Sayfa 341/1001 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,239
    Derin krizlerin sonucu savaştır...Neymiş !, terör odakları yok edilecekmiş,buna inanan varmı ?,bunun çaresi Suriye devleti ile anlaşıp ortaklaşa harekat etmektir...Zamanında Saddamlan böyle yapmıştık 1982-83'de,bize 25 km izin vermişti içeri girmemiz için,biz güneyden,Saddam kuzeyden pres harekatı uygulamıştı,kime karşı mücadele verildi,teröre yatkın asi kürtlere ve Barzani,yani peşmerge güçlerine karşı,bunlar ne yapıyorlardı,sınır karakol birliklerimizi tarıyorlardı...Özal geldi bu puştlar Saddamdan kaçtı Özal sahiplendi PKK hortladı...Şimdi kim bunları sahipendi zamanında ???,işte şimdi sahiplenen kimse harekatıda o yapmıştır imajı için.

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Zorlu Center de İstanbul Moda Haftası yoğun katılımla başladı, alışverişten çıkanlar taksi kuyruğunda, Akmerkez Papermoon dahil dolup taşıyor. Les Ottomans'da davet , Çırağan'da ise balo var...........

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,239
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Turan Akıncı'dan alıntıdır

'' TUZAĞA DÜŞMEK
    Bölgede Kürt Devleti’nin kurulacağı çok uzun süredir belli.
    Ama bizi bir planla avladılar.
    Önce bizi borçlandırdılar.
    Alınan kredilerle Stadyum, Havalimanı,
    Şehir hastanesi, Köprü ve Alış Veriş Merkezleri
    İnşa ettik.
    Verimsiz yapılar.
    İnsanlara işe yaramayan daireleri dayadılar.
    I Phone alan herkes memnun.
    Kütahya havalimanı, Konya stadı, Çanakkale köprüsü.
    Gırtlağa kadar borçlandık.
    Kredileri kestiler.
    Şimdi savaş giriyoruz.
    Yarın uçakların yedek parçası gelmez ise ne olacak?
    Tam tuzağa giriyoruz.
    Plan işliyor.
    Taşeron Ampul.
    Kürt Devleti kurulunca ampulün işi biter. ''
    Takviye ediyorum

ABD'de tam 24 yayınevinin yayınlamaya korktuğu, yazarın 5 kez yazmaya karar verip, her seferinde rüşvet ve tehdilerle vazgeçirildiği, yayınlandığı ülkelerde gündemi sarsan, tüyler ürperten gerçekler. 23. Ülke Türkiye Ve Dünya Uyanmaya Devam Ediyor…

'Ekonomik tetikçiler (ET'ler) yerküre üzerindeki ülkeleri trilyonlarca dolar dolandıran yüksek ücretli profesyonellerdir. Dünya Bankası, ABD Uluslar arası Kalkınma Ajansı ve diğer yabancı "yardım" kuruluşlarından büyük şirketlerin kasalarına ve gezegenimizin tabii kaynaklarını kontrol eden birkaç varlıklı ailenin ceplerine para aktarırlar. Kullandıkları araçlar arasında sahte finansal raporlar, hileli seçimler, rüşvet, zorbalık, seks ve cinayet bulunmaktadır. Oynadıkları oyun imparatorluklar kadar eski olmasına rağmen, günümüzdeki küreselleşme sürecinde yeni ve korkutucu bir boyuta ulaşmıştır. Nereden mi biliyorum; ben de bir ET idim.

Dünyamızı kimler yönetiyor? Kirli aileler, kirli şirketler.
    Kalkındırma yalanı altında -milyarlarca dolarlık- şişirilmiş projeler ve bu projeleri 'bilimsel' gösteren, üniversite kitaplarına bile geçmiş raporlar, teoriler. Maalesef bu kez komplo değiller! Hedef ülkeler, hedef yöneticiler; ya satılacaklar, ya da ölecekler. Hepsi yaşanmış, hepsi gerçek
    Yöntem çok, amaç tek: Şirketokrasi ile Yönetilen 'Küresel İmparatorluk'

Burası önemli

Sene 2005 Türkiye ile bir alâkası olmayan John Perkins kitabında anlatıyor; “Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlar yaptırırız. Sonra onlaraarabalarımızı satarız. Sonra bankalarını satın alırız. O bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız. Böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle. O ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan kredi ayarlarız. Ayarlanan kredi “ASLA†o ülkenin hazinesine gitmez. O ülkede ‘proje‘ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer. Enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır. Aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton. Bizim şirketlerimiz kazanır o ülkedeki birileri de nemalandırılır. Toplum bu düzenekten hiçbirşey kazanmaz. Ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. Bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkansızdır. Plan böyle işler. Sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki; “Bize büyük borcunuz var ödeyemiyorsunuz. O zaman petrolünüzü satın, doğal gazınızı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin, askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, Birleşmiş Millletler de bizim için oy verin! Elektrik su kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! Onları Amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın…†Sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemleri ele geçiririz. Bu, ikili, üçlü, dörtlü bir darbeler serisidir.â€

______________________________ Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları – John Perkins
    https://www.dr.com.tr/Kitap/Bir-Ekon...=0000000194287

Reuters: Ab türkiye'ye harekata son vermesi çağrısı yaptı-habertürk

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    O YÜZDÜR be ya. Basiretsiz TV lerin ucuz adamlarının hesap bilmemesi. O kadarda şapşal olmadığını düşünüyorum. İyi niyetim den mi ne?

Trump: Abd, türkiye'nin suriye'ye operasyonunu onaylamıyor. Bunun kötü bir fikir olduğunu türkiye'ye açıkça belirttik-habertürk

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    Artık bu bir fikir değil içraatır, iş başlamıştır,sonuçlarına katlanacağız.
    Bu gün konuşup duranlar yarın susacaktır. Nato buna yol vermiştir. Bu konuda fazlaca paylaşım panikten öteye götürmez. Biraz ara iyi olur.

Sayfa 341/1001 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •