Sayfa 66/156 İlkİlk ... 1656646566676876116 ... SonSon
Arama sonucu : 1241 madde; 521 - 528 arası.

Konu: TETMT - Tetamat Gıda

sn. tüccar

niye acil sermaye ihtiyaci oldugunu da aciklamanizi bekliyoruz !

resme bakarak ikincil halka arz, yeni yatirimci !!! , bedelli sermaye artirimi konusuna vurguda bulunmussunuz.

tamam !

nakit akim konusunda problemli gordugunuz nokta nedir !

para niye lazim ? hemde ACİL demissiniz ?

kredilerini mi odeyemeyecek durumda ! yoksa ticari borclarini mi odeyemeyecek durumda !

adam bu fiyattan niye ikincil halka arz yapsin ! afedersiniz salak olmasi lazim 7 yil once 4.7 milyon usd den halka arz ettigi sirket hisselerini 1.1 milyon usd den mi arz edecek !

birde odeme konusunda problem olsa anlarim ! bedelli sermaye artirimi konusu eger kredi almak ya da yuksek faiz oranindan cevirmek istemiyorsa olabilir de kredisini odeyip bitirecek kabiliyette ise neden yapsin ! ki kisa vadeli ciddi borcu yok

bu arada dikkat etmemisiniz sanirim yurtdisi satisi konusunda ciddi artis var, bunun hizlanmasi nakitsel konularda rahatlik saglar. zaten sattigi urun konusunda vade mefhumu yok gibi. nakit akisi hizli

bedelli sermaye artirimi yapmasi benim isime gelir bu arada ? ama %100 yapsa kasaya 1 milyon girer ki bunun 720 bin TL si kendi cebinden cikacak, ky sirtina bir yuk binmez. bu sebeple yapmaz !

ha bide soyle bakalim ! bu sirketi yeniden kurma maliyeti nedir ? isim hakki o bu su ! neredeyse migros makro file a101 torku carrefour gibi her magaza reyonuna girmis. doco ya mal satiyor.

1.1 milyon usd teklif edelim buyrun sirketin sahibine ! gelin haziranda genel kurul var orda yuz yuze goruselim ! adam guler ya ama isteyenin bir yuzu kara degilmi !?

neyse konu uzun

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !
    Son düzenleme : hayek; 20-02-2019 saat: 23:49.

bir de su takasa bir bakalim tkrr

bu fiyatlardan (5.90) burda herkes küllüm ötesi zararda..en başta

halk : 39.726 lot
    vakif : 24.338 lot
    is : 71.000 lot (yatirimcisi karisik ama ayirmiyorum %95'inin maliyeti asiri yuksek)
    anadolu : 8.448 lot
    Osmanli : 8200 lot

bu yatirimci kardeslerimizin zararinin haddi hesabi yok

birde ikinci grup var

teb : 25.700 (baya maliyet dusurme cabasi icinde) guzel ve temiz islem yapiyor
    ing : 6.500 lot
    ykb : 9.750 lot
    garanti : 20.677 lot (favori kardesim)

bu yatirimci kardeslerimizin de kayiplari epey yuksek

birde mal ceviren yatirim finansman, ziraat gibi kardeslerimiz varki onlarda sermayelerine gore iyi zararda

birde bugun ki gibi kol kesen global gibiler var..

bi de ahlatci ve ziraatten 2-3 lotlar ile tahtaya hacim getiren zeki kardeslerimiz varki onlarin da zarari maasallah seviyesinde !

bu durumda bakildiginda kar eden olmadigi gibi komple zarar kol gibi herkeste ! kendimi ayirmiyorum

bi de gedik vardi ortadan kayboldu. onlar gerci ak, gedik, deniz uclusu calisiyorlardi. ama onlarin ellerindeki kucuk hisseler bile baya zarar yazdi.

Kimse kimseyi kandirmasin. girenin haddi hesabi yok herkese ?!! piyasa yapicisi oyağa bile ciddi zarar yazdi.

hakkimizda hayirlisi ! gorelim bakalim mevlam ne eyler

Son düzenleme : hayek; 21-02-2019 saat: 00:39.

3. hayek bey ve onun gibi düşünen beyler;
    bizim menkul neden hisselerini sattı?
    ve neden büyük hissedar tekbir lot dahi alım yapmadı?bu fiatlardan bizim menkul satarken?
    madem şirketin geleceği parlak patron adamsın ona buna yedirirmisin ekmek tekneni sen faydalanırsın değilmi?
    zaten 8.4 tl den satmışsın 6 sene önce 5.9 tl fiatlar eğer çok kelepirse senin şirketin için
    bırakırmısın ona buna bu hisseyi hanımın bileziklerini satar gene alırsın bir miktar eğer gerçekten cazipse.sen almasan bile eşine dostuna aldırırsın gene istifade edersin bu durumdan değil mi?
    değerlendirme hususu biraz karışık gibi geldi ve bazı soru işaretleri uyandırdı kafamda nasıl diyorlardı ayılar ve boğalar borsa jargonuyla ben biraz ayı gibi düşünüyorum galiba.

yazdıklarım forumun bana verdiği hakkı kullanarak hoş vakit geçirmek için yazdıklarımdan ibarettir.hiç kimseyi yönlendirmek amacıyla yazılmamıştır.hiç kimseye yatırım tavsiyesi vermek amacı amacıyla da yazılmamıştır.gidin işinize be her zaman dua edin ALLAH'A işin ehlinden danışmayı nasip etsin sizlere.benim yazılarımı dikkate alarak yatırım kararı vermenizi şiddetle red eder yazılarımın katiyetle yatırım tavsiyesi olmadığını olmayacağını beyan ederim. sadece eğlence amacıyla karşılık beklenmeden yazılmış yazılardır teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by Tüccar Yazıyı Oku
    hayek bey ve onun gibi düşünen beyler;
    bizim menkul neden hisselerini sattı?
    ve neden büyük hissedar tekbir lot dahi alım yapmadı?bu fiatlardan bizim menkul satarken?
    madem şirketin geleceği parlak patron adamsın ona buna yedirirmisin ekmek tekneni sen faydalanırsın değilmi?
    zaten 8.4 tl den satmışsın 6 sene önce 5.9 tl fiatlar eğer çok kelepirse senin şirketin için
    bırakırmısın ona buna bu hisseyi hanımın bileziklerini satar gene alırsın bir miktar eğer gerçekten cazipse.sen almasan bile eşine dostuna aldırırsın gene istifade edersin bu durumdan değil mi?
    değerlendirme hususu biraz karışık gibi geldi ve bazı soru işaretleri uyandırdı kafamda nasıl diyorlardı ayılar ve boğalar borsa jargonuyla ben biraz ayı gibi düşünüyorum galiba.

yazdıklarım forumun bana verdiği hakkı kullanarak hoş vakit geçirmek için yazdıklarımdan ibarettir.hiç kimseyi yönlendirmek amacıyla yazılmamıştır.hiç kimseye yatırım tavsiyesi vermek amacı amacıyla da yazılmamıştır.gidin işinize be her zaman dua edin ALLAH'A işin ehlinden danışmayı nasip etsin sizlere.benim yazılarımı dikkate alarak yatırım kararı vermenizi şiddetle red eder yazılarımın katiyetle yatırım tavsiyesi olmadığını olmayacağını beyan ederim. sadece eğlence amacıyla karşılık beklenmeden yazılmış yazılardır teşekkürler.
    sn. tuccar

2018 yilinin mayis ayinda (daha 9 aylik mevzu yani) rodrigo jeans almistim. ne tesaduf ki yine sirketin %1' i idi !!

maliyetim 1.18 idi !

o zamanda forumda yazmistim ! arsive bakin ! benim yazdigim hersey nickim altinda gozukuyor, bazi arkadaslar gibi ne yazdigimi kimse gormesin diye kapatmiyorum !!!!

acik ve seffafim yani !

o zamanda bu %1'i aldigimda , sizin gibi kafasinda deli sorular olan diger yatirimci kardesler neler demediler !

hep kla****** alistik artik ! siz yeni degilsiniz yani (ha daha once farkli dusunuyordunuz, sirkete karsi cok olumlu idiniz, sirketin tum hisselerini patron satarmi diyordunuz ! ne olduysa hisselerinizi satinca oldu)

bi anda kafanizda soru isaretleri yukselmeye basladi yani hep bildigimiz seyler

ben sirketi incelemeden almam ! bir sirket degerinin altinda ise yatirim yaparim ? yatirimciyim yani ! al sat yapacagim 2 gun elimde tuttugum hisseleri bile incelemeden islem yapmam.

demissiniz ki, sirket sahibi kendi niye almiyor ve/veya etrafini niye yonlendirmiyor ? nerden biliyorsunuz !

size bilgi mi vermesini bekliyorsunuz ? yapiyorsa yapiyordur zaten siz bunu ancak hisse 12 lira olunca anlarsiniz ! ayni rodrigo da oldugu gibi

dedigim gibi buyrun haziranda genel kurul olur %99 ... gidelim beraber ! orda sorun bana hisselerinizin tamamini 6-7 lira araligindan satin diye ! cevabini meraklA bekliyorum buyuk hissedarin !!!!!

bizimin neden sattigini da yakinda ogrenirsiniz ! burda hos sohbet gecirmek icin harcadiginiz vakti biraz da bilgi edinmeye harcasaydiniz zaten ogrenmis olurdunuz , neyse !!!

ama bizim toplumun en temel prensibi zaten bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasidir.. bu fikride allayip pullayip satar

sozum meclisten disari

ben sirketi ovmuyorum bu arada ! en ufak bir rahatsizlik duydugum konu oldugunda da hemen dile getiriyorum (ornek, babacan meselesi ve ciro/kar meselesi.. bunlar daha yakin ornekler)

kendinize iyi bakin sn. tuccar bir de elinizde hissesi olmayan bir sirket icinde bu kadar kafa yormayin bence ! zira gereksiz oluyor mesela ben gidip simdi rodrigo sayfasinda yazmiyorum sirketin durumu beni hic ilgilendirmiyor

bilmem anlatabildim mi ?

5. Bizim'in malını çulsuz spek ve ekibi aldı. buraya kadar herşey güzel. ama aldıkları malı pazarlayamıyorlar. çünkü tahtaya alıcı gelmiyor.
    onun için bugün yaptıkları gibi bir aşağı bir yukarı yaparak asıl meslekleri olan asansörcülük yapmaya başladılar. ne yaprlarsa yapsınlar kör ve ekibi bu malı biraz zor pazarlar.
    yukarı da gidemiyor, gitse millet elindekileri kucaklarına verecek
    sıkışıp kaldılar.
    onun için en çıkar yol
    ver aşağıya gitsin. tabi taban olmaması lazım. yoksa hiç kimse gelmez.
    şirket sahibi de onları sattı ve tarihi zarar açıkladı.
    oh ne ala

oooo ! en eski ekip gelmis

gedik , deniz ikilisi bu sefer bir fark var ak yerine global eküri olmus !

efsane geri dondu yani

Son düzenleme : hayek; 22-02-2019 saat: 20:55.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,443

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?p=3200396

bir baska topikte paylasilan bir haber, babacan ve parti meselesi

bu konu isinirsa durum hos olmaz !

Sayfa 66/156 İlkİlk ... 1656646566676876116 ... SonSon

Yer İmleri