta ve hayat ve emeklilik sektörlerinin küresel rekabetin bir parçası haline getirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca operasyonel verimliliğin artması, maliyetlerde düşüş sağlanması, başta bankalar olmak üzere tüm dağıtım kanallarının daha etkili kullanılması, ürün yelpazesinin genişletilmesi ile sigorta sektörünün dinamik bir yapıya kavuşturulması planlanmaktadır.

Bu itibarla şirketimize ait ve Ziraat Sigorta AŞ'nin sermayesinin yüzde 99,97'sini temsil eden hisselerimiz ile Ziraat Hayat ve Emeklilik AŞ'nin sermayesinin yüzde 99,97'sini temsil eden hisselerimizin Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ (TVF) tarafından kurulacak bir şirket (Alıcı) tarafından devralınmasına ilişkin olarak TVF ile görüşmelere başlanmıştır.

Kap : Güneş sigorta

Vakıfbank ve iki vakfın sahibi olduğu ve şirketimiz sermayesinin %71,81'ini temsil eden hisselerin TVF Yönetimi tarafından kurulacak bir şirket tarafından devralınmasına ilişkin olarak TVF ile söz konusu hissedarlarımızın görüşmelere başladığı öğrenilmiştir.

Kap : TÜRKİYE KALKINMA VE YATIRIM BANKASI A.Ş.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş., Türkiye Varlık Fonu ("TVF") tarafından yürütülen kamu bankalarının kontrolünde bulunan sigorta şirketlerinin TVF çatısı altında birleştirilmesi projesinde finansal danışman olarak görev alacaktır.
    Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu‘

Kap : Unye Çimento

Şirketimize ilişkin stratejik planlar ve çimento sektöründeki hedeflerimiz doğrultusunda yaratılacak sinerji de düşünülerek, Şirketimizin Adana Çimento Sanayii T.A.Ş., Aslan Çimento A.Ş., Bolu Çimento Sanayi A.Ş. ve Mardin Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile, 6362 Nolu Sermaye Piyasası Kanunu, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:II, N 23.1 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, N 23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliğ'i, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde birleşme niyetiyle görüşmelere başlanmasına karar verilmiştir.

SPK tarafından hesaplarına yasak getirilen isimlerin hesaplarındaki hisselerin satışı için MKK başvurusu yapıldı
    Hesaplarına yasak getirilen isimlerin hisselerinin satışı için MKK'ya başvuruldu. Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurular şöyle:

https://www.borsagundem.com/haber/ya...iliyor/1457034
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

BİST'te, Yıldız Pazar ve Ana Pazar'da işlem gören hisselerin pazar grupları 2020 yılının başından itibaren geçerli olmak üzere yeniden belirlendi.

https://www.borsagundem.com/haber/yi...rlendi/1457048
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 611/1001 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •