Sayfa 590/1001 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,713 - 4,720 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - II

*erdoğan: (nobel edebiyat ödülünü kazanan peter handke) bu nobel'in ne olduğunu ortaya koydu, nobel kendini tüketmiştir, bitirmiştir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*erdoğan, "size nobel barış ödülü verilmesi durumunda ne yaparsınız? Sorunusan "almam" yanıtını verdi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

3.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan: "Avrupa'da şu anda ciddi manada bir lider krizi, boşluğu var. 'Avrupa'da şu lider örnektir' diyebilecek cesareti bulamıyorum."
    Lider demekle neyi kastetti acaba.
    iyi öpen mi.
    Benim bildiğim iyi lider kendi halkının menfaati ve geleceği için çalışandır.
    Bu ilke avrupanın temel ilkesidir ve hepsi de bunu uygulamaya çalışır.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. ABD sevgimiz 1946da başlamış 1950de Kore'deki 900 kaybımızı armağan ederek taçlandırmışız.. Kendi kendimize sevgi yumağı olup çoşarken 1964 johnson mektubuyla 1974 ambargosuyla aşkımızın karşılığı olmadığına ayıkıp şoka girmişiz.......
    ......Başbakan Şükrü Saraçoğlu, o günlerde, Amerikaya 4.5 milyon dolarlık borcun ödenmesi üzerine yaptığı konuşmada şunları söylüyordu: Hepimiz inanıyoruz ki, biz bu parayı vermekle borcumuzun yalnız maddi kısmını ödüyoruz. Amerikaya, bir de manevi borcumuz vardır ki; onu da, hürriyet, adalet, istiklâl ve insanlık davalarında Amerikanın bulunduğu saflarda bulunmak suretiyle ödemeye çalışacağız.
    ......Aynı günlerde, İstanbul Milletvekili Hamdullah Suphi Tanrıöver Mecliste; Dünyaya ışık nereden geliyor? Bu ışığın bir kaynağı var. Işık Amerikadan geliyor. Ümit nereden geliyor, Amerikadan geliyor derken; Bursa Milletvekili M.Baha Pars: Bugün bu büyük milletin, Amerikanın insanlığa yaptığı yardımı hatırlayıp teşekkür ederken, peygamber gibi temiz ve kusursuz Roosvelti ve onun halefi olan, kıymetli devlet ve millet adamı Trumanı hürmetle selamlarım diyordu.
    ......ABDyle yapılan ikili anlaşmalar konusunda, 27 Mayıs 1960 Devrimiyle kurulan Milli Birlik Komitesi üyesi ve tabii senatör E.Albay Haydar Tunçkanat şunları söylemiştir: Amerikalılar Türkiyeye genellikle Türk düşmanı konumundaki personelini gönderir. Bunlar Türkiye ve Türkler hakkında geniş bilgilerle donatılırlar. Bu kişiler şirket müdürü, uzman, danışman, ticaret yetkilisi, er, subay ve turist olarak ABD pasaportuyla gelip, ikili anlaşmaların sağladığı geniş imkanlara dayanarak, Türkiyedeki özel görevlerini büyük bir serbesti içinde, kimsenin müdahalesi olmadan yaparlar. Türkiyeyi karıştırmak, parçalamak için, yerli işbirlikçilerle birlikte yerel örgütler kurarlar, hükümetleri düşürdükleri bile söylenir Türkiyedeki devrimci ve anti-amperyalist, Atatürkçü her hareket komünistlikle damgalanarak sol tehlike büyütülürken her türlü sağ ve gerici hareketlere milliyetçi nitelik verilip örtülerek, Türkiye için asıl büyük tehlike, sinsi bir biçimde yerli ve yabancı para ve ideolojilerle beslenip kuvvetlendirilir.
    https://veryansintv.com/abdnin-turkiyeye-girisi/

Eurobank Kos. SH. A. İstanbul şubesi unvanlı sahte banka davasında 2'si tutuklu 6 sanığın yargılanmasına başlandı.

İzinsiz bankacılık faaliyetinde bulunmak", "İzinsiz kart çıkarmak", "Nitelikli dolandırıcılık", "Resmi belgede sahtecilik" suçlarından toplam 20'şer yıldan 48'şer yıla kadar hapisleri istenen sanıklar, suçlamaları reddetti. Mahkeme, 2 tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi, böylece davada tutuklu sanık kalmadı

70’e yakın ülkede faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden Temsa, 23 Aralık’a kadar üretimi durdurduğunu açıkladı.

Dünya gazetesinden Aysel Yücel’in haberine göre Temsa yetkilileri, şirketin yaşadığı mali sıkıntının bu kararda etkili olduğunu dile getirdi. Bu süreçte fabrikada stok sayımı yapılacağı belirtti.

Cafe Trend&amp;Trade - II

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya'da yarın aşırı yağış beklendiğini belirterek ilk kez "kırmızı" uyarıda bulundu .

Sayfa 590/1001 İlkİlk ... 90490540580588589590591592600640690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •