Sayfa 675/1001 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

Cafe Trend&Trade - II

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
    O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Çatma, kurban olayım çehreni ey nazlı hilâl! Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet bu celâl? Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helâl, Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim; bendimi çiğner, aşarım; Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garb’ın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar; Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir îmânı boğar, "Medeniyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın. Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın... Kim bilir, belki yarın... belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri "toprak!" diyerek geçme, tanı! Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehîd oğlusun, incitme, yazıktır atanı; Verme, dünyâları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ? Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan şühedâ! Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ, Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli: Değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli! Bu ezanlar-ki şehâdetleri dînin temeli-
    Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli

O zaman vecd ile bin secde eder –varsa- taşım; Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım, Fışkırır rûh-i mücerred gibi yerden na’şım;
    O zaman yükselerek Arş’a değer, belki başım.

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl; Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl. Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl: Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl!

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. yıldönümünde kendisini saygı ve rahmetle anıyorum.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,698
    Bende 100 sene önce Ankara ya gelen ATAMIZA HOŞ GELDİN DİYORUM.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Sagliksiz ekonomi...

soyle ki; vergisini odemen icin af cikarman gerekiyor.

ev almasi icin harc ve kdv'den vazgecmen gerekiyor.

araba almasi icin otv den vazgecmen hurda tesvigi yapman kamu bankalarindaki parayi peskes cekmen gerekiyor.

beyaz esya icin ayni.

mobilya icin ayni.

vesselam ekonominin en basit alanini bile sacma sapan bir duruma cevirmissin itmeden donmuyor tekerler...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

4. Panama'dan kanala sevgilerle , armatör hamza sütbıyık ... doktorlar ismini söylerken doktor secaattin diyor da , ekskavatör operatörü kendini tanıtırken neden ben ekskavatör operatörü nejdet sütyanak demiyor ? nedir yani bu ayrıcalık mı statüğsülük mü ? bi de eskiden gazetelerde ilan sayfalarında olurdu , diş hekiminden satılık volvo , kuyumcudan satılık mercedes , doktordan satılık bmw ....

Alıntı Originally Posted by Hamza__Sütbıyık Yazıyı Oku
    #dolardayükselişkaçınılmaztopiğinebirnotbırak

Büyük transandantalist ve natüristlerden , yazdığı sivil itaatsizlik makalesi Gandi'nin en büyük ilham kaynağı olan , Tolstoy'un ve tarihte adı geçen bir çok kişinin de (martin luther falan filan v.s. ) fikirlerinden feyz ilham aldığı , şimdinin rahmetlisi aziz dostum Henry D. Thoreau ile , Emerson'un Walden gölü kıyısındaki arazisinde yaptığı derme çatma kulübesinde kaldığı dönemde, göl kıyısındaki sohbetli yürüyüşlerimizde ( fikir ve beden jimnastiği ikisi bir arada , şekersiz ) tam da Meksika savaşı yaşandığı dönem , konu döndü dolaştı devlet ve ulusa geldi... suratıma uzun uzun baktı ve dedi ki ;

Dostum Lucky Hamza , Az yöneten devlet en iyi devlettir. Bir ulus çok uygar da olsa akıldan yoksun olabilir...
    Uzun bir sessizlik oldu , sonrasında.
    yazıyı günümüzün kanalına bağla ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,698
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Var bir dümen kırılması yazacaktım cevabı geldi.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 675/1001 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •