Sayfa 170/1001 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

*tcmb: Son dönemde açıklanan veriler iktisadi faaliyetteki ılımlı toparlanma eğiliminin devam ettiğini göstermektedir

*tcmb: Yılın ilk yarısında net ihracatın büyümeye katkısı devam ederken, yatırımlar zayıf seyrini korumuş, özel tüketim kademeli olarak katkısını artırmıştır

*tcmb: Yakın dönemde küresel iktisadi faaliyetin zayıflaması ve enflasyona dair aşağı yönlü risklerin belirginleşmesiyle gelişmiş ülke merkez bankaları para politikaları genişleyici yönde şekillenmeye başlamıştır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*tcmb: öncü göstergeler iktisadi faaliyetin sektörel yayılımının bir miktar iyileştiğine işaret etmektedir

*tcmb: önümüzdeki dönemde net ihracatın büyümeye katkısını sürdüreceği, enflasyondaki düşüş eğilimi ve finansal koşullardaki iyileşmeyle birlikte ekonomideki kademeli toparlanmanın devam edeceği öngörülmektedir

*tcmb: Enflasyon görünümündeki iyileşme devam etmektedir. Türk lirasındaki istikrarlı seyrin yanı sıra enflasyon beklentilerindeki iyileşme ve ılımlı iç talep koşulları çekirdek enflasyon göstergelerindeki düşüşte belirleyici olmuştur

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

*tcmb: Büyüme kompozisyonu dış dengeyi olumlu etkilemektedir

*tcmb: Cari işlemler dengesindeki iyileşme eğiliminin sürmesi beklenmektedir

*tcmb: Ağustos ayında tüketici enflasyonu temel mal, enerji ve gıda gruplarının katkısıyla belirgin bir düşüş sergilemiştir.

*tcmb: Kurul, enflasyondaki düşüş sürecinin devamlılığının, ülke risk priminin gerilemesi, uzun vadeli faizlerin aşağı gelmesi ve ekonomideki toparlanmanın güç kazanması açısından büyük önem taşıdığını değerlendirmektedir

TCMB 325 bp faiz indirdi Dolar/TL 5,67'ye geriledi

böylece beklenti gerçekleşmiş oldu.. bakalım BİST E REALİZASYON GELECEKMİ
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Hayal kırıklığı.

Başkanı gene kızdıracaklar yahu.

Direk 0 indirin enflasyonda insin.

Fırça yemekten hoşlanıyor bu merkez bankası başkanları.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,228
    Normalde 325 baz puan indirim beklentiler doğrultusunda geldi,tabiki İreis badem bıyık altından sırıtsa bile,guya dik duruşunu segilemek için yine başlar söylemlere,fırçalara...İreisim beğenmediysen faiz indirimini,indir aşağıya bu merkez başkanınıda aşağıya...Neyse bunun sonucunu ve vabalini göreceğiz 3 ay içinde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,228
     Alıntı Originally Posted by radyolog Yazıyı Oku
    TCMB 325 bp faiz indirdi Dolar/TL 5,67'ye geriledi

böylece beklenti gerçekleşmiş oldu.. bakalım BİST E REALİZASYON GELECEKMİ
    Gece 00'da görceğiz etkilerini

*avrupa merkez bankası mevduat faiz oranını 10 baz puan indirdi, -%0,50 (beklenti -%0,50, önceki -%0,40)

*avrupa merkez bankası refinansman operasyon faiz oranını değiştirmedi, %0,0

*avrupa merkez bankası marjinal faiz oranını değiştirmedi, %0,25 (beklenti %0,25)

Sayfa 170/1001 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •